• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piko SM/SP42 zamienne silniki

Reakcje
6 0 3
#23
Dziś totalna niespodzianka ,nabyłem silnik od bodajże Ok2 Piko ,pasuje idealnie z wyjątkiem długości oski. Co się da obciąć ,sam motor jest 3 polowy (segmentowy) ma 6100 obr/min przy 12V. jest chyba nieco szybszy od oryginału ,ale to jutro Elvis mi skoryguje na ustawieniach CV. Najważniejsza jest cena rewelacyjna . Detale poda dostawca (kol. z forum) lub ja.
Zdjęcia przedstawiają kolejne etapy przeróbki. Nie wiem czy jest to wynik złej pracy oryginalnego silnika ,ale nowy wydaje się być mocniejszy.
a to pech. A czy na te silniczki masz jeszcze namiar? Czy nadal funkcjonują?
 
OP
OP
KoVaL

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
#25
Grzesiu wszystkie sprzedał ,temat widzę przeglądałeś ,mashima też ciężka do zdobycia ,ale pozostają silniki Piko ,od innych lokomotyw. Te co miał Grześ to bodajże od Pk2 były. A co do jakości to ja nie narzekam ,o wiele lepsze od oryginalnych. Założyłem do dwóch stonek i jak na razie wszystko OK.
 
Reakcje
6 0 3
#25
Możesz kolego zobaczyć taką modernizację "stonki" w temacie Krzyśka
Pod tym linkiem nie ma nic o silniku.
Grzesiu wszystkie sprzedał ,temat widzę przeglądałeś ,mashima też ciężka do zdobycia ,ale pozostają silniki Piko ,od innych lokomotyw. Te co miał Grześ to bodajże od Pk2 były. A co do jakości to ja nie narzekam ,o wiele lepsze od oryginalnych. Założyłem do dwóch stonek i jak na razie wszystko OK.
Tu nie narzekasz na silniki Grzesia rozumiem?
 

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
256 18 0
#32
To że pracuje w analogu nie oznacza od razu że w sterowaniu jest problem. Stonka w 90% jak przerywa, szarpie winą obarczyć można czystość kół, blaszek, i szyn. Kilka lat temu miałem identyczny problem, po rzetelnym rozebraniu i wyczyszczeniu problem mija. Wiec jedziesz
 

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
256 18 0
#34
Samo przetarcie kół nic nie da. Rozbież wózek, wyjmij koła i wyczyść boki kół tam gdzie blaszki trą. A pow. toczna koła ma być lustro.
 

Podobne wątki