• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - polityka na polskim rynku

J1974H0

Znany użytkownik
...pogadam z wujem co robi na wagonowni Intercity by mi to sprawdził. On ma dostęp do systemu i pełnych zapisów napraw i będzie wiadomo kto tu ściemnia.
Z ostatnią stonką Cargo nieźle poplynęli, zobaczymy jak jest tu.
Jeśli to prawda, to można zacząć się martwić (pamiętając także jedną z ostatnich stonek z VI przecież epoki, która jest tu i teraz, w której numer boczny zupełnie nie pasuje do wyglądu układu krat wentylacyjnych pierwowzoru - a z tego co wiem, była możliwość dobrze to zrobić). Oby nie zaczęli "paprać" dalej...

ale.jpg

CzarekBIPA

Nowy użytkownik
Niższa cena (od manufaktur czy innych producentów) musi powodować pewne uproszczenia. W takiej opinii również ET22 jest niezgodna z oryginałem bo nie ma lusterek... Drażni mnie takie gadanie typu "Nie kupię ale i tak skrytykuję". W takim razie radzę samemu robić modele bo NIGDY nie doczekacie się 100% wiernego odwzorowania. Ja wagonów tych również nie kupię ze względu na kolekcjonowanie V opoki.
Pozdrawiam wszystkich.

J1974H0

Znany użytkownik
NIe rozumiecie. Forma SM42 PIKO ma możliwość zmian w tych elementach (z tego co czytałem wcześniej tam są elementy wymienne formy i można było zrobić jak trzeba). Nie rozumiem więc, dlaczego tak zrobili. Ale skoro was zadowala, to OK.
Jak tak będziecie "fachowcy" i wybrzydzacze szczekać u ujadać na PIKO, to w końcu wam gęby pozamykają i NIC nie będą dla nas robić. Potraficie tylko szczekać i ujadać.
No tak, najlepiej nic nie zauważać i brać co jest.... Gadasz jakbyś żadnych wymagań nie miał i bez PIKO życia by nie było. Bo co? Bo się PIKO obrazi? Weź przestań..... postawa poddanego, któremu PIKO dobrze robi, że mu coś robi... Prawda jest taka, że mogli zrobić jak trzeba ale nie zrobili. Przecież było masę poprawnie dobranych numerów do wyglądu budy.... i różne warianty żaluzji.

Wydajesz kasę to miej wymagania, a nie łykasz bez mrugnięcia okiem.....

....A PIKO tak łatwo nie zrezygnuje z tego rynku, który zaczyna brać wszystko co leci... przez kilku takich co coś zauważyli i o tym napisali. Zresztą to jest konstruktywna krytyka. Chyba mam prawo zauważyć, że numer niefortunnie dobrany do tego układu żaluzji w formie.... prawda? "Fachowcu"...

Ostatnio edytowane:

michu88

Aktywny użytkownik
Jak tak będziecie "fachowcy" i wybrzydzacze szczekać u ujadać na PIKO, to w końcu wam gęby pozamykają i NIC nie będą dla nas robić. Potraficie tylko szczekać i ujadać.
Piko to nie jest małe dziecko, które się obraża o każdą krytykę. Piko to zdaje się spora korporacja, która jest nastawiona na zysk. Podejmując decyzję o produkcji jakiegoś modelu, wydając kasę na formę, zakłada z góry swój zysk netto z produkcji i sprzedaży. Słupki mają się zgadzać.
A konstruktywna krytyka jest potrzebna, bo dzięki niej kolejne formy są udoskonalane. Gdyby rynek nie krytykował Piko, to dziś SU46 byłaby na poziomie EU07 Piko. Bo gdyby rynek nie mówił, że coś fajnie byłoby zrobić lepiej, dokładniej to wówczas przecież producent przyjąłby, że wymagania klienta zostały spełnione. I nie trzeba nic udoskonalać. Poza tym dzięki tej krytyce mniej zorientowani w temacie mogą świadomie podjąć decyzję o zakupie modelu bądź rezygnacji z zakupu, gdyż produkt nie spełnia ich oczekiwań. Myślę, że każdy szanuje kasę i wie czego oczekuje. Także np ja zrezygnowałem z zakupu SM42 Cargo po tym jak przeczytałem na tym forum, że zrobiono trochę jednak fikcję. I daj kolego innym możliwość doedukowania się i świadomego podejmowania decyzji o zakupie modelu.

DieselPower

Aktywny użytkownik
Jedyne co On ma, to ma wykonywać polecenia jak wierny giermek. Modele to ma Piko. Ale dobrze że w końcu zauważyłeś że Piko ma lepsze ramki :podstepny:. Tu nawet mnie nie chodzi o te daty rewizji. Chodzi o to że ten gość kolejny raz łże prosto w oczy.

Dzięki za ciekawe info, dla mnie niedostępne, które niestety pokazuje, że niezła żenada ze strony Piko. Kuszetka miała być 'hobby', a tutaj wszystko się okazuje hobby. Dla firmy jak Piko trudne było uzyskanie rzetelnych informacji od IC? Idę o zakład, że wystarczyłby jeden e-mail do firmy... Wstyd i niepoważne pdejście do klienta.

No cóż, mam komplet IC - trzeba je zarżnąć na jazdach, jako segment hobby :) No i odkładać kasę na konkurencję, która mam nadzieję tym razem nie odpuści.

Pawelec PKP

Aktywny użytkownik
Szkoda że PIKO nas trochę
WYROLOWAŁO :cry::ROFL::cry:

Mógłbym wybaczyć błąd w epoce III i IV
:cool:Sam nie wierzę, że taka poważna firma robi taki błąd, który można łatwo dosyć zweryfikować...
Doba komputerów i setek zdjęć nie powinna być przeszkodą do poprawnego wykonania
wagonów Y-greków Polskiej Budowy - Miejmy nadzieję, że następnym razem się postarają !!!
Tak to jest jak się ma na razie: MONOPOL na Polskie Modele ...:cenzura::obcy::cenzura:

Kolejny dowód jakim bez honoru i przyzwoitości człowiekiem jest ten typ z Piko. :mad: Pisze ile to ich wysiłku kosztowało aby opisy się pokrywały....i w najlepsze patrzy ludziom w oczy na wystawach i wciska im te swoje brednie.
" Ten typ z Piko" jak to kolega napisał nie produkuje i nie opracowuję modeli. Wtajemniczony we wszystko też nie jest. Jest przedstawicielem handlowym na Polskę. Obrywa tu za wszystko tak, jakby to była jego wina. Postarajmy się nie obrażać ludzi, wszystkim nam to wyjdzie na dobre.

DieselPower

Aktywny użytkownik
Ale to są fakty. Zapewne przez jego ręce przechodziły materiały dotyczące oznaczeń wagonów (czy to od KK czy z innego źródła). Poza tym miałem okazję słuchać jego wywodów więc wiem co piszę. To nie jest w porządku człowiek.

DRACULA

Znany użytkownik
To co wykazał kol.Krawatek (y) to jest poprostu przysłowiowy KRYMINAŁ za strony Piko !
Gdzie to zgłosić ... ? :niepewny:
- Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ul Górczewska 53 01-401 Warszawa ( ? ) :rolleyes:
- Urząd Transportu Kolejowego UTK ( ? ) :rolleyes:
-
... wiem ! Rzecznik Praw Dziecka !

A tak na poważnie to ja bym takie buble zwrócił do tzw. miejsca zakupu ... :podstepny:

Ostatnio edytowane:

mikl

Znany użytkownik
Panowie, przestancie wylewać pomyje bo ktoś się "pomylił". Ba nawet jeśli nawet pomylka nastąpiła za zgoda PiKO, to nie znaczy ze mamy prawo atakować publicznie kogokolwiek.

Też jestem zdziwiony tym co wyszło na jak ale jakoś nieprzespanych nocy z tego powodu nie mam. Miłego czwartku!

hjugytf

Aktywny użytkownik
Kolejny dowód jakim bez honoru i przyzwoitości człowiekiem jest ten typ z Piko. :mad: Pisze ile to ich wysiłku kosztowało aby opisy się pokrywały....i w najlepsze patrzy ludziom w oczy na wystawach i wciska im te swoje brednie.
Panowie, przestancie wylewać pomyje bo ktoś się "pomylił". Ba nawet jeśli nawet pomylka nastąpiła za zgoda PiKO, to nie znaczy ze mamy prawo atakować publicznie kogokolwiek.
Dokładnie. Sprawa prosta jak przysłowiowy drut. Zabawka się nie podoba to nie kupuję.

Sam nie miałem możliwości zweryfikować pewnych kwestii, jak niektórzy tutaj. Natomiast wcześniej wydałem ponad 8 stów na wagony z segmentu expert.
Więc co jest nie tak z wpisami, że mamy sobie darować?

mikl

Znany użytkownik
Sam nie miałem możliwości zweryfikować pewnych kwestii, jak niektórzy tutaj. Natomiast wcześniej wydałem ponad 8 stów na wagony z segmentu expert.
Więc co jest nie tak z wpisami, że mamy sobie darować?
Jeśli to w odpowiedzi na moja prośbę, to nie wiem o czym mowa. Ja mówiłem żeby nie mieszać publicznie ludzi z błotem. Na Twoim miejscu napisałbym do PIKO opisując całą sprawę i zażądał zwrotu gotówki. Albo zwrócił się do sklepu w którym kupiłeś o pomoc.

SantaFe

Aktywny użytkownik
Może tu chodzi bardziej o postawę przedstawiciela Piko na FB i jego wypowiedzi, że jak ktoś śmie podważać wykonanie jego produktów.
Wiadomo, że czasem trafi się jakiś bubel w projekcie albo niedopatrzenie lub po prostu uproszczenie dla oszczędności.
Przecież w ST44 też był błąd w umiejscowieniu jednego elementu i Pan Koj wspomniał, że to jego niedopatrzenie bez żadnego unoszenia się. Pewnie większości posiadaczy tych modeli tak naprawdę to nie przeszkadza.