• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - polityka na polskim rynku

DieselPower

Aktywny użytkownik
Jako jeden z naj naj najaktywniejszych użytkowników powinieneś wiedzieć, że w struktura produkcji takiego dajmy na to przedsiębiorstwa jak piko jest dobrze przemyślana. Sprzedaż , jak ty to nazywasz, udawanek, ( kierowanych np do dzieci, czy ludzi, którzy po prostu chcą pobawić się "kolejką" pozwala producentowi osiągnąć zyski, które później pozwalają mu na wykonanie bardziej zaawansowanych, ale niestety często mniej opłacalnych modeli !!!!!!! Kumasz???? I tak produktów z segmentu hobby piko sprzedaje wielokrotnie więcej niż tych z segmentu expert i to oni wiedzą, gdzie mają lepszą marżę. Nikt cie tu nie nabija w butelkę, nikt do niczego nie zmusza, to ty jesteś finalnym odbiorcą, ty wybierasz segment, który cie interesuje i to ty podejmujesz decyzję - kupić, lub nie. Ale daj żyć innym. Baranom też. ( Apropos: kupiłeś tego Gagarina, czy nie??????)

Nazwałeś mnie tu, na tym forum baranem. Tym razem odpuszczę. Kupuję, co mi się podoba i nic tobie do tego. Dla twojej informacji, nie interesują mnie przydziały i daty. Mam ochotę pojeździć sobie pomarańczową siódemką z Rzeszowa i podpiąc do niej piętrusy z Suwałk lub cysterny z Żagania - to tak robię. Bo chcę. I nie przeszkadza mi brak znaczka, pipka czy antenki.

To brzmi jak oskarżenie. To złe piko co chwilę WALI typowo polski model. No to weż zaprotestuj, wyjdź na ulicę albo tupaj nogami.
Zamiast wylewać tu ciagle ciągle i ciagle swoje żale na wszystko , co sie tylko pojawi w skali 1:87, ogranicz swoją przesadną aktywnośc na forum i poprostu SE WEŹ i odtajaj. Wiem, że niełatwo się czasem powstrzymać przed klepaniem zupełnie nikogo nieinteresujących postów, ale uwierz mi - to możliwe.
Ewidentnie nie kumasz sensu moich wpisów. No ale tym razem Ci odpuszczę (tak na prawdę to nie chce mi się pisać zbyt często elaboratów jak Remaj;)).
Oczywiście rozumiem co piszesz. Wiem co to są segmenty hobby i expert. Ale PIKO sprzedaje zabawki w segmencie hobby za grosze. To jest w porządku. Roco nie do końca. Mają niby taki segment ale nie wiadomo które modele do niego należą. Natomiast jest to pewnego rodzaju oszustwo. Wykonują model i opisują to tak, że można sądzić że jest to model wagonu zgodnego z opisem.
Nie czuł byś się oszukany gdyby ktoś Ci oferował trabanta jako Audi umieszczając odpowiednie oznaczenia na karoserii?

Ropu

Aktywny użytkownik
Masz chyba jakieś złe doświadczenia, jeżeli działalność gospodarczą, stosunki między firmą a klientem i inne takie sprowadzasz tylko do dojenia, oszukiwania, złych intencji.
Dla nas to ma być zabawa, a dla Piko/Roco biznes. Każdy kto to relatywizuje jest naiwny.

DieselPower

Aktywny użytkownik
Oczywiście. Masz 100% racji. Ale jeśli jedna firma produkuje w pewnym sensie ułomny produkt ale lokuje go w segmencie do tego odpowiednim i ustalając odpowiednią cenę to można to uznać za przejaw pewnej uczciwości.
Druga firma ten sam ułomny produkt oferuje w całkiem inny sposób i innej cenie.
Nie staraj mi się wmówić, że to jest ok, nawet przy założeniu że mamy kapitalizm i generalnie brak sentymentów w biznesie. Falnsy Roco to jest to samo co SU45-079 od PIKO ktora była kiedyś po prostu przemalowaną BR-ką. Teraz się szydzi tego ale czym że innym jest Falns od ROCO? Dokładnie tym samym. Już sobie wyobrażam co by było gdyby teraz PIKO taką lokomotywe wydało :eek:. Jaki byłby hejt. Ale ROCO puszcza podobnego gniota i jest ok. W cenie jak za pełnoprawny model. To jest szukanie frajerów.

Mości Panowie... PAX... weźcie parę głębokich wdechów i pobawcie się swymi modelami dla rozładowania emocji...
Ja wieczorem też się czymś pobawię... pewnie jakimś modelem 27WE w 1:1 produkcji PESY...

Pozdrawiam,...

ps. u mnie w 1:160 też jest jak jest, ale się tak nie napinam..

Oczywiście. Masz 100% racji. Ale jeśli jedna firma produkuje w pewnym sensie ułomny produkt ale lokuje go w segmencie do tego odpowiednim i ustalając odpowiednią cenę to można to uznać za przejaw pewnej uczciwości.
Druga firma ten sam ułomny produkt oferuje w całkiem inny sposób i innej cenie.
Nie staraj mi się wmówić, że to jest ok, nawet przy założeniu że mamy kapitalizm i generalnie brak sentymentów w biznesie. Falnsy Roco to jest to samo co SU45-079 od PIKO ktora była kiedyś po prostu przemalowaną BR-ką. Teraz się szydzi tego ale czym że innym jest Falns od ROCO? Dokładnie tym samym. Już sobie wyobrażam co by było gdyby teraz PIKO taką lokomotywe wydało :eek:. Jaki byłby hejt. Ale ROCO puszcza podobnego gniota i jest ok. W cenie jak za pełnoprawny model. To jest szukanie frajerów.
Dlaczego frajerów? To dość mocne określenie, bo jak widzę nie znasz znaczenia tego słowa. A swoją drogą... oglądając zdjęcia w wystaw modelarskich trafiają się takie modele na Waszych makietach,,, Czy tu są jacyś frajerzy skoro kupują takie modele i prezentują innym? Czy może za frajerów mają tych co to oglądają? Nie muszę chyba wklejać zdjęcia z imprez aby pokazać co jeździ na makietach.

DieselPower

Aktywny użytkownik
Bardziej chodziło mi o to, że w ROCO szukają frajerów. Oczywiście jest dużo świadomych kolekcjonerów którzy wiedzą co kupują. Jak tego nie rozumiem. Ale ok, prawa rynku.

techno

Aktywny użytkownik
Bardziej chodziło mi o to, że w ROCO szukają frajerów. Oczywiście jest dużo świadomych kolekcjonerów którzy wiedzą co kupują. Jak tego nie rozumiem. Ale ok, prawa rynku.
Cała grupa ma takie samo podejście. Fleischmann w N robi to samo, ale robi wszędzie, nie tylko w PKP, ale też w CD, DR, DB czy SBB.

To wszystko jest jedną formą. Może jakieś szczegóły się różnią, ale jednak. Zatem daleki jestem od tego, by twierdzić, że tylko nam "kity" wciskają.

Krystian

Aktywny użytkownik
Witam nie lubię tego typu rozmów bo nic nie wnoszą uważam jedno czepiacie się tego całego piko a jak by nie piko to prawie nic byśmy nie mieli. Moja kolekcja taboru VI epoka to prawie 85% zbiorów.Również jak tu jeden kolega napisał tez nie przykładam się do dat i przydziałów moja SU42-505 z Opola ciągnie bipe z Chojnic. Druga kwestja jak wam nie pasuje to się nie kupuje ,lub zostaje opcja otworzyć własną firmę i robić super odwzorowane modele.
Osobiście wielkie dzięki Piko za modele .

Remaj12

Moderator Forum Tabor i Imprezy
Zespół forum
T M M
W Lippe za 145€ - taniej niż siódemka Captraina :cool:
Faktycznie :eek: ! Tym samym osiągnięto pewien absurd... gdzie nowy i znacznie lepszy model jest tańszy od starszego i mniej zdetalizowanego modelu produkowanego od 5 lat :confused: ... ja rozumiem, że pantografy są drogie, ale żeby aż tak :rolleyes: ? Jedyny pozytyw tej sytuacji to fakt, że model SU46 będąc wykonany tak, a nie inaczej jest w takiej, a nie innej cenie :D ! Cena w niemieckim sklepie zaiste kusząca, ale na szczęście i w Polsce wierni klienci mogą liczyć na dobre ceny :cool: , a przy tym wspierają rozwój polskiego rynku modelarstwa kolejowe, dzięki czemu możemy liczyć na nowe oraz coraz lepsze modele typowo polskiego taboru :podstepny: . Ja model kupię w Polsce w tej samej cenie w jakiej oferuje go sklep w Niemczech :gwizd: , ale dzięki temu moje pieniądze zostaną w kraju - zarobi sprzedawca, państwo otrzyma podatek, gospodarka skorzysta choć trochę na tej konsumpcji, choć oczywiście najlepiej by było gdyby ten piękny model powstawał w całości w naszym kraju :niepewny: , ale... żyjemy w takich, a nie innych warunkach :ostrozny: . Liczę jednak, że i polscy producenci staną na wysokości zadania i zaoferują nam pasujące modele wagonów, a tych chyba nigdy dość :) .

Remaj12

Moderator Forum Tabor i Imprezy
Zespół forum
T M M
Rzeczywiście trudno uwierzyć w te cenę patrząc na zdjęcie modelu !!! Jestem zachwycony. Zawsze marzył mi się Żagań na makiecie. ( No może kawałeczek Żagania, bo cały się raczej nie zmieści) Teraz widzę jasność :cool::cool::cool:
Czekam z niecierpliwością na zdjęcia makiety lokomotywowni w Żaganiu oraz "pełną szopę" ;) . Nie wiem jak to zrobisz drogi Kolego :cenzura: , ale obowiązkowo :p [!] musisz mieć możliwość dołączenia się do układu makiety modułowej i uświetniania imprez obecnością tejże makiety legendarnej szopy w Żaganiu :gwizd: ! Życzę jak najszybszego powstania makiety oraz zapełnienia lokomotywowni miniaturami wszystkich żagańskich "suk" :D !