• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - polityka na polskim rynku

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Młodsi poniżej 35 lat żyją już w epoce bez PKP z różnymi przewoźnikami ....
Generalizacja, 28 wiosen mam na karku, ale tak jak te 10 czy 20 lat temu "kolej" dla mnie oznaczało "SU45 z Bipą", tak dalej to jest, i nie jestem jedyny. Wątpię, aby w mojej kolekcji pojawił się jakikolwiek model z epoki VI, gdyż ta mi się niezbyt dobrze kojarzy (korpo-pstrokacizna, oddanie pośpiechów do PKP IC, koleje samorządowe które same sobie rzepkę skrobią). Śmiem twierdzić, że jakbym był małym berbeciem w obecnych czasach, to kolejowego bakcyla chyba bym nie załapał.

A niegdysiejsza popularność epoki III? Mi się wydaje, że to przez fakt, jak sporo niemieckich i innych zagranicznych konstrukcji można było łatwo wypuścić na rynek z polskimi opisami :)

Ja bym się o politykę PIKO tak nie martwił. Wy tu sobie, modelarze gadu gadu o epokach, o modelach, a tymczasem zmieszane tutaj z błotem, skrócone wagony Kolei Mazowieckich sprzedają się jak świeże bułeczki. I kto tu jest mądrzejszy; forumowa rzesza mądrych, czy jednak Pan w okularach. Tu nie ma sentymentów. Tu o " piniądz" chodzi. Szkoda, że PIKO nie jest spółką publiczną, chętnie zajrzałbym do ich wyników finansowych. Zajrzałbym również chętnie do książek innych producentów. I porównał. I niejeden by się mocno zdziwił......... i zamknął ten wątek.

m_zntk

Znany użytkownik
Ja bym się o politykę PIKO tak nie martwił. Wy tu sobie, modelarze gadu gadu o epokach, o modelach, a tymczasem zmieszane tutaj z błotem, skrócone wagony Kolei Mazowieckich sprzedają się jak świeże bułeczki. I kto tu jest mądrzejszy; forumowa rzesza mądrych, czy jednak Pan w okularach. Tu nie ma sentymentów. Tu o " piniądz" chodzi. Szkoda, że PIKO nie jest spółką publiczną, chętnie zajrzałbym do ich wyników finansowych. Zajrzałbym również chętnie do książek innych producentów. I porównał. I niejeden by się mocno zdziwił......... i zamknął ten wątek.

wpadam do Ciebie w lutym "po byku" ...szykuj się

Byłem wczoraj na targach modeli kolejowych w Amherst, MA I zaszedłem na stoisko PIKO America. I ku mojemu zaskoczeniu na wystawie znalazłem ich elektrowóz w malowaniu Kolei Mazowieckich oraz zestaw cystern DEC PKP.

Przedstawiciel mi powiedział że z każdego nowego wypustu PIKO w H0 z barwami PKP on dostaje co najmniej pięć egzemplarzy automatycznie. Mówił mi też że ma klientów którzy ten tabor re-importuja do Europy bo wychodzi taniej :)

A tu zdjęcia. Niestety poza telefonem nie miałem dobrego aparatu więc zdjęcia mogą być nie najwyższej jakości. Oprócz tego super bliskie zdjęcia mogłem tylko zrobić z modelem na rękawie dystrybutora.

20190126_115530.jpg
20190126_115053.jpg
20190126_114931.jpg
20190126_115050.jpg
20190126_114927.jpg

..."im więcej Ciebie tym mniej..."
Tak zaczynam swój wywód bo rok 2018 był pierwszym od niepamiętnych czasów gdzie nie wydałem ani grosza:( na modele H0.
Zazwyczaj każdego roku szło kilka tysięcy i wbrew pozorom zwiększenie asortymentu przez Piko nie przełożyło się na zwiększone zakupy przez mnie.
Od razu zaznaczam, że cieszę się że wielu forumowiczów znalazło coś dla siebie.
Patrząc na zapowiedzi Piko na rok 2019 niestety ale kasa zostanie znowu zamrożona na koncie, bo nie wiem kto doradza firmie Piko- jak mniemam teższę głowy od mojej ale jeżeli mogę coś zasugerować to tylko jak zawsze kilka sugestii:

1. Biorąc pod uwagę ilość propozycji i cenę odkupu ode mnie Traxx'a Diesel w malowaniu Lotosu Piko sugeruję wznowienie z nowym numerem.-propozycja ta na pewno nie była by "pułkownikiem".

2. Wychodzi kolejna EP-08 - wielu pewnie zadowoli-choć nie wierzę że EU 07- 4E/303 zielono-zielona ( w kolorach SU45-100) nie znalazła by wielu zwolenników, a jeżeli jedna EP08 różni się od drugiej głównie żółtą mordką to chyba drogie Piko Polska czas pomyśleć nad powyższymi prozpozycjami, "Budyń" też pewnie nieźle by smakował.

3.Bardzo fajnie, że ST44 będzie w tym roku PKP Cargo, w moim przypadku pochłonę także Rail Polska:)

4. SU46 -dzięki za nowy model - czekam z niecierpliwością aby zakupić:
a) zielono - zieloną jak SU45-100
b) PKP Cargo granat
c) PKP Cargo Czerwień

5. Wagony piętrowe -czekam wiernie od wielu lat na wariant niebieski z żółtymi drzwiamy z logiem pkp w "trumience" :) Expert

To tyle, życzę sobie i wielu innym forumowiczom jaknajszybszego spełnienia modelarskich marzeń:)

CoCu

Znany użytkownik
EP08
EU07
303E
jeżeli jedna EP08 różni się od drugiej głównie żółtą mordką
Czy pisząc to, nie miałeś przypadkiem na myśli EU06? Bo do EP08 powyższe stwierdzenie nie pasuje.
"Budyń" też pewnie nieźle by smakował.
Raz już był. Może nie sprzedawał się na tyle dobrze, by znów zrobić taki model. Co innego malowanie PKP CARGO - to schodzi ładnie.
ST44 będzie w tym roku PKP Cargo, w moim przypadku pochłonę także Rail Polska
Nie kojarzę, by Piko zapowiedziało model ST44 w malowaniu Rail Polska. Jedynie tylko ktoś na forum widząc model wspomniał coś o "Rail Polska".

CoCu

Znany użytkownik
Przepraszam, oczywiście moja pomyłka.
Ale na malowanie "budyń" raczej nie liczcie, bo lokomotywy takie nie mają gniazd sterowania wielokrotnego na czole, więc Piko musiałoby mieć na to formę.

EP08

EU07

303E

Czy pisząc to, nie miałeś przypadkiem na myśli EU06? Bo do EP08 powyższe stwierdzenie nie pasuje.

Raz już był. Może nie sprzedawał się na tyle dobrze, by znów zrobić taki model. Co innego malowanie PKP CARGO - to schodzi ładnie.

Nie kojarzę, by Piko zapowiedziało model ST44 w malowaniu Rail Polska. Jedynie tylko ktoś na forum widząc model wspomniał coś o "Rail Polska".
1.Tak , przepraszam CoCu miałem na myśli EU06.

2.Wiem, że nikt póki co nie zapowiedział ST44 w malowaniu Rail Polska - dlatego lekko sugeruje:)

Chciałbym się dowiedzieć czegos na temat lokomotywy Piko 96370 ET 41 w malowaniu PKP Cargo. Mianowicie mam mozliwosc kupic nowa za 300 euro, warto ? Jak wykonanie i plynnosc jazdy ? Domyslam sie ze nie bedzie zrobiona tak jak Class ESU, ale czy nie bede rozczarowany ? Dekoder idzie kupic z glosnikiem za 90 euro czyli lokomotywa wyjdzie 390euro.
Ktos pomoze dokonac wyboru ?
96370_3.jpg
96370_3.jpg

Mam tą lokomotywę (w trzech różnych malowaniach) w swoich zbiorach.
W tym konkretnym wypadku z dekoderem dźwięku ESU (od Karola). Dodatkowo po wymianie reflektorów, trąbek i innych zabiegach. W moim odczuciu super model, wykonany solidnie- nie stwierdziłem nieprawidłowości w swoim egzemplarzu. Lokomotywa porusza się płynnie i cicho, wręcz płynie po torach. Szczerze polecam (y) Tym bardziej, że ta pozycja staje się coraz trudniejsza do zdobycia. A cena będzie raczej rosnąc już tylko w górę.
Swoją drogą bardzo ubolewam, ze PIKO do tej pory nie wydało ET41 w zielonym malowaniu...