• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów typu 401Z

Reakcje
81 0 0
#41
Wałkuję temat ponieważ chcę dociec jak mam się "ubrać" w te wagony ?! :mad: w postaci wahadła węglarek z rudą + platforma/platformy.
Ile wagonów w wahadle zgodnie z ówczesną rzeczywistością / jakieś minimalne brutto czy średnie brutto takich wahadeł ?
Platformy - najczęściej z różnymi ładunkami (dłużyca, przyczepy do traktorów etc.) po kilka lub nawet pojedynczo w składach pociągów towarowych (z czołgami jakoś sobie nie przypominam... :()
Węglarko-platformy przez Kraków przejeżdżały z rudą standardowo: 30 z ET21, 35 z ET22 - to pod koniec lat 70., gdy w Dębicy wymieniano jedną serię na drugą (z porównania przytoczonych liczb widać dlaczego). Wiem, bo osobiście liczyłem :). Tylko, czy w PL jest makieta, na której można taki skład zestawić?
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
#42
Serdecznie dziękuję za info. odnośnie długości składów z węglarko-platformami Kolego Pawle.
Co do wózków w początkowym okresie produkcji czyli w latach 1961-1963 - wagony 401Z i 401Z/1 to z moich ustaleń wynika że stosowano wózki 1XT.
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
540 115 2
#44
Nie wiem, co próbuje się tu udowodnić, oraz gdzie tkwią błędy. Wyjaśniajmy :).
Ten typ wagonu pokazany w modelu przez PIKO, na moich zdjęciach posiada dwie tabliczki.
Produkcyjna/Świdnica/typ 401Zb i modernizacja/Gniewczyna/typ 401 Zp.
Poproszę o zdjęcia tabliczki, gdzie jest typ 401Zp z datą produkcji.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#46
Wg.Loko Model ( sklep w Wwie ) wszystkie 3 zapowiadane warianty mają się ukazać jeszcze w styczniu .
Wg informacji z facebooka PIKO Polska pod koniec stycznia ukazać ma się tylko wersja 401Zb. Limitowana ilościowo seria. O innych nie wspominają. Dla mnie lepiej. Kasę się spokojnie dozbiera, tymbardziej że na horyzoncie 4 wagony 23K z IV epoki, o SP45 też z IV nie wspomnę :) Dobrze, że ET41 nie wyjdzie bo nie wiem czy bym wyrobił...
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#56
Wg mnie jest OK. Faktura tego plastiku tylko się jakaś taka dziwna wydaje (jak chropowata) - chyba, że to tylko na fotce tak wygląda. W końcu zdjęcie w dużym zbliżeniu.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#57
Nie no kolego już nie czepiajmy się struktury plastiku bo to wygląda jak absurd. Kto widzi jego strukturę z odległości metra. Zaraz zaczniemy pisać że jak wagon jest nowy i z pudełka to wózek powinien być błyszczący jak ten z foto 1:1. Pryśniesz lakierem bezbarwnym i błyszczącym - będzie idealnie....choć kolor kół nie będzie zgodny. Doceńmy że to jest nasz wózek. Przyznajmy że wygląda tak jak powinien. Zauważy fakt że można robić inne modele wagonówm na tym wózku z bdb właściwościami jezdnymi. cieszmy się. Nie szukajmy dziury w całym....bo i tak ją znajdziemy. Czy ktoś znalazł wagon/model idealny. Nie i pewnie nigdy nie znajdzie bo to mało realne.
 

Arti2811

Moderator
Reakcje
2.460 78 2
#58
Jak nie będzie szukania dziury w całym to byśmy nie byli Polakami :D Jak to mówią Polak to nie narodowość to zawód ;)
 

Podobne wątki