• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów typu 401Z

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
W Świecie Kolei 3/2017 jest artykuł o węglarko-platformach z rodziny 401Z i w ów artykule znajduje się zdjęcie platformy z załadowaną na niej... SM03! :D
Konkretnie na stronie 15 gdyby ktoś szukał. Choć zdjęcie z 1990 roku.

Podobne znalazłem na http://www.bunkierbanda.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=3405#p41351 (należy przejechać trochę do góry strony, na końcu pierwszego postu tamtego wątku jest zdjęcie SM03 na platformie, tyle, że już bez kłonic).
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Ameryki nie odkryliście. W końcu to wagon platforma - z założenia przeznaczony do transportu ciężkich towarów. SM03, czy inna mała lokomotywka, która się na niego zmieści (np. wąskotorowa Wls75, czy nawet Lyd2 ważąca chyba tyle samo co SM03 - 24 tony) grzechem by nie była gdyby ktoś wpadł na taki pomysł wykonania transportu w modelu :)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Ameryki nie odkryliście. W końcu to wagon platforma - z założenia przeznaczony do transportu ciężkich towarów. SM03, czy inna mała lokomotywka, która się na niego zmieści (np. wąskotorowa Wls75, czy nawet Lyd2 ważąca chyba tyle samo co SM03 - 24 tony) grzechem by nie była gdyby ktoś wpadł na taki pomysł wykonania transportu w modelu :)
A tak może być ?
To co prawda nie P(iko) a P(ado) i nie 1:87

IMG_1932.JPG
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
W Świecie Modeli Rybnik i np. LokoModel są już dostępne wagony 58414. Ja mam zamowiony w modelmanii a tam cały czas wisi termin czerwiec 2017. Wie ktoś o co tu chodzi? Nie chcialbym przegapić.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Dobra, dowiedziałem się u źródła, w modelmanii lekkie opóźnienie - od 5 maja z uwagi na zmianę lokalizacji sklepu.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
A czy wzmianka która się pojawiła na forum jakoby wagony Eamos miały się pojawić w tym roku w zestawach jest przez kogoś z PIKO potwierdzona ?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
A czy wzmianka która się pojawiła na forum jakoby wagony Eamos miały się pojawić w tym roku w zestawach jest przez kogoś z PIKO potwierdzona ?
Na forum pojawia się wiele "wzmianek". To, że ktoś coś napisał, a w zasadzie zadał pytanie o to - jak np. kolega bobby74 na 9 stronie wątku o nowościach PKP 2017 - nie znaczy, że tak będzie...
A czy również z obawy o ekonomię PIKO nie próbuje sprzedawać np. 401z w większych zestawach po kilka wagonów w jednej epoce? Wiele słyszę głosów, że trzeba będzie dłuuugo czekać na zestawienie sensownego składziku, więc chętnych byłoby chyba wielu.
...trza by się raczej u źródła pytać. Tam zawsze wiedzą najlepiej :) EC45, zapytaj w PIKO Polska i daj znać co ci powiedzieli.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
Wreszcie długo wyczekiwany wagon 401Ze . Kupiony wczoraj.
20170508_131824.jpg
20170508_132003.jpg
20170508_132049.jpg
20170508_132307.jpg


Jest to mój pierwszy wagon z rodziny 401Z bo zasadniczo interesuję się epoką IV a przy tej cenie modeli raczej ograniczę się do wypustów tylko w tej epoce.
Według mojej oceny model jest wykonany bardzo ładnie i pomimo bardzo wysokiej ceny jak za wagon towarowy w wykonaniu wielkoseryjnym czekam na modele o numerach katalogowych 58414-2, 58414-3 itd. Ten wagon o numerze inwentarzowym 31 51 393 4 054-3 z datą rewizji 30.5.80 nosi oznaczenie Rpps-x. Ciekawi mnie kiedy zmieniono oznaczenia z Rmms na Rpps, bo ja pamiętam te wagony najczęściej pod tym pierwszym oznaczeniem. W tym modelu są jak dla mnie trzy elementy wymagające interwencji pędzla. Pierwszy to krawędź podłogi, która jest ciemno szara a powinna być czarna. Drugi to górna powierzchnia stopni manewrowych, która nie wiedzieć czemu jest biała. A trzeci detal to haki do linociągów, które są czerwone. Tutaj nie jestem alfą i omegą i być może kiedyś te elementy malowano na kolor czerwony jednak ja pamiętam je w kolorze żółtym. Jeszcze nie próbowałem rozbierać tego modelu a próba wyjęcia kłonicy nie powiodła się a nie chciałem ryzykować zniszczenia modelu. Nie potrafię określić czy kłonice są wklejone czy tylko bardzo ciasno wciśnięte.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
Prawdziwy wagon ma podłogę drewnianą zwykle w kolorze brudno szaro burym, natomiast krawędzie podłogi są wykonane z kątowników przyspawanych do ramy i są w kolorze czarnym jak reszta wagonu. Generalnie warto by było model rozebrać i wtedy pomalować te krawędzie, również od spodu. Deski podłogi mozna by pomalować na bardziej naturalny kolor.
 

Podobne wątki