• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów typu 401Z

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
317 1 0
"Nowa ODmrażalnia" jest grzana gazem. Odmrażanie składu trwa wiele godzin, już nie pamiętam ile ale zdaje się że ponad dobę... Stoi tuż przy byłej DK4 / E40 - obecnie chyba DK28. A po przeciwnej stronie drogi stoi w szczerym polu byłego PGR Medyka była kolejowa centrala telefoniczna w której z racji pracy często bywałem.

Stara odmrażalnia w Żurawicy już w moich czasach jako budynek rozsypywała się. Wilgoć i mróz zrobiły swoje.

Drewniana podłoga w Eamos-ach była szczególnie ważna przy przeładunku tzw. żelazostopów (żelazo-mangan, żelazo-krzem) przy użyciu elektromagnesu. O ile dobrze pamiętam to wagony z metalową podłogą miały na burcie stosowny napis.
 
Reakcje
35 0 0
Przeczytałem w najnowszym ŚK, że w planach jest 7 odmian wagonów 401Z. Jak dotychczas mamy w sprzedaży wagon 401Zp oraz w zapowiedziach platformę z kłonicami i wersję podczołgową. Czy wiadomo jakie inne odmiany planuje wydać Piko?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Jak patrzę na oznaczenia tego wagonu to będzie nasza epoka IV. Opis na tabliczce na zdjęciu obok wagonu (że ep. V) dotyczy nie tego wagonu bo numer katalogowy 58412 to jest wagon z burtami, który niedawno wyszedł (PKP CARGO).... czyli tabliczka nie od tego modelu.
W każdym bądź razie niezły kąsek się zapowiada :rolleyes: Super że zrobili te oznaczenia na kłonicach. PIKO 'dobrze daje' ostatnio :) Szkoda, że w Roco/Fleischmann zastój PKP.
 
Ostatnio edytowane:

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
Mnie tylko ciekawi czy jest to już wykonanie ostateczne do sprzedaży czy dopiero prototyp . Te czerwone haki do przeciagarek to trochę dziwne . Tak na marginesie to mocowania promowe wyglądają inaczej . Są to ucha z okrągłym otworem . Spotkałem w jakimś wagonie też kombinację mocowania promowego i haka do przeciagania.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Przejrzałem cały wątek i to co mi pokazał wujek Google i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: czy 40Zk - węglarki z wysokimi burtami były przemalowane na niebieskie PKP Cargo. Jedyna na co trafiłem to "fotki" obrazów komputerowych. Jeśli ktoś ma to proszę o podzielenie się ...
Jak niektórzy pewnie wiedzą w 1:220 też możemy cieszyć się tymi modelami - http://forum.modelarstwo.info/threads/coś-z-polskiego-taboru-401z.34510/ - stąd pytanie.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Skoro jest już zapowiedziana platforma, to ja zapytam - jaki ładunek można jej dedykować?
Wikipedia mówi, że 401Z – niskoburtowy wagon przeznaczony do przewozu węgla i rudy żelaza, a po pozbawieniu go burt mógł służyć jak platforma do przewozu ciężkich pojazdów. Przeglądając jednak fotki w necie widziałem, że wożono nim prawie wszystko co się dało ustawić na tym wagonie tak by nie spadło, włącznie z betonowymi podkładami: http://adamusadam.pl/system/assets/1267793712_normal.JPG
 

Darth Maul

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
350 1 0
PKP CARGO tymi wagonami wozi głównie wyroby hutnicze czy tak zwane półprodukty " czekoladki" wielkie sztaby stali do dalszej obróbki. Może Piko w następnych modelach typu 401Z doda stelaże do transportu blach w kręgach.
 

Podobne wątki