• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów typu 401Z

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
774 78 3
Czy ktoś ma pomysł, o jakim numerze katalogowym należy dokupić zderzaki na wymianę, bo trzeba na czarne z okrągłymi tarczami.
Niestety czarne zderzaki z poprzednich edycji mają inne mocowanie.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
W dzisiejszej tele-rozmowie Krzysztof Koj potwierdził prawidłowość czerwonotlenkowych prostokątnych zderzaków w zestawie PIKO 58231 .
To wersja na podstawie zdjęć , przy współpracy autora Atlasu Wagonów Towarowych Pawła Terczyńskiego .
 

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
774 78 3

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
https://vasutmodell.com/pics/piko/p...ner-guterwagen-401zl-eams-pkp-ep-v-637508.jpg
Tutaj mamy pierwowzór wagonu z okrągłymi tarczami zderzaków. Coś mi tu nie pasuje...
Przydałaby się data tego zdjęcia ...
Na modelu jest data rewizji 16.9.2002
Tzw. "druga modernizacja"/ przebudowa czyli wersja 401Zl po której jest wagon /miała miejsce od 1996r do 2003r .


A może jednak odpowiedź jest poniżej ... ? Znając "pomysłowość" Piko przy opracowywaniu form .... :D


Niestety czarne zderzaki z poprzednich edycji mają inne mocowanie.
 

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
774 78 3
to zdjęcie zrobiłem w dniu 6 listopada 2002 na stacji Mysłowice
Wagon wyszedł z naprawy okresowej półtora miesiąca wcześniej tj. 16.09.2002, a więc zderzaki w modelu powinny być jednak okrągłe :)
Obydwa wagony z zestawu wyszły z ZNTK z taką samą datą naprawy okresowej. Dużym przypadkiem musiałoby być, żeby w 861-2 zamontowano ostatnie 4 sztuki zderzaków z okrągłymi tarczami, a w 012-2 pierwsze 4 prostokątne :D

Według mojej pamięci brązowe, prostokątne zderzaki montowane podczas napraw okresowych, to zdecydowanie druga połowa pierwszej dekady.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
!.
1. Wagon wyszedł z naprawy okresowej półtora miesiąca wcześniej tj. 16.09.2002, a więc zderzaki w modelu powinny być jednak okrągłe:)
2. Obydwa wagony z zestawu wyszły z ZNTK z taką samą datą naprawy okresowej. Dużym przypadkiem musiałoby być, żeby w 861-2 zamontowano ostatnie 4 sztuki zderzaków z okrągłymi tarczami, a w 012-2 pierwsze 4 prostokątne
3. Według mojej pamięci brązowe, prostokątne zderzaki montowane podczas napraw okresowych, to zdecydowanie druga połowa pierwszej dekady.
I taka jest naukowa prawda ... :podstepny:
Osobiście ubrałem się w ten zestaw i huk wie co teraz robić ? Użynać zderzaki wraz z tulejami, rozwiercać otwory i coś dopasować zupełnie od innych modeli ? Czy wypchnąć na Alljjgro ? O prostym przełożeniu okrągłych zderzaków zakupionych jako części serwisowe ino!panie!nima!mowy! z uwagi na sposób opracowania zderzaków w obu wersjach... :rolleyes:
I tak to jest ! z tym całym PeKaPe ... :D
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Remaj przytaczając tylko drugie zdanie zmieniłeś charakter mojej wypowiedzi, a była ona taka:
"W dzisiejszej tele-rozmowie Krzysztof Koj potwierdził prawidłowość czerwonotlenkowych prostokątnych zderzaków w zestawie
PIKO 58231 .
To wersja na podstawie zdjęć , przy współpracy autora Atlasu Wagonów Towarowych Pawła Terczyńskiego."


Tymczasem pojawia się zdjęcie które dowodzi zasadność czarnych okrągłych zderzaków.
 

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
774 78 3
https://www.piko-shop.de/en/artikel/2-pc.-401zb-flatcar-set-pkp-v-35230.html

Płyną do Europy bardzo ładne wagony. W końcu z dobrymi zderzakami bez wpadki.
Jednak zastanawiam się czy aby na pewno w 2007 roku wagony były oznaczane CL Przemyśl? Według mnie jednak CZ Przemyśl, a ewentualnie w trakcie restrukturyzacji było zmieniane CZ na CL. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
Przykładowo model innego wagonu niskoburtowego z rewizji późniejszej jest jeszcze CZ a te ciut starsze będą CL.
 

browar łódź

Aktywny użytkownik
Reakcje
218 10 9
Zestaw Piko 58261 jest w sklepie loko model opisany jako czwarta epoka. Więc czy ktoś ma bliższe info czy będzie to rzeczywiście epoka czwarta.? A zdjęcie jest tylko poglądowe.
Czy jednak ma być Oznakowanie z czasów PKP Cargo?
 

Podobne wątki