• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów typu 120A

Kwapnatah

Nowy użytkownik
Reakcje
0 1 0
Co dokładnie masz na myśli? Ogólnie modele 120A Piko są prawidłowo odwzorowanymi wagonami.
No chodzi mi o to że mam na przykład takiego Piko 9601900
1521472903760.png

i on jest tak se odwzorowany.
Tak samo mam z BR218 XD i husarzem.
Więc nie chce (znowu) kupić tak se odwzorowanego modelu.
(Źle odwzorowanego w sensie źle pomalowanego, czegoś niema np. jednych drzwi lub złe oznaczenia)
 

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
No chodzi mi o to że mam na przykład takiego Piko 9601900
Zobacz załącznik 560406

i on jest tak se odwzorowany.
Tak samo mam z BR218 XD i husarzem.
Więc nie chce (znowu) kupić tak se odwzorowanego modelu.
(Źle odwzorowanego w sensie źle pomalowanego, czegoś niema np. jednych drzwi lub złe oznaczenia)
Kolego mam 5 wagonów 120A nie są one wykonane w formacie ZABAWKA a MODEL :) A to co wrzuciłeś na fotce to ZABAWKA :)
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Tak, ta niebieska kuszteka to jest zabawka. Takiego wagonu jak ten model przedstawia nie było-fikcja totalna. Modele wagonów 120A to są pełnowartościowe modele faktycznie występujących na PKP wagonów.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
A czy kolega Kwapnatah mógłby pisać po polsku? Co znaczy:
albo:
Więc nie chce (znowu) kupić tak se odwzorowanego modelu.
Kto "nie chce" i czego kupić?
A co do meritum, to koledzy KacperWWK i EC45 już odpowiedzieli i w pełni się z nimi zgadzam. Ta kuszetka to fikcyjna zabawka, ale 120A są jak najbardziej prawidłowe. Oczywiście, zawsze można dyskutować na ile wiernie są odwzorowane szczegóły oryginału, ale nie ma wątpliwości, że są to modele rzeczywiście istniejących wagonów.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Panowie, czy modele wagonów 120A z Łodzi Fabrycznej mają w zamierzeniu tworzyć skład że 111A oraz 112A z tym samym przydziałem?
Jeśli tak to czy ktoś dysponuje jakimś dodatkiem do rozkładu jazdy aby wskazać jaki to mógłby być pociąg i jakie było by jego zestawienie?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
Tytułem uzupełnienia wątku - na podlinkowanym zdjęciu głównym motywem jest oczywiście parowóz Pm2, ale bohaterem drugiego planu jest toruński wagon 120A z widocznym numerem UIC i oznaczeniem serii typowym dla IV epoki (rok 1977). Dla chętnych do wykorzystania - brak jedynie daty i miejsca wykonania naprawy okresowej.
Link: https://www.transporttreasury.com/p51200/hBDA7ED4A#haab7d7fd
 

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
Tytułem uzupełnienia wątku - na podlinkowanym zdjęciu głównym motywem jest oczywiście parowóz Pm2, ale bohaterem drugiego planu jest toruński wagon 120A z widocznym numerem UIC i oznaczeniem serii typowym dla IV epoki (rok 1977). Dla chętnych do wykorzystania - brak jedynie daty i miejsca wykonania naprawy okresowej.
Link: https://www.transporttreasury.com/p51200/hBDA7ED4A#haab7d7fd
Czy Pm2 mogła jezdzić z wagonami 120A ???
Czy ktoś ma zdjęcia ???
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Mogła i jeździła. Mam zdjęcie Pm2-3 z krótkim składem dwóch wagonów 120A. Niestety, zdjęcie nie jest moje i nie mogę go publikować.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Pantografie, mi chodziło o bardziej rozbudowaną wersję wypowiedzi, z większą ilością szczegółów niż w zdaniach przez Ciebie przytoczonych.
Coś na wzór ćwiczenia dla dzieci w klasach 1-3 w nauczaniu początkowym...

Pozdrawiam,...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Problem w tym, że niewiele więcej widać. Pociąg stoi przy peronie jakiejś stacji, ale nie potrafię jej rozpoznać. Zdjęcie jest małej rozdzielczości i żadnych szczegółów poza latarnią na peronie nie widać. Nie wiem, o jakie jeszcze inne szczegóły mogłoby chodzić?
 

Podobne wątki