• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów typu 120A

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
#1
Klika dni temu do kilku polskich sklepów trafiły pierwsze egzemplarze modeli polskich wagonów typu 120A firmy Piko, wykonane dla firmy SK-Model, która ma być wyłącznym dystrybutorem tych modeli.
Czyżby nikt nie dostrzegł tych modeli w sklepach, w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu ???
Ciekaw jestem opinii na temat tych modeli (niestety nie miałem przyjemności ich oglądać).
Myślę, że jest to wydarzenie godne odnotowania...
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
#2
:eek: No to jestem w szoku że jeszcze nikt o nich nie wspomniał jeśli takowe się już pojawiły. Ale że SK-Model żadnej informacji nie puściło w eter? Zawsze jako pierwsi fotorelacji dają na swojej stronie.
 
Ostatnio edytowane:

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#4
Oglądałem wczoraj w LokoModel. Bardzo ładne oliwkowe z Nysy. Wykonanie grafiki na poziomie bipy.
Nie miałem możliwości fotografii. Nie byłem zainteresowany tym przydziałem.
 

Marcin

Użytkownik
KKMK
Reakcje
14 0 0
#5
Klika dni temu do kilku polskich sklepów trafiły pierwsze egzemplarze modeli polskich wagonów typu 120A firmy Piko, wykonane dla firmy SK-Model, która ma być wyłącznym dystrybutorem tych modeli.
Czyżby nikt nie dostrzegł tych modeli w sklepach, w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu ???
Ciekaw jestem opinii na temat tych modeli (niestety nie miałem przyjemności ich oglądać).
Myślę, że jest to wydarzenie godne odnotowania...


No tak , też je oglądałem parę dni temu w sklepie LokLand w Krakowie.
Ale żeby było jasne , że te dwa wagony nie trafiły do sklepów w celu sprzedaży , tylko w celu prezentacji modelu , jaki będziemy mogli nabyć dopiero w okolicach października tego roku.
Model zrobiony od podstaw , piękny i oczywiście nie jest to żadna przemalowywanka (jak to miało miejsce w przypadku np. modelu firmy Tillig)
Taką informację otrzymałem od sprzedawcy w sklepie.
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
#7
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_IMG_5810.JPG
Skoro teamat już powstał odnośnie wagonów 120A, to wrzucę fotkę z takiego składziku.
(Fotka znaleziona w sieci)
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
#10
Jestem bardzo ciekawy ich wykonania (również czekam na zdjęcia), ale także i kolejnych przydziałów.
"Świat Kolei" (3/2015) informował, iż oprócz oficjalnie zapowiadanych przez PIKO wagonów z Nysy i Poznania (VI epoka) na rynku rzekomo jeszcze w tym roku pojawić się mają cztery kolejne modele wagonów 120A (malowania i oznaczenia z końca lat 90)- m.in. bonanzy z Olsztyna (dedykowane do EU07-314 firmy PIKO). Poza wspomnianą gazetą nigdzie indziej niestety nie znalazłem potwierdzenia tych informacji. Ale bardzo liczę, że tak się właśnie stanie :) Może ktoś z Kolegów wie coś więcej na ten temat?
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
#13
@czacza - w Modelmanii mam złożone zamówienie za około 180PLN za sztukę. Piszą około bo cena w koszyku jest inna ale po zniżce za dokonane w przeszłości zakupy. Ta cena pewnie może ulec zmianie bo zamawiałem dawno, jak tylko się pojawiła informacja.
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#17
A czy wagony 120A będą podobnym cyklicznym projektem co SM/SP czy Bipy/Bhp czy raczej incydentalnie będą się pojawiać?
Zostały zrobione nowe formy pod te wagony wiec zapewne aby zapewnić zwrot z inwestycji bedą się pojawiał kilka razy w roku. Stawiam ze po 3 lub 4 2-wagonowe zestawy na rok.
 

Marcin

Użytkownik
KKMK
Reakcje
14 0 0
#18
A czy wagony 120A będą podobnym cyklicznym projektem co SM/SP czy Bipy/Bhp czy raczej incydentalnie będą się pojawiać?
Zostały zrobione nowe formy pod te wagony wiec zapewne aby zapewnić zwrot z inwestycji bedą się pojawiał kilka razy w roku. Stawiam ze po 3 lub 4 2-wagonowe zestawy na rok.


Przecież już na ten rok są zapowiedziane dwa malowania tego wagonu.
 

Podobne wątki