• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
Więcej wariantów modeli = więcej zarobionych pieniędzy, nie martwiłbym się o to czy zrobią ryflowane dachy i inne zmiany, pewnie tak, na co sam liczę. Jestem ciekaw czy mają już opracowaną formę dla bagażowego 609A...:niepewny:
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Już rok temu przedstawiciele Piko opowiadali, że planowane są wszystkie oryginalne wersje wagonów (przed przebudowami/modernizacjami), zarówno z podwiniętą, jak i prostą dolną krawędzią pudła (te dwie odmiany już się pojawiły), z gładkim i ryflowanym dachem, że o dwóch i trzech stopniach nie wspomnę. Nie było jednak wówczas mowy o tym, czy Piko planuje też wersje głęboko zmodernizowane, tzn. z innymi oknami (z zaokrąglonymi rogami, wklejane itp.), drzwiami odskokowo-przesuwnymi itp.
 

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
Już rok temu przedstawiciele Piko opowiadali, że planowane są wszystkie oryginalne wersje wagonów (przed przebudowami/modernizacjami), zarówno z podwiniętą, jak i prostą dolną krawędzią pudła (te dwie odmiany już się pojawiły), z gładkim i ryflowanym dachem, że o dwóch i trzech stopniach nie wspomnę. Nie było jednak wówczas mowy o tym, czy Piko planuje też wersje głęboko zmodernizowane, tzn. z innymi oknami (z zaokrąglonymi rogami, wklejane itp.), drzwiami odskokowo-przesuwnymi itp.
Gdzie taka informacja była ?
Była to prywatna rozmowa czy zabieg propagandowy firmy PIKO :cool::p:cool:
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Uuuuu, to ból. Ale jestem prawie pewny, że wagony z okrągłymi oknami też obiecywali.
Natomiast Y-ki po "modernie" to był by hit. I nie mówię tu tylko o okrągłych oknach, ale o oknach wklejanych, z osłonami podwozia itp.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
O ile wiem, taka informacja nie była nigdzie oficjalnie publikowana, ale tego nie sprawdzałem. Napisałem, że koledzy z Piko opowiadali o tym, m.in. podczas ubiegłorocznej imprezy "Hobby" w Poznaniu. Można uznać, że była to prywatna rozmowa, ale przy wielu zwiedzających wystawę, którzy to pewnie też słyszeli. Nie wiem, co kolega Pawelec ma na myśli mówiąc o "zabiegu propagandowym".
 

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
O ile wiem, taka informacja nie była nigdzie oficjalnie publikowana, ale tego nie sprawdzałem. Napisałem, że koledzy z Piko opowiadali o tym, m.in. podczas ubiegłorocznej imprezy "Hobby" w Poznaniu. Można uznać, że była to prywatna rozmowa, ale przy wielu zwiedzających wystawę, którzy to pewnie też słyszeli. Nie wiem, co kolega Pawelec ma na myśli mówiąc o "zabiegu propagandowym".
Miałem na myśli reklamę i przekonanie jakoby PIKO miało monopol w produkcji Y-greków co pokazuję
Informacja ze strony PIKO odnośnie zaprzestania produkcji Y-greków Robo :niepewny: Teraz fałszywa
Tak tłumaczyli to i owo !!!
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Ale jestem prawie pewny, że wagony z okrągłymi oknami

(...)I nie mówię tu tylko o okrągłych oknach, ale o oknach wklejanych
Chcialbym w tym miejscu poprosić szanowne grono moderatorów/adminów o przyznanie koledze tytułu Szklarza Roku. Nie złośliwie tylko w uznaniu dokonań na polu walki o prawdziwe odwzorowanie okien w w wagonach typu Y. Mogę zrobić ankietę żeby było bardziej demokratycznie
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Miałem na myśli reklamę i przekonanie jakoby PIKO miało monopol w produkcji Y-greków
Nie oglądałem reklam i nie pamiętam, żeby Piko twierdziło, iż ma monopol na Y-ki.
Co kolega pokazuje?
Informacja ze strony PIKO odnośnie zaprzestania produkcji Y-greków Robo
Gdzie i kiedy Piko podało taką informację? Na swojej stronie internetowej???
 
Reakcje
2 1 0
Gdzie i kiedy Piko podało taką informację? Na swojej stronie internetowej???
Proszę stosować się do zasad języka związanych z interpunkcją. Używa się czego takiego jak wielokropek, o „wielopytajniku” nie było dane mi słyszeć.
Piko podało (abstrahując od tego czy był to ich oficjalny profil, bądź też ich pracownika) informację w jednym z komentarzy na Facebook’owej grupie. Domyślam się, że stąd wynika brak w Pańskiej wiedzy. Co zresztą nie może dziwić, nie każdy tam zagląda.
Przekaz brzmiał: Robo już jakiś czas temu poinformowało, że zaprzestaje produkcję. Więc teraz na rynku jesteśmy wyłącznie my.
Mam daleko idącą teorię, że Piko pozmieniało sobie daty rewizji, bo poczuli się zbyt swobodnie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Domyślam się, że stąd wynika brak w Pańskiej wiedzy. Co zresztą nie może dziwić, nie każdy tam zagląda.
Rzeczywiście, stąd wynika "brak w mojej wiedzy" ;). Nie zaglądam do Facebook'a, nie mam tam konta, dla mnie istotne mogą być informacje, podane na oficjalnej stronie firmy, a nie w tego rodzaju miejscach. Nawiasem mówiąc, na miejscu poważnego producenta, jakim niewątpliwie jest Piko, byłbym bardzo ostrożny w przekazywaniu tego rodzaju "rewelacji", zwłaszcza tak "półoficjalnie". Ale ja jestem niedzisiejszy... (tu mi wolno użyć wielokropka, mam nadzieję :)).

Co do dat rewizji, to mam swoją teorię, ale nie ma ona niczego wspólnego z tym, czy Piko poczuło się zbyt swobodnie, czy nie, będąc w swoim przekonaniu monopolistą na rynku modeli wagonów Y PKP.
 

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
Proszę stosować się do zasad języka związanych z interpunkcją. Używa się czego takiego jak wielokropek, o „wielopytajniku” nie było dane mi słyszeć.
Głupio zwracać mi uwagę, ale ja też nie słyszałem o "wielopytajniku", natomiast wielokrotnie zdarzało mi się czytać książki i trzy znaki zapytania na końcu zdania w różnych tekstach widzieć. Używam też i ja czasem trzech znaków zapytania, jest to jak najbardziej dozwolone.
https://dobryslownik.pl/kompendium/regula/400/
 

tomcy

Nowy użytkownik
Reakcje
9 0 0
Piko podało (abstrahując od tego czy był to ich oficjalny profil, bądź też ich pracownika) informację w jednym z komentarzy na Facebook’owej grupie. Domyślam się, że stąd wynika brak w Pańskiej wiedzy. Co zresztą nie może dziwić, nie każdy tam zagląda.
Przekaz brzmiał: Robo już jakiś czas temu poinformowało, że zaprzestaje produkcję. Więc teraz na rynku jesteśmy wyłącznie my.
Taką informację kiedyś samo Robo podało: "Odnośnie samych modeli igreków to niestety więcej zapowiadanych modeli nie będzie. [...] Ostatnie sztuki wagonów w malowaniu IC są jeszcze dostępne i po ich wyprzedaniu nie będzie już następnych malowań. [...] Niestety polityka żółtej rasy doprowadziła do tego, że projekt umiera bezpowrotnie. Były w planach inne wersje wagonów (poczta, bar, kuszetka itp), nawet wersje w barwach MAV, niestety wszystko wzięło w łeb."
http://forum.modelarstwo.info/threa...110a-111a-112a-113a.25969/page-33#post-560001
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Proszę stosować się do zasad języka związanych z interpunkcją. Używa się czego takiego jak wielokropek, o „wielopytajniku” nie było dane mi słyszeć.
Łomatko.... co ty nie powiesz??? Marudzisz jak baba....
Taką informację kiedyś samo Robo podało: "Odnośnie samych modeli igreków to niestety więcej zapowiadanych modeli nie będzie. [...] Ostatnie sztuki wagonów w malowaniu IC są jeszcze dostępne i po ich wyprzedaniu nie będzie już następnych malowań. [...] Niestety polityka żółtej rasy doprowadziła do tego, że projekt umiera bezpowrotnie. Były w planach inne wersje wagonów (poczta, bar, kuszetka itp), nawet wersje w barwach MAV, niestety wszystko wzięło w łeb."
http://forum.modelarstwo.info/threads/robo-modele-wagonów-standardu-y-typu-104a-110a-111a-112a-113a.25969/page-33#post-560001
Super. Ale tu jest temat o Y-ekach PIKO. Robo ma swój wątek. Może tam?
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Taką informację kiedyś samo Robo podało: "Odnośnie samych modeli igreków to niestety więcej zapowiadanych modeli nie będzie. [...] Ostatnie sztuki wagonów w malowaniu IC są jeszcze dostępne i po ich wyprzedaniu nie będzie już następnych malowań. [...] Niestety polityka żółtej rasy doprowadziła do tego, że projekt umiera bezpowrotnie. Były w planach inne wersje wagonów (poczta, bar, kuszetka itp), nawet wersje w barwach MAV, niestety wszystko wzięło w łeb."
http://forum.modelarstwo.info/threads/robo-modele-wagonów-standardu-y-typu-104a-110a-111a-112a-113a.25969/page-33#post-560001
Tyle że to jest info z 2016..
 

Podobne wątki