• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A

Reakcje
1.117 50 6
Kolego @DieselPower , przy całej mojej sympatii, chodzi mi jedynie o to, że na forum często nadużywa się sformułowań typu zawsze lub nigdy. Ktoś tu ostatnio napisał, że pewne wagony jeździły TYLKO w zwartych składach. Po czym się okazuje, że nie tylko. Po co wprowadzać ludzi w błąd? Pozdrawiam. ( Ciśnienie na chińskim urządzeniu w normie - dzięki za troskę)
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.595 25 2
Pytanko: czy były kiedykolwiek wydane wagony Y (1 bądź 2) z wyokrąglonymi ramami okien. Widziałem kiedyś takie kuszetki, zdaje się od Acme.
Zaokrąglone okna, a więc i wyższe były montowane w wagonach typu Y od serii 140/141A i późniejszych serii Z typu 134/6/9, 144/5 aż do 152A. Później montowano już okna wklejane.
Ale przy modernizacjach montowano takie okna w wagony typu 111/112A, i np 609A, ale należy zauważyć pewien szkopuł. Skoro okna zaokrąglone i wyższe a wagon miał ogrzewanie nawiewne to zmniejszała się wysokość pasa nadokiennego gdzie mieścił się żółty pasek pierwszej klasy o wysokości 100 mm. I w takich wagonach pasek wchodził na dach. I to jest prawidłowo zgodnie z oryginałem.
 

Noah

Aktywny użytkownik
Reakcje
519 2 0
^^ Dziś dotarł do mnie model 97604-3. Technologia wykonana jest taka sama jak w pierwszym wypuście.
Nie wiem czy to na pewno tampodruk, ale na zdecydowanie nie jest to ten ordynarny druk uv który zastosowano w modelu 97604-2.
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.595 25 2
Dlaczego?
Ja ma zdjęcie jak jechałem w 1991 lub 92 roku EU07-349 Bałtykiem do Świnoujścia. Więc nie patrząc na rewizje można podczepić oliwki szczecińskie. A np stodoły? Też ciągnęły poznańskie siódemki.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Dlaczego?
Ja ma zdjęcie jak jechałem w 1991 lub 92 roku EU07-349 Bałtykiem do Świnoujścia. Więc nie patrząc na rewizje można podczepić oliwki szczecińskie. A np stodoły? Też ciągnęły poznańskie siódemki
Rozumiem, że pisząc o tym sugerujesz iż w latach 80-tych poznańskie siódemki ciągnęły szczecińskie wagony. OK. Dzięki za info. EU07-348 wyprodukowano w 1984 roku więc teoretycznie mogła ona ciągnąć wagony z długim oznaczeniem serii do roku 1985.
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.595 25 2
Nie sugeruję, bo nie mam takich informacji. Ale Bałtyk nie był poznański. Ale nie mając nic innego można taki skład podpiąć. Przecież z okresu lat 80-tych jeździł Portowiec, Wawel, Bałtyk, Błękitna Fala, może coś do Wrocławia czy Zakopanego. A czy to że wagony mają długie oznaczenie serii nie można ich podłączyć? Przecież to tylko zabawa.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki