• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Z zewnątrz wyglądają ładnie. Pytanie czy wnętrza znowu bez malowania czy może wzięli uwagi ludu do serca?
Nie.... cały czas tną koszta licząc na inwencje twórczą klientów, że jak rasowy modelarz kupisz sobie farbki i pędzelek, wydrukujesz firanki, włożysz wkład w sfinalizowanie wyglądu wnętrza i pochwalisz się na forum jak ci świetnie poszło :) ... tak byś stał się modelarzem, a nie zbieraczem. PIKO o wszystkim pomyślało.... paaanie....
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Pewnie że jeszcze bardziej. Trzeba tu ramki okienne poprawić :gwizd:
Ja bym tak tego nie wytykał. Owszem, warto zauważyć. że to czy tamto jest nie tak, ale nie bardzo pasuje wyciąganie tego na przykład, jakoby Robo "spaprał" wagon (świadomie?). Wierzę, że firma Robo zrobiła co się da by wyszły te wagony. To, że w Chińskiej fabryce jest jak jest, ciężko zapewne nad tym zapanować. Miał cofnąć dostawę? Podejrzewam, że gdyby to zrobił to wagonów nie było by wcale. Patrzmy trzeźwo. Wszystko ma swoje wady i zalety. Na szczęście jest wybór jakiego nigdy do tej pory nie było. Ja tam kupuję i PIKO i Robo i cieszę się, że są mając na uwadze różne problemy produkcyjno-logistyczne.
 
Ostatnio edytowane:

MarcinŁ

Aktywny użytkownik
Reakcje
202 11 2
Ja nie tylko kupuję ale i zestawiam w jednym składzie Robo, Piko, Tilliga i coś tam jeszcze i śmigają razem po torach. :cool:
I ja tak robię. W końcu w prawdziwym życiu jest tak, że nawet wagony tego samego typu różnią się od siebie. Nie chcę by na mojej półce wyglądało to jak kopiuj/wklej. Jeden ma szary dach inny oliwkowy,l. Ramki, odcień oliwki, niech to się subtelnie różni.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Chodziło mi o WARS bar IVep.
Mi brakuje trochę od PIKO wagonów WARS z epoki IVc (druga połowa po zmianie oznaczeń serii) i może jakaś jedna Kuszetka. Przydały by się do składu z Łodzi Fabr. z rewizjami na II połowę lat 80-tych. Ostatnio jakoś uczepili się w wydawaniu taboru z epoki IVb.... Nadchodząca ET21-442 też ma być IVb...

...choć w przypadku lokomotyw to w sumie wygląd chyba nie odbiegał znacząco w latach 80-tych od ich wyglądu w końcówce lat 70-tych? Kolory na lokomotywach raczej były te same (tak mi się wydaje) pozostałe oznaczenia też raczej bez zmian, jedynie, że mogła dojść data rewizji na budzie.... która jest i tak mało widoczna w modelu.

Przy okazji zapytam. Myślicie, że (ogólnie ujmując) lokomotywy kolorystycznie w epoce IVc (od 1985 roku do 1989) raczej nie odbiegały od ich wyglądu z końca lat 70-tych? Jeśli jakaś przechodziła naprawę to (zakładam) odmalowywano je w podobne kolory jeśli już farba poszła w ruch? W sumie z uwagi na takie właśnie moje założenie łykam tabor lokomotywowy z epoki IVb (głównie kolekcjonuję modele z IVc). Może się okazać, że np. nigdy nie wyjdzie SU46 z epoki IVc więc lepiej mieć to co jest, jak potem czekać i czekać i się nie doczekać.... tym bardziej, że korona-czasy niepewne, terminy wydań też się nierzadko przesuwają.... Sorry za OT.
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Myślicie, że (ogólnie ujmując) lokomotywy kolorystycznie w epoce IVc (od 1985 roku do 1989) raczej nie odbiegały od ich wyglądu z końca lat 70-tych?
Tu nie ma co myśleć, tak było do 1988 roku, kiedy wprowadzono żółte czoła. Obowiązujący wzór malowania nie zmienił się od lat 1960. praktycznie do końca IV epoki. W tym okresie zdarzały się drobne zmiany wyglądu, ale wynikające ze spraw technicznych, jak np. reflektory w lokomotywach elektrycznych i spalinowych (z grubsza biorąc w 1. połowie lat 1970.), czy montowanie anten radiotelefonów, ale schemat malowania i kolory przez cały ten czas były takie same. Oczywiście normy swoje, a życie swoje, w rzeczywistości kolory nieco się różniły, zależnie od wielu czynników, o czym była na forum niejednokrotnie mowa.
 

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
656 34 1
Piko też wypuszcza kolejne trumienki, a późniejszych PLPKP-IC nie zauważa. Nie wspomnę o sypialnych, bo to nowa forma a tu tylko przemalowuje się jedną i tę samą, a dokładnie to dwie do kl.1 i kl.2. Za to kuszetek mamy w bród - do wyboru, do koloru.
 
Reakcje
211 85 35
Piko też wypuszcza kolejne trumienki, a późniejszych PLPKP-IC nie zauważa. Nie wspomnę o sypialnych, bo to nowa forma a tu tylko przemalowuje się jedną i tę samą, a dokładnie to dwie do kl.1 i kl.2. Za to kuszetek mamy w bród - do wyboru, do koloru.
I chyba ma rację,trumienki lepiej zejdą niż PLPKP-IC czerwono- i zielonokremowe
 

Podobne wątki