• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A

Krzysztof Fiałka

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
1.098 19 0
No tak - ilość zwojów sprężyny w wózku ma istotny wpływ na jakość modelu...
Na jakość modelu może i nie, ale na jego właściwości jezdne jak najbardziej. Myślę, że oprócz ilości zwojów bardzo ważne jest sprawdzenie z oryginałem gatunku stali tych sprężyn, oczywiście z uwzględnienie skali 1:87 :)
 

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
212 33 1
W modelu ale tylko w modelu redukcyjnym.
Dla mnie w modelu redukcyjnym to by te sprężyny działały jak w oryginale. Wiem ze model to uproszczenie, ale pewne rzeczy można łatwo wykonać tym bardziej na powierzchni widocznej. Tak samo jak poręcze, po co odlewac z pudłem, jak kazdy moze to wkleić z drutu. Minimalny wkład pracy a afekt naprawdę dobry.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Dla mnie w modelu redukcyjnym to by te sprężyny działały jak w oryginale. Wiem ze model to uproszczenie, ale pewne rzeczy można łatwo wykonać tym bardziej na powierzchni widocznej. Tak samo jak poręcze, po co odlewac z pudłem, jak kazdy moze to wkleić z drutu. Minimalny wkład pracy a afekt naprawdę dobry.
Rozumiem dążność do wykonania wagonu w skali 1/87 z działającymi amortyzatorami, ale sorry... ta konwersacja jest trochę bez sensu, gdyż każdy widzi jak wykonywane są wózki w modelach wielkoseryjnych w tej skali (wtrysk tworzywa), więc o ile rozmowa może i ciekawa, to moim zdaniem nic nie wnosi do tego tematu o modelach firmy PIKO.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.143 442 105
Hmmm. Niepotrzebnie znowu dają w edycji takiego jednego rodzynka w innym kolorem dachu. W edycji "Łódzkiej" też tak zrobili, tylko tam "łamaniec" był dla odmiany z dachem popielatym.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
Jaki to będzie przydział tych wagonów?
Szczecin.
Ja chyba zrezygnuję z tego hobby :(
Nie pisz takich rzeczy :eek: !
Modeli nigdy nie jest za dużo :podstepny: - co najwyżej miejsca i pieniędzy jest za mało :( ...
Hmmm. Niepotrzebnie znowu dają w edycji takiego jednego rodzynka w innym kolorem dachu. W edycji "Łódzkiej" też tak zrobili, tylko tam "łamaniec" był dla odmiany z dachem popielatym.
Taka była rzeczywistość :gwizd: ... to jest mylne myślenie kolekcjonerów/pasjonatów, że wówczas wszystkie wagony w składzie były tak samo pomalowane... bardzo dobrze, że wszystkie nie są identyczne - pozwala to oddać "ducha epoki" - świetnie to robi zarówno firma PIKO jak i ROBO - w ofercie obu firm znajdziemy modele wagonów w różnych schematach malowania, a przeznaczonych do tego samego składu. Wiem, że wizualnie to się "gryzie", ale czy tak właśnie nie było i nadal jest na kolei :p ? Pewnych kwestii nie da się "przeskoczyć" ;) ...
 

el14

Aktywny użytkownik
Reakcje
139 17 0
No tak, ja mam wąskie zainteresowania, ot VI korpoepoka dla niedzielnych kolejkowiczów. Było pięknie jak miałem EP07-198, sypialnego Tilliga, jedynkę Robo i dwa YB Tilliga i nic więcej w malowaniu IC nie było. Chciało się jeździć. Teraz szach mat i jednorazowo trzeba 4 dwójki kupić, a łącznie do dyspozycji będzie już 15 Ygreków...
 

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam czy ktoś wie kiedy będzie wznowiony wagon 2 kl ic 97604 wyczytałem na stronie jednego ze sklepów ,że miał być od 20.08.20r niestety informacja na stronie uległa zmianie na nieznany czas realizacji.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.022 28 1
Arek a jak to oceniłeś ? Rozmawiałem z p. Ryszardem i powiedział mi ,że model ma wystawiony tylko do pokazania z informacją ,że sprzedaż w sklepach na koniec września. No chyba, że pozwolił Tobie wyjąć z pudełka i zobaczyć. Mnie się to nie udało a przez blister trudno było to zobaczyć o czym napisałeś powyżej.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.370 463 29
Ale dlaczego miałoby nie być odwzorowanej części barowej, jeżeli była już w wersji IC? Jedyna wątpliwość, jaką mam, to czy wnętrze będzie takie samo, jak w IC, czy dopasowane do pierwotnego układu z IV epoki, kiedy część barowa była krótsza, a w drugiej części wagonu były 3 normalne przedziały pasażerskie, a nie tylko służbowe (magazyn i przedział dla załogi).
 

Podobne wątki