• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
Zależy. Są taki i są takie. Zobacz na przykład tu. Pas jest biały a drzwi szaro-niebieskie. http://www.antygaleria.pl/details.php?image_id=12665&mode=search
Generalnie przeglądając zdjęcia wagonów przez google, można odnieść wrażenie, że kuszetki mają pas wpadający właśnie w szaro-niebieski, a sypialne bardziej biały. Nie twierdze, że jest to reguła ale z obserwacji tak można założyć. Sam jechałem 2 lata temu sypialnymi do i z Zakopanego i wyglądały one tak :
 

Załączniki

Reakcje
75 0 0
Mam pytanie odnośnie oświetlenia do wagonów Piko 111A .
Jakie można wsadzić oświetlenie DCC?
Do 112A wrzuciłem ESU 50708, ale do 111A nie pasują diody LED do przedziałów.
 

Krzysztof Fiałka

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
1.095 19 0
Jeśli nie zależy Ci na oświetleniu w poszczególnych przedziałach, możesz zamontować listwe diodami do góry, w stronę dach. Do dachu należy przykleić pas folii aluminiowej, uwaga! taśmą dwustronnie klejąca, nie klejem! Uzyskasz miekkie rozproszone światło w wagonie i nie będzie efektu poświaty na górnej krawędzi okien, odbicia bezpośredniego światła diody. Jeden warunek, listwa musi być wąska, np. Esu, taka jak podałeś.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.140 442 105
Czy może któryś z kolegów polecić jakieś źródło z rysunkami technicznymi (dokładne wymiary poszczególnych elementów) polskich Y-ków ? Z góry dziękuję.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.140 442 105
To samo się tyczy EU07-323. Pytanie czy zrobią nowe numery tych wagonów czy będą trzaskać te same.:rolleyes:
To jest bardzo ciekawe pytanie. Może te wznowione (jeśli będą posiadać inne numery) zostaną odwzorowane już prawidłowo, to jest w stanie na okres zapewne zbliżony do tych z pierwszej edycji.
Ja mimo wszystko dalej jestem ciekawy, czy w tych IC z pierwszej edycji została cofnięta tylko data rewizji, czy są jeszcze jakieś inne zmiany (w porównaniu z przygotowaną dokumentacją) które miały wskazywać, że to wagony z okolic 2010 roku a nie 2015. Na przykład piktogramy informujące o przedziałach dla palących.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
Mam nadzieję że jakaś nowa, ale co przyniosą najbliższe miesiące w obliczu tego co się dzieje na świecie to nie można być pewnym niczego.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.140 442 105
Choć nie przepadam akurat za SU46, to zakupiłem model o numerze 050 specjalnie pod te wagony PIKO. Czy ktoś posiada informacje (wiadomo, że chodzi głównie o służbowe rozkłady jazdy z tamtego okresu ;)) ile by trzeba nakupić tych modeli aby odzwierciedlał on rzeczywiste zestawienie (oczywiście chodzi mi o relację zgodną z przydziałem lokomotywy i wagonów :)) ?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Te modele z tego co wiem to ma być epoka IVb (końcówka lat 70-tych). Pasują do składu z modelem PIKO 52860-2 tj. fabryczna jeszcze bez naniesionej daty rewizji SU46-050, DOKP Pomorska, Lok. Szczecin główny. W późniejszym czasie ukażą się kolejne wagony do tego składu, w tym Wars.
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.301 23 0
Umiejscowienie cechy PKP wraz z numerem inwentarzowym i serią wagonu. Co prawda na zdjęciach w prospekcie z nowościami też tak było, ale jest to raczej nietypowe umiejscowienie tych napisów i spodziewałem się, że na modelu będzie typowo, czyli na środku.
Wygląda na to, że zrobili dokładnie, jak na tych fotkach, szkoda ...!
 
Ostatnio edytowane:

Hydrus

Aktywny użytkownik
Reakcje
146 0 0
Konkretnie w schemacie malowania wagonów PKP Intercity stosowane są (a może raczej były bo ostatnio jakieś zmiany zachodzą) takie kolory:
Przyjąłem do wiadomości, natomiast jak patrzę na materiały wideo, np. te:

to jak na moje oczy, zarówno sypialne jak i kuszetki mają pasy i drzwi po prostu białe.

Tymczasem ja widzę modele w ten sposób zabarwione na niebiesko (w jakiejś tam mojej umownej skali):
sypialny Tillig - 0
sypialny Roco - 2
kuszetka Robo - 10
kuszetka Piko - 20,
czyli każdy ma wyraźnie inny kolor...
 

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
Umiejscowienie cechy PKP wraz z numerem inwentarzowym i serią wagonu. Co prawda na zdjęciach w prospekcie z nowościami też tak było, ale jest to raczej nietypowe umiejscowienie tych napisów i spodziewałem się, że na modelu będzie typowo, czyli na środku.
Wygląda na to, że zrobili dokładnie, jak na tych fotkach, szkoda ...!
Masz rację, to jest niewłaściwie umieszczony opis wagonu, ale weź pod uwagę, że takie błędy zdarzały się na prawdziwych wagonach. Nie można więc wykluczyć, że tak było w przypadku tej konkretnej jedynki. Tak oznakowane wagony widziałem wielokrotnie.
 

Podobne wątki