• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A

RMP

Aktywny użytkownik
Reakcje
587 19 0
#48
Moim zdaniem instrukcja zawiera rysunki znacznie uproszczone bo i po co na takim rysunku zamieszczać takie szczegóły jak np. ryfle na dachu. Przecież to nie jest rysunek techniczny (wykonawczy), a jedynie poglądowy. Ja bym się tam nie martwił na zapas. Myślę, że wagony zostaną oficjalnie zaprezentowane dopiero w Poznaniu na targach.
 

el14

Aktywny użytkownik
Reakcje
139 17 0
#57
Różne wersje to dotyczy ryfli, czy może np. 111Arow? :) Choć oczywiście ryfle też byłyby mile widziane. Czekam na lepsze fotki, bo z tych to nie za dużo da się powiedzieć, a potem z niecierpliwością na koniec roku, acz bardziej na zapowiedzi, bo następne w kolejce muszą być w aktuanym malowaniu IC do mojego TLK :)
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
#58
Tylko tyle wiem, że różne wersje. W Pikowskich 111A i 112A układ siedzeń został odwzorowany zgodnie z rzeczywistością tzn 6 miejsc siedzących w 1 klasie i typowe kanapy dla wersji 2 klasy
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#59
Koleżanki i Koledzy, trochę cierpliwości i mniej nerwów. Wersji konstrukcyjnych, różniących się detalami (nie samym malowaniem) ma być 17. W tym dach (ryflowany i gładki), liczba stopni, okna z wyjściem awaryjnym lub bez, rozmieszczenie urządzeń pod pudłem, a przede wszystkim krawędzią pudła podwinietą lub prostą, z zaznaczonym połączeniem z ramą. Pierwsze mają wyjść te opisane w broszurze, ale na zdjęciach prawdziwych nie są pokazane dokładnie te wersje, więc nie przywiązujcie się do tych obrazków, tylko do opisów.

Wracam właśnie z Poznania i piszę z pociągu, więc nie wrzucę fotek (mam w aparacie fotograficznym, nie telefonicznym). Przepraszam też za ew. literówki z tego samego powodu. Jeśli nikt nie będzie szybszy, to swoje fotki dam jutro wieczorem (a dzięki uprzejmości panów z Piko robiłem je przy modelach wyjętych z gabloty).
 

Podobne wątki