• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A

Jack Daniel's

Nowy użytkownik
Reakcje
4 0 0
Kolega chce upolować dokładnie taki typ wagonu: http://4.bp.blogspot.com/-wJLZnkYJjiE/U_hbtHQJmqI/AAAAAAAAEuI/ZaVzWGdARG4/s1600/brdu.jpg (charakterystyczne kanciaste ramy okienne, które da się otworzyć). I niestety muszę kolegę rozczarować, ale nie ma co polować bo tak jak wcześniej wspomniałem, wagonów z takim typem okien już nie uświadczymy w ruchu planowym poza wagonami TURKOL na pociągach turystycznych. Co prawda typ 111A dalej jest dość często spotykany w pociągach TLK, ale już z zaokrąglonymi ramami okien: http://czgk.pl/details.php?image_id=19163&sessionid=5b2e5292aa70e7fdd16a431be27ac8de

Natomiast jeśli chodzi o wagon 111Arow, jest to zupełnie inny wagon niż ten, o który dotyczyło pierwotnie pytanie w tym wątku. 111Arow ma kanciaste okna, ale nie są one otwierane, są wklejane, a nie tak jak w klasycznych Y-grekach w ramie, no i 111Arow jest wagonem bezprzedziałowym: www.kwszp.info/galeria/albums/userpics/10001/20120128PS02.jpg A my cały czas prawimy o klasycznym przedziałowcu, takim jak modele PIKO czy ROBO.
 
Ostatnio edytowane:

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
658 29 5
Dobrze, ja wiem co kolega chce upolować i napisałem mu wczoraj, że takich jak szuka to musi poszukać po krzakach, tam stoją. Te z Turkolu to oczywiście (poza 113A) które jeszcze jeżdżą. Ale skoro chce koniecznie upolować coś z kwadratowymi oknami to wpadł mi do głowy pomysł z 111Arow. Są kwadratowe okna? Są. Sztuka się liczy. A czy okna otwierane czy nie, czy bezprzedziałowy czy przedziałowy to bez znaczenia.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Odnośnie tego, (nie dopytałem).... ktoś się orientuje - one będą też z przydziałem ŁÓDŹ FABR. ? Chcę skompletować skład z Łodzi z epoki IVc/Va (do Łódzkiej ET22), stąd pytanie.
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
Już nie ma - wszystkie wagony PKP IC standardu Y są po naprawie głównej. Jak już zauważono od około roku nie ma wagonów z oknami starszego typu (bez zaokrąlenia), od dobrych kilku lat nie ma wagonów przystosowanych do ogrzewania parowego (choć kilka jeszcze zachowało numery).
Fakt, że ich oznaczenia wciąż odpowiadają fabrycznym przed naprawą wynika tylko z braku jakiegokolwiek systemu klasyfikacji typów wagonów po przebudowach (wynalazki jak 111Arow i 111A-20 to najlepsze efekty tego bałaganu).
Nie wiem, czemu modele współczesnego taboru mają powodować obrzydzenie - o ile geneza ich powstania, konstrukcja i oznaczenie oraz zestawienia w składach to kompletny chaos i tu rzeczywiście się robi niedobrze, jednak odtworzenie w modelu dałoby interesujące wyniki.
Wolę wklejane okna, bo trudniej będzie producentom spartaczyć w imię różnych filozofii niż oryginalne, osłony podwozia też nie zaszkodzą, bo za wiele pod modelem do oglądania nie ma.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Pytanko....
Wiem, że model planowany PIKO 97602-2 (111A) ma mieć przydział Łódź Fabryczna --- ale czy.... planowane modele wagonów:
PIKO 97610 - 111Ap
PIKO 97609 - 104Af
Mają też mieć naniesione oznaczenia ze stacji Łódź Fabryczna? Ktoś wie?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Chyba tak, ale nie mam pewności.
Zrozumiałe, że czasem się czegoś nie wie i się człowiek na forum zapyta.... ale skoro decydujesz się odpowiedzieć, a nie masz pewności, to po kiego grzyba pisać ??? "chyba", "nie mam pewności".... przecież taki wpis nic nie daje. Albo wiesz i pomagasz komuś konkretnie albo nie siej zamętu pozostawiając pytającego w tej samej niewiedzy i niepewności gdzie był pytanie zadając. Ogarnijcie się ludzie....
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki