• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Dobrze kolega Irokez46 kojarzy. W 1 klasie siedzenia były rudo-brązowe, w 2 klasie może troszkę bardziej rude, ale w sumie kolor był podobny. Inna była faktura materiału i wzorki, ale kolory były zbliżone, takie trochę nieokreślone, nie potrafię ich dobrze nazwać.
 

norbis97

Znany użytkownik
Reakcje
304 6 1
Kolor siedzeń to pewnie słynna "mechaniczna-pomarańcza" zaś co do koloru podłogi , z tego co wyczytałem na forum, w tamtych czasach podłoga była wyłożona szarą wykładziną podłogową.
 
Ostatnio edytowane:

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
Ja dokładnie tak zrobiłem i zamówiłem wszystkie 4 modele po 195 zł za sztukę. Biorąc pod uwagę cenę sugerowaną od stycznia 2019 roku to byłoby około 200 zł drożej. Jak to podsumował kolega SantaFe - MASAKRA
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Dzisiaj odebrałem swoje egzemplarze i jestem niemile zaskoczony.
Modele raczej przeciętnie wykonane w porównaniu chociażby do Y/B Roco. Zacznę od tego, że wnętrze wagonu jest wykonane kompletnie na minimalnym poziomie. Spodziewałem się chociażby pomalowanych siedzeń. W wagonie pasażerskim wnętrze wagonu jest dosyć istotne. Tutaj niestety odbiega od standardów w tej skali. Nie będę porównywał wagonów do ROBO bo szkoda klawiatury.

Odnośnie malowania.
Wagon przyłożyłem do 3 innych wypustów w barwach zielonych: Y/B Roco, Y/B Sachsenmodelle oraz 136A ACME.
W każdym z nich dach jest jasno-szary, a tylko model od Piko dach ma wyraźnie ciemniejszy, co rzuciło się w oczy zaraz po wyjęciu modelu z pudełka.
Nie wiem, możliwe że dachy w wagonach były malowane na różne barwy.

Przy modelu trzeba będzie trochę popracować, żeby nie odstawał wizualnie (jakościowo) od reszty.
Przykro mi.
 

ALB_ert

Użytkownik
KKMK
Reakcje
60 5 0
Ciekawa sprawa... Też na ile PIKO chciałoby zyskać w krótkim czasie dużej liczby klientów zapowiadając podbicie cen w nieodległej przyszłości (?). No ale, skoro miała by to być cena sugerowana, to trzeba liczyć że na sugestii poprzestanie
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.695 58 9
Dzisiaj odebrałem swoje egzemplarze i jestem niemile zaskoczony.
Modele raczej przeciętnie wykonane w porównaniu chociażby do Y/B Roco. Zacznę od tego, że wnętrze wagonu jest wykonane kompletnie na minimalnym poziomie. Spodziewałem się chociażby pomalowanych siedzeń. W wagonie pasażerskim wnętrze wagonu jest dosyć istotne. Tutaj niestety odbiega od standardów w tej skali. Nie będę porównywał wagonów do ROBO bo szkoda klawiatury.

Odnośnie malowania.
Wagon przyłożyłem do 3 innych wypustów w barwach zielonych: Y/B Roco, Y/B Sachsenmodelle oraz 136A ACME.
W każdym z nich dach jest jasno-szary, a tylko model od Piko dach ma wyraźnie ciemniejszy, co rzuciło się w oczy zaraz po wyjęciu modelu z pudełka.
Nie wiem, możliwe że dachy w wagonach były malowane na różne barwy.

Przy modelu trzeba będzie trochę popracować, żeby nie odstawał wizualnie (jakościowo) od reszty.
Przykro mi.
Może jakieś zdjęcia do porównania by tak kolega @ffox udostępnił, bo język klawiatury nie odzwierciedli stanu rzeczywistego.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.336 56 1
Wybrane przykłady z katalogu PIKO 2018 (ceny sugerowane te same co w "ulotkach" PIKO w czasopismach):

- 120A cena sugerowana: 219 zł, w sklepach 190-200 zł
- ST44 cena sugerowana: 669 zł, w sklepach około 600 zł
- 111A/112A cena sugerowana: 219 zł, w sklepach 200-205 zł zł
- zestaw cystern ZAS cena sugerowana: 669 zł, w sklepach około 600 zł

Ceny różnią się w zależności od sklepów i wyżej wymienione są to ceny "pierwotne"- bez żadnych promocji.

Największa różnica jest przy zakupie lokomotyw lub zestawów wagonów. Pominąłem promocje, ale np. w SMR wagon 120A można dostać za 149 zł, ja kiedyś kupiłem analogiczny z modelmani za 164 zł, więc i tak po niezłej przecenie.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki