• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów piętrowych BOMBARDIER w malowaniu Kolei Mazowieckich

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
#81
Czyżby szykowało się wznowienie?:niepewny:
A swoją drogą @J1974H0 nie wstawiłeś zdjęcia porównania członu sterowniczego w oryginale i w modelu. Jest na profilu Piko Polska, a najlepiej ukazuje, że niestety z polskim wagonem model nie ma nic wspólnego oprócz barw. A szkoda, Roco póki co temat porzuciło...
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
#83

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#84
A swoją drogą @J1974H0 nie wstawiłeś zdjęcia porównania członu sterowniczego w oryginale i w modelu. Jest na profilu Piko Polska, a najlepiej ukazuje, że niestety z polskim wagonem model nie ma nic wspólnego oprócz barw.
Fakt.... czyli co?.... Ku przestrodze? :)

ku.jpg


Na tej fotce najlepiej widać (jak wspomniał kolega), że porównywany oryginał stojący w tle to jednak nie to samo (poza malowaniem). Oprócz czoła - o czym wspomniano wyżej - model jest też chyba krótszy, stąd i szyby na boku modelu mają inne proporcje - inne są też szyby w drzwiach wejściowych (zaokrąglone vs prostokątne)... Wyświetlacz boczny (relacja pociągu) też jest w innym miejscu (bądź malowanie nieco się różni - w oryginale na białym polu, w modelu na przejściu kolorów). Więcej nie udało mi się dostrzec z tych fotek. Trzeba by mieć model w ręku by wszystko wyłapać, ale dla mnie już to co wymieniłem (i kolega zauważył) jest dyskwalifikujące.
 
Ostatnio edytowane:

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
#85
Fakt.... czyli co?.... Ku przestrodze? :)

Zobacz załącznik 734573

Na tej fotce najlepiej widać (jak wspomniał kolega), że porównywany oryginał stojący w tle to jednak nie to samo (poza malowaniem). Oprócz czoła - o czym wspomniano wyżej - model jest też chyba krótszy, stąd i szyby na boku modelu mają inne proporcje - inne są też szyby w drzwiach wejściowych (zaokrąglone vs prostokątne)... Więcej nie udało mi się dostrzec z tych fotek.
Modele w wersji hobby skala 1:100
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#86
Ale o tym wszystkim już była dyskusja bardzo dawno, gdy te wagony ukazały się po raz pierwszy - nic się od tego czasu nie zmieniło.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#88
Ale trzeba o takich rzeczach przypominać żeby ludzi ustrzec :mamdola:
Sorry. Wpadłem na fotki na profilu PIKO POLSKA zamieszczone kilka godzin temu jako nowy post. Nie kolekcjonuję (nie śledzę) modeli z aktualnie trwających epok, więc wyszedłem z założenia, że skoro publikują to dziś, to jakaś nowość. Jeśli admin/moderator uważa, że coś powielam, prośba o usunięcie. Uwaga o "ustrzeganiu" była zwykłą prześmiewczą uwagą jakich wiele w takich postach, stąd uśmieszek był. Wytykanie tego to złośliwość z błędnym założeniem, że post zamieściłem by kogoś ustrzegać. Zamieściłem, bo myślałem, że to nowość. A taksty o nieścisłościach wyszły potem zapoczątkowane uwagą od kolegi @michu88 że czoła się różnią:

A swoją drogą @J1974H0 nie wstawiłeś zdjęcia porównania członu sterowniczego w oryginale i w modelu. Jest na profilu Piko Polska, a najlepiej ukazuje, że niestety z polskim wagonem model nie ma nic wspólnego oprócz barw.
 
Ostatnio edytowane:

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
#89
Sorry. Wpadłem na fotki na profilu PIKO POLSKA zamieszczone kilka godzin temu jako nowy post. Nie kolekcjonuję (nie śledzę) modeli z aktualnie trwających epok, więc wyszedłem z założenia, że skoro publikują to dziś, to jakaś nowość. Jeśli admin/moderator uważa, że coś powielam, prośba o usunięcie. Uwaga o "ustrzeganiu" była zwykłą prześmiewczą uwagą jakich wiele w takich postach, stąd uśmieszek był. Wytykanie tego to czyta złośliwość z błędnym założeniem, że post zamieściłem by kogoś ustrzegać. Zamieściłem, by myślałem, że to nowość. A taksty o nieścisłościach wyszsły potem zapoczątkowane uwagą od kolegi @michu88 że czoła się różnią:
Prawdę mówiąc nie czytałem Twojego postu. Moja uwaga o ostrzeganiu nie nawiązywała do tego co napisałeś i nie jest złośliwa. Ci, którzy nie śledzą pewnych spraw, nie zdają sobie sprawy z tego, że producent może wykonać produkt nie mający wiele wspólnego z oryginałem. Dlatego za każdym razem należy głośno mówić, gdy producent chce zrobić klienta w balona.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#90
Prawdę mówiąc nie czytałem Twojego postu.
I to jest częsty błąd. Nie czytamy wcześniejszych postów i piszemy to samo, co było chwilę wcześniej, nawet o tym nie wiedząc. Apeluję o więcej rozwagi w pisaniu na forum, bo w ten sposób robimy śmietnik, w którym trudno znaleźć konkretne informacje. A moderatora działu proszę o rozważenie wyczyszczenia wątku ze zbędnej, moim zdaniem, dyskusji (łącznie z tym wpisem).
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
#91
... model jest też chyba krótszy, stąd i szyby na boku modelu mają inne proporcje - inne są też szyby w drzwiach wejściowych (zaokrąglone vs prostokątne)... Wyświetlacz boczny (relacja pociągu) też jest w innym miejscu (bądź malowanie nieco się różni - w oryginale na białym polu, w modelu na przejściu kolorów).
Tak to jest, jak się model wagonu Bombardiera (do tego, skrócony) porównuje z oryginałem ... PESY!!!o_O:rolleyes:
Nic, tylko pogratulować panom z Piko-Polska orientacji w taborze ... :mad:
 

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
#94
Piko porównuje się z pociągiem, w którym pierwszy wagon za lokomotywą to PESA, a reszta Bombardier.
Bez tytułu.jpg
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
#95
Ale o tym wszystkim już była dyskusja bardzo dawno, gdy te wagony ukazały się po raz pierwszy - nic się od tego czasu nie zmieniło.
Zgadza się, była dyskusja. Ale Piko z jakiegoś powodu wstawiło te zdjęcia na facebooku, mamy na forum nowych użytkowników, może nie zajrzą do tamtej dyskusji, a zajrzą tu i dzięki tym merytorycznym uwagom będą mogli świadomie podjąć decyzję o zakupie tych modeli bądź o rezygnacji. Niech to forum pełni funkcję przede wszystkim edukacyjną, nie każdy jest znawcą taboru, a producent przede wszystkim ma sprzedać. Nie powie więc wszystkiego. Tu za to taką wiedzę można nabyć. Tyle ode mnie
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#96
Panowie, Koleje Mazowieckie mają dwa typy wagonów piętrowych od dwóch producentów. Dotyczy to zarówno wagonów środkowych jak i sterowniczych: Bombardierów Twindexx oraz Pes Sundeck. Niestety na nieszczęście Kolei Mazowieckich PIKO odwzorowuje najnowszą wersję Twindexx'a, która się różni od starszej, będącej w posiadaniu KM, co wszyscy widzą na zdjęciach. Tylko tyle. Inną sprawą jest to, że sporo ludzi nie odróżnia Bombek od Pes ;)
 

Podobne wątki