• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów krytych typu 401K

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.140 442 105
Wg katalogu miał być III kw. Przy okazji dość zaskakujący dla mnie jest fakt, że w epoce Va PIKo wykonało 5 wagonów towarowych (w tym 1 wznowienie) i aż 20 ( w tym tylko 2 wznowienia) w epoce Vb. Bardzo duża dysproporcja.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
Czy ten zestaw nie miał mieć dwóch wagonów z ażurowymi drzwiami?
Nie. Na wizualizacji modeli przedstawionej w katalogu, jeden wagon miał drzwi z wypełnieniem w postaci imitacji blachy falistej, a drugi z wypełnieniem ze sklejki. Modele zostały wykonane zgodnie z projektem, według którego jeden wagon miał mieć zmodernizowane drzwi (z wypełnieniem ze sklejki).
 
Reakcje
1.611 378 7
Bardzo dobrze pamiętam te wahadła zbożowe - 25 Gags-ów w składzie. Wyjeżdżały prawie regularnie ze stacji Gdynia Port... Później te wahadła zostały zastąpione przez 47-io wagonowe wahadła Ugpps...
 
Reakcje
4.111 416 99
pierwsza połowa lat 80tych , później te napisy zniknęły
Skąd ta wiadomość? Myślałem że wagony te spotkać można było też w II połowie lat 80-tych... a wiem to z katalogu malowań wydanego niegdyś przez TMF.... sygnowanego przez.... PMR-Modele....

Dostępny tutaj: Katalog 401Ka.cdr (swiatmodeli.com)

ZBOZE.jpg


ZBOZE_inne drzwi.jpg


Opracowanie PMR-Modele chyba coś mówi.... a podano tam zakres dat do 1989 roku.

Tak więc stąd myślałem, że to lata 1980-1989.... więc lata 80-te XXw w całości.

PS. Przy okazji warto zauważyć, że wspomniany katalog zawiera rysunek wagonu z (OPW), tzn. PKP/OPW 11 51 195 3 854-0 Gags-tx z epoki IVc na innego rodzaju wózkach Y25cs..... ciekawe czy PIKO wyda taką wersję....
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki