• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów krytych typu 401K

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.867 86 0
No ale identycznych numerów przecież nie umieszczali w zestawach :D

Było np. 6 (dobrze liczę?) Gags z IVb, w 3 zestawach po 2 wagony. Każdy z tych 6 miał inne numery, a rewizja wszystkich była z tego samego okresu.

[EDIT] Tu lista 401Ka wydanych przez PIKO w ep IVb:

1704022274413.png
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.368 463 29
Ja mam takie Gagsy z IV epoki, ale może to nie są wszystkie, jakie wyszły. W zestawie z IVc są dwa wagony różniące się drzwiami.

Gags Piko IV epoka.jpg
 

RMP

Aktywny użytkownik
Reakcje
587 19 0
No ale identycznych numerów przecież nie umieszczali w zestawach
Oczywiście, że nr inwentarzowe były inne. Miałem na myśli raczej, że drugi wagon może np. nie mieć oznaczenia OPW, a inna data rewizji może klasyfikować go do innej epoki (IV, V, a, b lub c). Tak było np. w zestawach węglarek od Albert Modell (PMR Modele) - jeden wagon posiadał oznaczenie OPW, a drugi nie.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.022 28 1
Ale zazwyczaj w takich setach modele oprócz detali konstrukcyjnych oraz różnic w opisach były osadzone mniej więcej w tym samym okresie (data przebytej naprawy rewizyjnej, średniej czy głównej). Bo jaki jest sens wydawać zestaw/set w którym modele nie pasują epokowo ?
I tym razem w przypadku wagonów typu 401K myślę, że będzie podobnie.
 

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
266 1 1
Ja mam takie Gagsy z IV epoki, ale może to nie są wszystkie, jakie wyszły. W zestawie z IVc są dwa wagony różniące się drzwiami.

Zobacz załącznik 1023530
Wiecie może, czy planowane jest wydanie kolejnego modelu z szarym dachem? Albo, czy jest na to jakaś szansa? Jeśli temat był poruszany, to przepraszam - ostatnio nie jestem na bieżąco... :)
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Ja mam takie Gagsy z IV epoki, ale może to nie są wszystkie, jakie wyszły. W zestawie z IVc są dwa wagony różniące się drzwiami.

Zobacz załącznik 1023530
Na zdjęciu z tematu o nowościach 2024 widać publikację z katalogu PIKO (wagon serii Gags-tx). Jeśli będzie wydany ten wagon (i jakaś druga sztuka z innym numerem do SET-u), to szykuje się kolejne 2 sztuki z epoki IVc i rewizjami na lata 80-te XXw. , tym razem bez napisu ZBOŻE, ale z tymi żółtymi trójkątami na drzwiach.
Chodzi mi o fotkę.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki