• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów cystern typu 406R

IKARUS

Aktywny użytkownik
Reakcje
227 4 0
#63
Cysterny jak najbardziej można łączyć, ale cysterna szara jest do przewozu paliwa lotniczego, a takie składy łączone w rzeczywistości nie miały miejsca.

Wagony posiadają pomarańczowe tabliczki z rodzajem substancji przewożonej w danej cysternie.

Składy jednolite według przewożonego ładunku w cysternach:
RID 30 1202 olej napędowy
RID 30 1863 paliwo lotnicze

Warto dodać, że dwie z zestawu trzech cystern DEC są wynajęte dla firmy Orlen Koltrans.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#66
Pomijam już motyw beczek Orlenu i denaturatu, ale pozwolę sobie skorygować fotkę i zapytać,
Nie lepiej?
Bez tytułu.jpg

Minuta w paincie, dioramka zacna modele też niezłe, a jeszcze jakby dało się ominąć przód dioramy....
 

jabol

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 3 0
#67

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#69
Kolego IKARUS dzieki za odpowiedz.
Tak się skupiłem na tych datach, ze całkowicie zignorowałem co przewożą.
Sugerowałem się właśnie też tym, że dwie z zestawu trzech cystern DEC są wynajęte dla firmy Orlen Koltrans.

Pomijam już motyw beczek Orlenu i denaturatu, ale pozwolę sobie skorygować fotkę i zapytać,
Nie lepiej?
Mi podoba sie fotka z ramkami dioramy/bokami moduły - pozwala uchwycić jak "całość" jest zbudowana, jest taka "dydaktyczna".
Na zbliżeniach podziwiałbyś tylko efekt końcowy, a nie to jak jest to zbudowane i rozwiązane, że można wstawić lustra na końcu, widać zastosowane tło itp.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
#74
ja tam widzę Zakłady Koksownicze "Wałbrzych" SA :)
Ja też widzę ZAKŁADY KOKSOWNICZE "WAŁBRZYCH" S.A. ... :sleep: ... :oops: ..... :eek: !!!!!!
406R z Wałbrzycha ! :D
Z Zakładów Koksowniczych ! o_O

C Z A R N A ! :love:

W VI epoce ... :mad:

Pytania :
1 Czy koksownia "Wałbrzych" posiadała więcej cystern 406R konkretnie tej wersji którą robi Piko ?
2 Czy tylko jedną ? Dwie ? Cztery ? Ale o wahadle w HO składającym się z tej wersji cysterny 406R nie ma mowy ?
3 Czy miała ich całe bocznice ? I posiadanie wahadła w HO jest z grubsza uzasadnione ( bo np. wiadomo że w realu były inne wersje 406R i inne typy ) ?
4 Czy wszystkie cysterny na stanie tej koksowni były czarne ? A jeśli tak to od kiedy ?


Odpuścić ? Kupić jedną w VI ep. w drodze wyjątku ze względu na Wałbrzych i kolor ?
Budować wahadło ( w końcu to konstrukcja z IV ep) końca czasów w posiadanym spektrum wagonów... ?


Jak ktoś z Kolegów cuś wie to proszę o wypowiedź !
Bo mam zagwozdkę na 1-2-3 kg zł ... :rolleyes:
 
Ostatnio edytowane:

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
#75
Nie wiem jaką wydajność mają zakłady koksownicze, ale gazownia miejska w Lęborku:cool: w epoce IVc:love: miała wydajność jako produkt uboczny jedną dwuosiową cysterne że smołą w danej jednostce czasu, która jechała zbiorowym do Maszewa na bocznicę PRD Lębork... Sądzę że jedna mała lub większa cysterna ze smołą :love::love:
Ma rację bytu (w epoce IVc of kors, może w Va także)...

Choć mam wątpliwości co by z takim ładunkiem w VI epoce zrobić? Chyba zutylizować jako niebezpieczny odpad w wyspecjalizowanej korpo firmie szwagra :):):) który potem zakopie wszystko wystawiając certyfikat likwidacji odpadu :eek::p:devil:
 
Ostatnio edytowane:

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
#77
Dziękuję za czujność. Poprawione. Tak się kończą odpowiedzi na telefonie z idiotycznym, poprawiającym słownikiem  ale sądzę że Ci co chcieli się domyślili;);) po mijam fakt jaki ograniczony zasób słów (w szczególności branżowych) ma telefon ;)
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
#78
Nie wiem jaką wydajność mają zakłady koksownicze, ale gazownia miejska w Lęborku:cool: w epoce IVc:love: miała wydajność jako produkt uboczny jedną dwuosiową cysterne że smołą w danej jednostce czasu, która jechała zbiorowym do Maszewa na bocznicę PRD Lębork... Sądzę że jedna mała lub większa cysterna ze smołą :love::love:
Ma rację bytu (w epoce IVc of kors, może w Va także)...

Choć mam wątpliwości co by z takim ładunkiem w VI epoce zrobić? Chyba zutylizować jako niebezpieczny odpad w wyspecjalizowanej korpo firmie szwagra :):):) który potem zakopie wszystko wystawiając certyfikat likwidacji odpadu :eek::p:devil:
Z powyższego wynika że skład cystern Koksowni "Wałbrzych" liczący 20-30 szt nie wchodzi w grę. :niepewny:
Ot ! jedna , może ? dwie 406R w późnej wersji + może inna wersja 406R ? i inne typy w realu ?
Więc w modelu można na jednej poprzestać ...
Będzie to mój pierwszy wagon w oznaczeniu w VI epoce o_O wynikający z fascynacji legendarnego przemysłowego Wałbrzycha . (y)
 

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
#79
"W przeszłości gaz koksowniczy był stosowany w przedsiębiorstwach oraz w gospodarstwach domowych. Wytwarzany był zwykle lokalnie i nazywany gazem miejskim. Był rozprowadzany siecią gazową do odbiorców."

"Stosowany był powszechnie od drugiej połowy XIX w aż do lat 80. XX wieku. Służył do gotowania w kuchenkach, oświetlania ulic oraz jako paliwo w wielu procesach przemysłowych. Ze względu na dużą toksyczność, wynikającą z dużej zawartości tlenku węgla został wycofany z użycia i zastąpiony gazem ziemnym."
"Wysokotemperaturowe odgazowanie węgla powoduje wydzielenie wszystkich lotnych składników. Oprócz surowego gazu koksowniczego w procesie tym powstaje
koks, smoła węglowa oraz woda pogazowa. Surowy gaz koksowniczy zawiera amoniak i jego pochodne oraz siarkowodór(pochodzące z rozkładu organicznych resztek zawartych w węglu). Wszystkie te niepożądane domieszki są usuwane w serii procesów oczyszczania"
 
Ostatnio edytowane:

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
774 78 3
#80
Z powyższego wynika że skład cystern Koksowni "Wałbrzych" liczący 20-30 szt nie wchodzi w grę. :niepewny:
Ot ! jedna , może ? dwie 406R w późnej wersji + może inna wersja 406R ? i inne typy w realu ?
Więc w modelu można na jednej poprzestać ...
Będzie to mój pierwszy wagon w oznaczeniu w VI epoce o_O wynikający z fascynacji legendarnego przemysłowego Wałbrzycha . (y)
Andrzeju ja tu widzę piątą epokę. Jest PKP a nie PL-XXX.
 

Podobne wątki