• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele wagonów cystern typu 406R

Jacek765

Znany użytkownik
SMK Katowice
Właśnie bez tego x była by epoka V. Ten x oznaczał z tego co pamiętam zmianę w systemie oznaczeń i numerów. W przypadku cystern nastąpiła zmiana oznaczenia z Uahs na Zaes-x . Ta zmiana obowiazywala od 1 stycznia 1980. Jeszcze przez kilka lat jeździły wagony w starszym i nowszym oznaczeniu gdyż te zmiany nanoszono na wagony w ramach napraw okresowych.
Chyba w tym czasie także zmieniono też trzecią grupę cyfr numeru z 07x na 7xx.

Aurel

Aktywny użytkownik
Model zacny, teraz tylko poczekać i na Robo - kolejne wagony i na Piko.
Szkoda że ten sam model wybrali, niestety

OP
OP
J1974H0

J1974H0

Znany użytkownik
Brzydkie kaczątko z porównaniu z Robo - nie kupuje bo są drogie jak na wagony towarowe ... Kibicuje Robo.
Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania, ale oglądając Robo i te zdjęcie powyżej (PIKO) jakoś nie widzę "drastycznych" różnic, po których można by tak określać model PIKO, wręcz przeciwnie - wydaje mi się że (np.) u Robo pomosty nie mają prześwitu, a drabinki są zdeczko grubsiejsze. Jeśli się mylę - poprawcie mnie.
Myślę, że wiele z tych określeń wynika z uprzedzeń, których wiele na tym forum i które wynikają z ostrej konkurencji rynkowej.

Próbowałem znaleźć podobne ujęcie dla porównania - zdjęcie cysterny Robo to zdjęcie kolegi Mateusza Kowalskiego - pochodzi stąd: http://forum.modelarstwo.info/threads/robo-polskie-modele-modele-wagonów-cystern-typu-406ra.37478/page-7#lg=post-710940&slide=0
z tego tematu: http://forum.modelarstwo.info/threads/robo-polskie-modele-modele-wagonów-cystern-typu-406ra.37478/page-7

Mam nadzieję, że kolega Mateusz się na mnie nie obrazi. No sami powiedzcie, szczerze, brzydkie kaczątko? Wg mnie oba modele są bardzo ładne i nie ma co szukać dziury w całym. Jedyne co można się czepiać to faktu, że znowu z dwóch firm są te same typy... SM EU07 to i PIKO EU07, Robo 406R to i PIKO 406R.... itd... ale jak widać widocznie w tym biznesie jak w każdym innym nie ma sentymantów. Nie nam klientom to oceniać. My tylko przebieramy jak w ulęgałkach (PIKO, Robo, o UMF nie wspomnę - tam też mają 406R) :)

406R.jpg

Ale pasy mocujące beczkę maja tak samo rozwiązane jak Robo, o co wielu Robo bardzo krytykowało.
Zawsze można sobie kupić wersję z UMF. Tam nie ma tego - skoro komuś to strasznie przeszkadza. Niezaprzeczalnie - jeśli chodzi o 406R to teraz (w porównaniu z jeszcze niedawnymi czasami) - jest z czego wybierać. Kto marudzi ten kiep.

Ostatnio edytowane:

daromaro

Znany użytkownik
No ladnie zrobione. Drabinka PIKO bardziej filigranowa. Lepiej tez oczyszczone z nadlewek (pomosty). Ale jako calosc calkiem niezle "beczki".

DRACULA

Aktywny użytkownik
"Obawiam" się ;) ( na razie na podstawie zdjęć modelu Piko i posiadanych modeli Robo ) że model Piko ma też oprócz :
- FILIGRANOWYCH drabinek w przeciwieństwie do belastych Robo - FILIGRANOWE elementy podwozia w przeciwieństwie do Robo.
Co w zestawieniu z PRZESTRZENNYMI KRATOWNICOWYMI pomostami ... zdeklasuje model Robo.

Przestrzenne kratownicowe pomosty to przepotężny atut tego modelu ustawiający go w klasie : modeli wielkoseryjnych profesjonalnych reprezentujący technologię wykonania na XXI wiek . A nie wykonanie z przed 25 lat tych elementów czyli z przed 250 lat technologicznych .
Te kratownicowe pomosty bardzo stanowią o klasie modelu .

Oczywiście znajdą się "pobłażliwcy" którzy będą chwalić oba modele nie chcąc widzieć zasadniczych różnic w wykonaniu .
Ale fakty pozostaną faktami... Oczywiście Robo może przepracować te elementy . I powinno to zrobić jak najszybciej .

Pozostaje jeszcze ważna kwestia :
Ale pasy mocujące beczkę maja tak samo rozwiązane jak Robo, o co wielu Robo bardzo krytykowało.
Osobiście na podstawie tylko zdjęć ale tych ze strony producenta o wyższej ostrości niż tu przekopiowanych .
Nie jestem przekonany że Piko także wykonało te dziwaczne rowki pod pasami mocującymi walczak .
Jeżeli ich rzeczywiście nie będzie to model Piko będzie należało porównywać nie z wykonaniem Robo ale z wykonaniem UMF !
Oraz na zasadzie cena : do wykonania - wszystkie modele . I tu "obawiam" się... że Piko wypadnie zdecydowanie najlepiej .

Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
"Obawiam" się ;) ( na razie na podstawie zdjęć modelu Piko i posiadanych modeli Robo ) że model Piko ma też oprócz :
- FILIGRANOWYCH drabinek w przeciwieństwie do belastych Robo - FILIGRANOWE elementy podwozia w przeciwieństwie do Robo.
Co w zestawieniu z PRZESTRZENNYMI KRATOWNICOWYMI pomostami ... zdeklasuje model Robo.

... model Piko będzie należało porównywać nie z wykonaniem Robo ale z wykonaniem UMF !

Oraz na zasadzie cena : do wykonania - wszystkie modele . I tu "obawiam" się... że Piko wypadnie zdecydowanie najlepiej .
Też mi się tak wydaje, na razie tylko na podstawie zdjęć, więc zastrzegam sobie prawo zmiany zdania po obejrzeniu modeli w naturze. Niemniej jednak klepanie takich rzeczy (żeby nie nazwać tego dosadniej):
Brzydkie kaczątko z porównaniu z Robo - nie kupuje bo są drogie jak na wagony towarowe ... Kibicuje Robo.
wydaje się co najmniej nieuzasadnione. Dotyczy to także ceny: wagony Piko są w porównywalnej cenie, co modele Robo, przy co najmniej porównywalnej jakości. Ja też gorąco kibicuję Robo, ale to nie znaczy, że jestem ślepy na inne wyroby...

DRACULA

Aktywny użytkownik
Co do zabawnego stwierdzenia kol.Pawelca PKP :
;) myślę że wszystko wyjaśnia ..."Kibicuję" ( i to z dużej litery ) ... "Robo".
Kol.Pawelec nie wykluczone że ma szalik granatowy ( kolor ostatnich pudełek Robo ) z białym napisem FC ROBO . Ma kosę z FC Piko ! :D
Co do mnie to mam 4 szaliki :
- karmazynowo-trupio biały z czarnym napisem SS DRACULA WAGGON INDUSTRIE 2002 . :) Kosa z TS Parowozik . :cool:
- żółty z czarno-czerwoną satanistyczną pentagramą z białym napisem FC BRAWA . Kosa z FC Fleischmann,ESU.
- czerwony z czerwonym napisem na polu ekri - TSV ESU . Kosa ... z FC Brawa. :p
- granatowo -szary z pomarańczowo-żółtym napisem FC SCHLESIENMODELLE . Kosa z ... Piko.

To tak odnośnie kibicowania poszczególnym firmom ...
Doczekać się nie mogę tych pikowskich cystern w sklepie Przystanek Historia ... o_O
( *SS - Societa Sportiva ...np.SS Lazio )

Ostatnio edytowane:

404W

Znany użytkownik
Co do zabawnego stwierdzenia kol.Pawelca PKP :

;) myślę że wszystko wyjaśnia ..."Kibicuję" ( i to z dużej litery ) ... "Robo".

- karmazynowo-trupio biały z czarnym napisem SS DRACULA WAGGON INDUSTRIE 2002 . :) Kosa z TS Parowozik . :cool:
- żółty z czarno-czerwoną satanistyczną pentagramą z białym napisem FC BRAWA . Kosa z FC Fleischmann,ESU.
- czerwony z czerwonym napisem na polu ekri - TSV ESU . Kosa ... z FC Brawa. :p
Zważywszy na miejsce powstania to DWI powinien mieć raczej przedrostek TS lub AKF. Natomiast Parowozik SSA lub CWKS.
Brawa vs ESU - a co na to wagony jak stawiasz obok siebie?