• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw z segmentu Expert

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#1
Rzadko to robię, ale chcę polecić model, który dziś nabyłem, zwłaszcza, że jest to pierwszy model lokomotywy PIKO który nabyłem po 20 latach przerwy ( od zakupów w składnicy harcerskiej) Model ma bardzo ładny detal, dobrej jakości malowanie, czytelne i ostre oznaczenia, bardzo płynnie, cicho i elegancko pracujący silnik i świetne oświetlenie na diodach smd. Snop mocnego światła przednich reflektorów oświetla jakieś 30 cm torów, na które dokładnie jest skierowany. Tylne światła również b.ładnie się prezentują. Model posiada gniazdo DCC i miejsce pod spodem na głośnik. A wszystko za równowartość wagonu z limitowanych edycji, czyli za 300 zł. Szczerze POLECAM !
 

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
438 18 0
#3
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

Nostalgia za BR118 była tak silna, że moja żona, dzieląc swe dni ze swym dużym dzieckiem, sprawiła niespodziankę z okazji Dnia Dziecka tym właśnie modelem.
Pochwała, jaką wyraził przedmówca, firmie Piko należy się. Polecam lokomotywę.
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#4
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że SM42 PIKO będzie wykonana w takim właśnie standardzie i za takie właśnie pieniądze i to już za niedługo :D
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#5
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

ja nabyłem dawno, to znaczy jeszcze na ebay jak się pokazały pierwsze egzemplarze BR118 jeszcze za 56euro z przesyłką !!!! ;) Z czystym sumieniem też polecam ................ A stara miłość nie rdzewieje :LOL:
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#8
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

WITKOIM napisał(a):
ja na tą też mam chętkę, ale narazie mam wersję sentymentalną ;)
Mnie z kolei po wczorajszym zakupie zielonej, korci sentymentalna i coś czuję, że już nie da się tego zmienić. No i ta cena. 2 przyzwoite loki za 600!!! Jak tu sie oprzeć pokusie? ;)
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#9
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

garcia ramirez napisał(a):
Mnie z kolei po wczorajszym zakupie zielonej, korci sentymentalna i coś czuję, że już nie da się tego zmienić. No i ta cena. 2 przyzwoite loki za 600!!! Jak tu sie oprzeć pokusie? ;)
Niech korci aż do wyleczenia przez zakup :D
Widziałem się z nią ze trzy tygodnie temu.
Widziałem jak jeździ, słyszałem (a raczej nie słyszałem dzwięku pikowskiego słabego silniczka - znaczy ma inny) i ta masa - jak w normalnym modelu.

Ten biały wpadający w niebieski...
Też mam na nią parcie :D
Nie podobają mi się jedynie okna na narożnikach - cosik za silnie wystają...
Zdecydowanie DR 8)

Możesz ją pokazać inside ?
No nie miałem możliwości wiwisekcji :(
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

Rafał G. napisał(a):
A najlepsze w tym wszystkim jest to, że SM42 PIKO będzie wykonana w takim właśnie standardzie i za takie właśnie pieniądze i to już za niedługo :D
Masz jakieś nowe informację na ten temat? 8)

Faktycznie 118 pobudza wspomnienia i prowokuje do zakupu choć zbieram tylko PKP. Pamiętam, że jako młody chłopak nawet lubiłem te brzęczenie, buczenie i wycie starego Pikolca a do dziś te biało ciemno czerwone malowanie i obła sylwetka mi się podoba. Może też łyknę w malowaniu DR!

Pamiętam, że pierwszy raz widziałem tę lokomotywę po zakupie zestawu Piko Junior, była tam taka kolorowa ulotka z fotografią dużej makiety i 118 ciągnąca jakieś zielone wagony, chyba dwuosiowe, ale tego już pewien nie jestem. Natomiast te uczucie fascynacji zostało do dziś i dlatego tu jestem! :D
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

martinezo napisał(a):
Niedługo 8)
Cierpliwość, tylko cierpliwość :idea:
To znaczy "chciałem się wszystkim na forum pochwalić, że wiem ale nie powiem" czy tylko to, że również czytałeś post KK w wątku Piko SU42 "a co by było gdyby wypuściło"? 8)
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#13
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

A z czego wnosisz, że opieram się jedynie na tych informacjach które publikuje KK ?
Datę chcesz ?
Daty mają to do siebie, że pewne są tylko te które minęły :idea:

Nie wszyscy piszą na forach.
Nie wszyscy napiszą wszystko.
Ja mam informację "z drugiej ręki" - nie pozyskane przeze mnie "u źródła" (czyt. Producenta).
Dlatego pełnej deklaracji nie otrzymasz - przynajmniej z moich postów dotyczących przyszłości.
Ze swojego doświadczenia wiem to: nie zawiodłem się jeszcze na "drugich rekach" z którymi lubię pogadać ;)
Może dlatego, że są solidne i dobrze zakotwiczone :D

Ostatni kwartał tego roku być może będzie fajowy. Być może nie tylko z powodu STeków.

PS.
termin "chwalę się" jest nietrafiony
nawołuję do cierpliwości - bo jest "na rzeczy"
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

Twoja informacja chodź dla mnie jest już z trzeciej ręki nader mnie satysfakcjonuję! :D
Termin "Chwalę się" miał być tylko dla prowokacji a nie ze złośliwości. Dzięki za poważną i konkretną odpowiedź.
No to na jesień będziemy mogli realizować swoje instynkty gromadzenia zapasów na długie zimowe wieczory! :D
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#17
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

garcia ramirez napisał(a):
Wracając do tematu. Długo nie wytrzymałem. Czerwona czyli wersja sentymentalna kupiona !
Nie dziwię się wcale :D ( kupiłeś czerwono białą ? - http://www.piko.de/produkt_db/check.php ... 0&id=59560 )
Ja jeszcze chodzę wkoło niej :D

Sentyment rządzi się swoimi prawami - niedawnymi czasami zanabyłem sentymentalny składzik który sprytnie fotograficznie zmontował Kolega Krisstoff74
Tu Ci On:
http://www.forum.martel.pl/viewtopic.ph ... 429#153429
V100 :D
Do 118 PIKO też robi fajne wagony...
np:
http://www.piko.de/produkt_db/check.php ... 3&id=53246
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#19
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

WITKOIM napisał(a):
martinezo napisał(a):
Do 118 PIKO też robi fajne wagony...
martinezo, ja mam wagony piko 53240,53241,53242,53243 też mogą być do BR118 :?:
Poszukaj ich w IV.
Te masz w III.
Ja się podpieram zdjęciami. "Zanim" - udaję się na konsultację :)
Poprzeglądać trzeba troszkę ichnich książek.
Naprawdę - fajne składy Niemcy robili. Praktyczni są i nie zajmują sobie głowy, że "coś nie uchodzi".

Ten jest FAJNY:
http://bwleipzighbf-west.de/main.php?ka ... uvm30tl025
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#20
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

Tak, czerwono białą. No nie mogłem sie powstrzymać. ;)
Ja swoją makietową stację ulokowałem w rejonie Żagania, blisko granicy, to też wizyty DRowskich składów nikogo tu nie dziwią. Taka lokalizacja pozwala urozmaicić tabor na makiecie.
Te DR owskie składy fajnie się z 118 prezentują, choć ja póki co wrzucam z nią stare dobre schichtowskie Ygreki z charakterystycznym, oświetlonym pomarańczowym wnętrzem. Wracają dziecińskie wspomnienia kolejki rozłożonej pod stołem na dywanie ! ( w okresie świątecznym - wokół choinki :roll: )
 

Podobne wątki