• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw z segmentu Expert

OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
#42
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

Ach, tym sie nie przejmuj bo mechanizm działa tak że wysunięcie jest naprawdę dyskretne, no chyba że na jakimś zabawkowym łuku.
 

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
445 18 0
#44
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

Nie dreptaj, ino kup.
Cieszę się z tej lokomotywy jak trochę młodsze dziecko (to starsze cały czas we mnie jest) i nawet sprawiłem jej lepsze opakowanie. Takie drewniane z mosiężnymi zapięciami. A co, niech ma lepiej niż ta starsza w oryginalnym opakowaniu.
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#46
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

martinezo napisał(a):
Kupię - jak tylko namierzę dla niej doczepkę ;)
Bowiem nie lubię wolnych "elektronów" :D
No i tak to się nakręca - albo mamy wagony i trzeba dokupić jakieś pasujące loko, albo odwrotnie - kupujemy loko a potem zastanawiamy się jaki skład by tu pasował a Kartelom (jak to zwykł pisywać DRACULA) portfele puchną :twisted:
 

zofran

Użytkownik
Reakcje
14 0 0
#48
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

Miło tu i sentymentalnie, ale modele do których się odwołujemy nie produkowało PIKO Soneberg tylko Gutzold z Zwickau, siłą wcielony i zjednoczony do kombinatu PIKO Spielwaren...W starszych katalogach są oznakowania fabrk i numer 5/ ...to Piko a 190/ to Gucio, a jeszcze Sachsen i Hruska. I tak to było, ale nowe modele Piko nie mają nic wspólnego z tamtym Gutzold / PIKO. Już prędzej te nadal produkowane przez Gutzolda
 

Marek Bydgoszcz

Aktywny użytkownik
Reakcje
23 1 0
#53
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

... fakt, białe ledy, ze zmiennymi na czerwone, ale dla upartych oczywiście jest możliwość wymiany na barwę ciepłą, a wykonanie i cena powalająca w porównaniu z wydaniami PRL, chociaż za tamtych czasów to i tak bił najlepiej jeżdżący mój spalinowóz, czekam na zamówioną 119..
 
Reakcje
0 0 0
#54
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

jeśli użyłeś stwierdzenia powalająca w sensie duża to miałeś rację ...
model bardzo prosty , projekt prosty , nie wymagający nakładu pracy, 0 detali ...
podniecacie się tylko sentymentem i ... ledami?

moim zdniem realna cena nie powinna przekroczyć 200zł jak za chińską masówkę produkowaną w dziesiątkach a może nawet setkach tysięcy sztuk .
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#57
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

Badylek napisał(a):
A gdzie Kolega kupił za 200, jeśli można wiedzieć?
a na ebay.de jak tylko się pokazały, dokłądnie za 52euro :D potem skoczyły do góry, jak się ukazały na allegro to już kosztowały 319zl :p
 

Marek Bydgoszcz

Aktywny użytkownik
Reakcje
23 1 0
#58
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

Lucjanek napisał(a):
jeśli użyłeś stwierdzenia powalająca w sensie duża to miałeś rację ...
model bardzo prosty , projekt prosty , nie wymagający nakładu pracy, 0 detali ...
podniecacie się tylko sentymentem i ... ledami?

moim zdniem realna cena nie powinna przekroczyć 200zł jak za chińską masówkę produkowaną w dziesiątkach a może nawet setkach tysięcy sztuk .
... w sensie z poprzednim wykonaniem to wielki krok, a dyskusja chińskie-nie chińskie nie w tym dziale. fakt podejście jest czysto sentymentalne, ja za czasów PRL nie miałem dojścia do zachodnich wyrobów, a klocki Lego oglądałem w Pewex-sie przez szybę i tyle, pytanie kto miał? :twisted:
 

Podobne wątki