• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw z segmentu Expert

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#21
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

garcia ramirez napisał(a):
Wracają dziecińskie wspomnienia kolejki rozłożonej pod stołem na dywanie ! ( w okresie świątecznym - wokół choinki :roll: )
wspomnienia bezcenne, za resztę (BR118) zapłacisz kartą .........
jak w reklamie ;)
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#24
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

Może ktoś małą prezentacje video zrobić jak zachowuje się silnik?
Bo trochę mnie kusi, ale jakoś nie mam 100% przekonania.
A świetnie pasowałaby do Bipki.
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#25
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

Filmu teraz Ci nie zrobię ale: Jestem mocno wyczulony na charakterystykę jazdy modelu i powiem że ten motorek pracuje cicho i płynnie i z wysoką kulturą. Model ma swoją słuszną wagę, rusza i porusza się idelanie na najmniejszej prędkości, niczym nie ustępując swoim kolegom z RC i FL. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.
 
Reakcje
0 0 0
#26
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

lokomotywa bardzo podobająca się , są jeszcze panoramy w tym stylu które jeszcze bardziej lubię , ciekawi mnie jakiej firmy jest to silnik .
ja czekam na roco i nie psuję śliny...
 

Załączniki

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#27
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

kiedyś marzyłem o tym moście z prospektu :D ;)
echhhhh

a BR118 z czystym sumieniem polecam, nie zawiedziesz się
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#29
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

ja kupiłem na samym początku jak się ukazały za 50euro na ebay + 6euro przesyłka
potem zaczęły ceny piąć się w górę, bo schodziły od razu, teraz jest około 65-75euro na ebay,
na allegro nawet były ceny 329-339zl, teraz spadło trochę.
Jak dostałem ją to byłem bardzo miło zaskoczony cichym silnikiem, praktycznie mało słyszalnym i wyglądem.
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#30
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

WITKOIM napisał(a):
kiedyś marzyłem o tym moście z prospektu :D ;)
echhhhh

a BR118 z czystym sumieniem polecam, nie zawiedziesz się
Pamietam to zdjęcie z pikowskiego katalogu przegladanego 1000 razy. Jak pierwszy raz wpadł mi w ręke, byłem posiadaczem zestawu nota bene PIKO EXPERT z Br55 i wagonami towarowymi. Tak więc cała reszta w owym katalogu była marzeniem. Zwłaszcze podświetlone wagony i BR 118 i BR 130 !!!!
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#31
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

w tym katalogu jeszcze była zajefajna stacja i wiele torów i rozjazdów z pociągami
dziś poszukam tego katalogu 8)

chyba, że Lucjanek ma dalsze skany katalogu :?:
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#32
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

Wiem, wiem - pamietam. Tamten katalog co prawda szlag trafił, ale w ubiegłym roku trafiłem idealny egzemplarz na Alle i jako pozycja kultowa figuruje u mnie na "kolejowej" półce ;)
 
Reakcje
0 0 0
#33
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

to co przedatawiłem to krótka ulotka z zestawu startowego , katalogi oczywiście też mam,
właśnie przejrzałem i w jednym jest dużo scenek z makiet a w drugim (zapewne nowszym ) już ich nie ma
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#34
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

Szczerze powiem, że po lekturze tego wątku łza się w oku zakręca - rzeczywiście i ja posiadałem ów model loka i ten katalog. Spalinowóz poszedł w 1989 razem z całymi moimi ówczesnymi zbiorami do tzw "żyda" a katalog gdzieś zaginął. Jak będzie dostępny na Allegro to kupię. Obecnego modelu nie kupię gdyż nijak nie będzie pasował do moich zbiorów ale jest on ogólnie chwalony. Jeden z sympatyczniejszych wątków na Forum :D :!:
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#37
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

Przypomniał mi się jeden mankament...
Sprzęg w KKK pracuje razem z dołem czołownicy. To takie trochę rodem ze starego TT.
Alle - coś za coś.
Uzyskali dzięki temu jedną dziurkę-gniazdo na sprzęg - nie szeroki łotwór.

Z góry nie wygląda to za dobrze.
Garcia - jak to wygląda z zapiętym wagonem na krótkim sprzęgu w łukach ?

PS.
Pełny stary katalog PIKOlo mam.
Swój przedwojenny ;)
Niestety nie ostały się w nim okładki... :(
Zawsze zastanawiałem się wtedy - co to są za tory - złote, na końcu katalogu...
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.193 43 5
#39
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

Też miałem w rączkach 118, tylko że TT i niedługo. Nawet firmy nie pamiętam. Dawno to było, ale fajnie cisła i dużo wagonów brała na hak bez zmęczenia.

:roll: Może na gwiazdkę mi ślubna kupi :D

Narazie muszę jej "spłacić" 112 z IV epoki...hehe :) 200zł z urodzinowej kasy...
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#40
Re: BR 118 PIKO EXPERT !

martinezo napisał(a):
Przypomniał mi się jeden mankament...
Sprzęg w KKK pracuje razem z dołem czołownicy. To takie trochę rodem ze starego TT.
Alle - coś za coś.
Uzyskali dzięki temu jedną dziurkę-gniazdo na sprzęg - nie szeroki łotwór.

Z góry nie wygląda to za dobrze.
Garcia - jak to wygląda z zapiętym wagonem na krótkim sprzęgu w łukach ?

.
Trudno to nazwać mankamentem. Masz jeden otworek a nie ziejącą gębę. Jak wspomniał karol_mar identyczne rozwiązanie jest w gagarinie gutzolda i na łukach wogóle nie rzuca się w oczy delikatnie się wychylając na tych najmniejszych. Dach może nie jest bardzo detaliczny ale przypominam kategorię cenową. Model jest wykonany "czysto i schludnie, z ostrym, dobrze naniesionym malowaniem i czytelnym oznakowaniem. Miejsce na głośnik też przewidziano z wylotem pod spodem lokomotywy.
 

Podobne wątki