• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw z segmentu Expert

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
Dziękuję za odpowiedź. A jakie głośniki polecacie do Ludmiły Piko? W ostoi u dołu mieści się 23 mm okrągły bez komory rezonansowej. Czy da wyraźny i "głęboki" dźwięk? A może warto włożyć coś innego, np. głośnik "kostkę cukru"? Jeśli tak, o jakich wymiarach?
 
D

Docteur

Gość
W mojej zastosowałem standard 23mm i póki co nie narzekam.
Porównanie głośnika standardowego oraz Bass Reflex na poniższym filmie
 

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
Dzięki! Czyli 23 mm to ten pierwszy z filmu i w Twoim przypadku się sprawdził? Ten drugi wyraźnie daje głębię dźwięku, szczególnie niskich tonów i fajny efekt przestrzenny. A czy wiadomo, jaki konkretnie Bass Reflex włożyć do tego modelu i gdzie go zamontować? W przestrzeni na głośnik 23 mm jest dość mało miejsca np. na głośnik typu "kostka cukru".
 

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
To gniazdo było pierwotnie przewidziane do montażu dodatkowego modułu dźwiękowego nr 56323, służącego jako rozszerzenie do dekodera PluX nr 46121. Czyli jeszcze zanim PIKO zaczęło używać dekoderów ESU.
Wracając do Twojego ww. postu, sprawdziłem dekoder Piko 46121 i wynika, że to Plux16, a na pinach 3,4,5,6 ma wyjścia sygnałów SUSI.

Ja mam ESU Lokpilota v.4 DCC Plux22 i wg instrukcji ESU ma wyjścia sygnałów sterujących do SUSI. Nie analizowałem jeszcze ścieżek PCB mojego modelu Ludmiły, ale płytka jest identyczna z tą, której zdjęcia zamieściłem powyżej. Czy można bezpiecznie założyć, że po wpięciu modułu dźwiękowego SUSI i przy wspomnianym dekoderze ESU Lokpilot v.4 Plux22 model ożyje dźwiękiem?
 

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
Czy ktoś już ma nowe modele Piko Expert 51700 Elektrolok BR 112 DB AG Ep. VI oraz 51646 Elektrolok BR 150 DB AG Ep. V i mógłby podzielić się wrażeniami?
 

Podobne wątki