• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU46

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
A skąd w modelmanii wziął się model? Sam prezes PIKO przywiózł osobiście.....

_20190611_114000.JPG

Czyli to chyba taki pierwszy w ogóle w Polsce.... zanim reszta przyjedzie :)

Info: facebook modelmania.com.pl
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Zdjęcia, na których tak naprawdę za wiele nic nie widać bo robione na szybko widać z blatu..... Może PIKO na stronie swojego sklepu niedługo zaktualizuje. Na razie wiszą tam fotki oryginału, Poznańskiej SU46-039. Jedno jest pewne. Numer boczny jak i przydział (z tego co widzę po malowaniu z epoki IVb/c) będzie ten co na wspomnianych fotografiach - tyle można wyłuskać ze zdjęć z modelmanii. Od poczatku, tj. od 1977 roku do początku lat 90-tych lokomotywa była bowiem przydzielona do lokomotywowni w Poznaniu.

Ciekawostką z czasów służby w MD Żagań (1991-1997) jest to, że lokomotywa tam miała ..... czerwone czoło.... :)

źródło zdjęcia z załącznika: https://ilostan.forumkolejowe.pl/index.php?nav=foto&id=25163
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Zamiast cpyknąć jakieś jedno porządne ujęcie z bliska to wszystkie zdjęcia "z lotu ptaka", że tak naprawdę g..... widać.
W piątek przed wystawą w Iławie ma się odbyć prezentacja modelu na żywo w oddziale PKP Cargo. Teraz to zapewne przedstawienie produktu sprzedawcom. Wiadomo, że apetyt na dobre zdjęcia modelu jest spory, ale nie zdziwiłbym się, gdyby dotychczas opublikowane - mówiąc wprost - kiepskiej jakości zdjęcia - miały tylko wzbudzić nasz apetyt i wywołać poruszenie, co z resztą się chyba udało. Wczoraj delegacja z modelem dotarła do Torunia. Niestety nie wiedziałem o tym i nie mogłem się pojawić w naszym sklepie, ale z rozmowy ze sprzedawcą wynika, że model jest naprawdę super. Nie mogę się doczekać, aby go zobaczyć na żywo.
 

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
991 2 1
Ciekawostką z czasów służby w MD Żagań (1991-1997) jest to, że lokomotywa tam miała ..... czerwone czoło.... :)

źródło zdjęcia z załącznika: https://ilostan.forumkolejowe.pl/index.php?nav=foto&id=25163
Nie miała czerwonego czoła, tylko obróbka zdjęcia dała taki dziwny efekt. Coś tu poszło nie tak z obróbką, bo czoło powinno być żółte, a tabliczka z nr serii, gniazda trakcji wielokrotnej i kratka wlotu powietrza powinny być czerwone. Również kamizelka rewidenta na peronie jakoś nienaturalnie świeci. Widzę, że ktoś bezkrytycznie wpisuje takie informacje w sieci na podstawie tylko jednego zdjęcia.

Jak ją fotografowałem w 1996 roku to miała już od górnej części czoła wyciągnięty zielony trójkąt co było bardziej efektowne. Z takim malowaniem jeździła w Żaganiu do 1998 roku, po czym po naprawie okresowej przywrócono jej standardowe malowanie w ZNTK Poznań. Po powrocie do Żagania znowu wymalowano jej trójkąt na czole, ale tym razem żółty. Wkrótce po tym trafiła do Gdyni. Żagańskie ozdobniki straciła ostatecznie w 2002 roku podczas kolejnej naprawy w ZNTK Poznań.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Nie miała czerwonego czoła, tylko obróbka zdjęcia dała taki dziwny efekt. Coś tu poszło nie tak z obróbką, bo czoło powinno być żółte, a tabliczka z nr serii, gniazda trakcji wielokrotnej i kratka wlotu powietrza powinny być czerwone. Również kamizelka rewidenta na peronie jakoś nienaturalnie świeci. Widzę, że ktoś bezkrytycznie wpisuje takie informacje w sieci na podstawie tylko jednego zdjęcia.
Cóż, ktoś wpisał tak u źródła z podaniem autora i informacji o zgodzie na publikację (przekonujące)..... Tekst w linku, który podałem, ewidentnie więc mówi o czerwonym. Ja tam z Żagania nie jestem i mam prawo nie wiedzieć. Widocznie dałem się nabrać. Zresztą.... nie tylko ja. Szkoda, że ktoś wrzuca bajki ludziom.

txt.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Nikt chyba nie zwrócił na to uwagi (lub się tym nie pochwalił publicznie), ale model SU46-039 ma czerwone szprychy :) . Czy wszystkie "Suki" wyjechały z fabryki z czerwonymi szprychami?
 

Podobne wątki