• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU46

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#21
Ulotka na temat SU46. Skaner mi padł więc fotka ;)
ulotka.jpg


ulotka 2.jpg


Tak jak pisali koledzy powyżej pierwszy egzemplarz w malowaniu seledynowo - zielonym w opisie ep.IV. ( informacja bezpośrednio od przedstawiciela firmy Piko)
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
#25
Tak czy siak zapewne wielu czeka na ten model z niecierpliwością. Wtedy jak będzie baza, to sie posypią konwersje ;)
Piko wyda wszystkie popularne malowania więc te konwersje to dla niecierpliwych, chcących mieć coś nietypowego lub konkretny numer. W przeciwnym wypadku wystarczy poczekać. Można też kupić sobie wyrób modelopodobny już teraz, choć to raczej opcja dla desperatów. :p
 

SP47-001

Aktywny użytkownik
Reakcje
242 12 4
#34
Jak PIKO pokazało zapowiedź Byka, to też dało fotkę egzemplarza, który wyszedł w modelu. Miał 'telewizory' i żółte czółko. Chyba są konsekwentni.
Na stoisku PIKO powiedziano mi, że SU46 ma mieć malowanie "zielono-zielone, epoka IV". Więc precyzując będzie to seledynowo-zielony - czyli takie jakie miały po wyjechaniu z HCP. Numer i przydział jest jeszcze wybierany. ;)
 
Reakcje
4.111 416 99
#36
Też bym się ucieszył gdyby pierwsza wyszła 'fabryczna', bez żółtego czoła.
Co do słowa 'obserwacja' nadmienię, że co kolejny model, to jest coraz lepiej doposażony. Kolejny projekt i pojawiają się np. 'lusterka' w opcjach zestawu :) Sugerowana cena PIKO też gniecie konkurencyjną SU46. Ja nawet nie myślę o konkurencyjnej...

Można narzekać na to całe PIKO ale jak dla mnie to oni naprawdę próbują nam dogodzić jak tylko się da w rozsądnych widełkach cenowych nie wspominając już o 'trzymaniu' się (w miarę) planu produkcyjnego. Co zapowiedzą to wychodzi i suma sumarum (cena) spełnia oczekiwania.
 

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
#37
Pozwolę sobie zauważyć, że w wersji fabrycznej lusterek być nie powinno. Lusterka pojawiły się znacznie później. Wg. Relacji pracowników lusterka kwestionowane były przez instruktorów, którzy uważali że obniżają "czujność" mechanika. Oczywiście życie w końcu i tę tezę zweryfikowało.
 
OP
OP
D

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
#39
A czy wiadomo kto będzie odpowiadał za schemat dźwiękowy do tej lokomotywy? Firma zewnętrzna czy może samo Piko się tym zajmie.
W sumie to moje pytanie dotyczy również ST44.
 

Podobne wątki