• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU46

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Koledzy i koleżanki. Wczoraj była premiera SU46 w Iławie....a tu taka cisza. Żadnej relacji i fot z pierwszego kontaktu z modelem na żywo.....tylko jakieś bobry..... Co jest. Ci co widzieli niech podzielą się wrażeniami :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
No to ja spróbuję. Wczoraj w Iławie kupiłem SU46-039 Piko. Pierwsze wrażenie wizualne są bardzo dobre, innych wrażeń na razie nie będzie, bo przez najbliższy tydzień nie będę miał szansy na wypróbowanie modelu na torze. Jedna rzecz, na którą zwróciłem uwagę, to lusterka: są tak blisko przy bocznej ścianie lokomotywy, że maszynista niewiele w nich by widział. Pytanie, czy model tak zrobiono, by lusterka nie odpadły w pudełku, czy to w moim egzemplarzu są tak przygięte? Na razie nie odważyłem się próbować ich nieco odgiąć na zewnątrz.

No i druga rzecz, o której powszechnie wiadomo: przy tak szczegółowo odwzorowanym modelu przydałyby się przestrzenne, wypukłe oznaczenia serii z numerem i znak PKP. Rozumiem, że to świadomy wybór producenta, bo wypukłe napisy podniosłyby koszt modelu (pytanie, o ile?), ale trochę szkoda.

Zdjęć na razie nie robiłem, bo nie mam za bardzo warunków, a pokazywanie byle czego nie ma sensu, gdy jest już dostępnych sporo fotek producenta. Mogę tylko powiedzieć, że te fotki nie kłamią, model naprawdę wygląda dobrze.

PS. Zapomniałem dodać, że do modelu dołączone są pełne zgarniacze i imitacje sprzęgów śrubowych, przewodów ogrzewania elektrycznego i węży powietrznych, przeznaczone dla tych, którzy chcą postawić model w gablocie, albo zastosować sprzęgi hakowe, montowane do czołownicy (nazywane też sprzęgami Weinerta, choć Weinert nie był chyba pierwszą firmą, oferującą takie haki).
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Jak zrobię parę fotek, ale nie obiecuję, że dziś.

PS. Zdaje się, że się nie zrozumieliśmy. W modelu SU46 Piko nie ma takich hakowych sprzęgów mocowanych do czołownicy. Ja miałem na myśli, że pełne zgarniacze i przewody można założyć, jeżeli ktoś decyduje się na stosowanie takich sprzęgów hakowych - wtedy model może jeździć z pełnymi zgarniaczami i nie musi wyłącznie być do gabloty. Ale zdjęcie woreczka z elementami dodatkowymi zrobię, chociaż nie będę go na razie otwierał, więc pewnie za dużo się nie da zobaczyć.
 
Ostatnio edytowane:

sebo81ku

Znany użytkownik
BGM
MSMK
Reakcje
896 4 0
Z tymi lusterkami to chyba był taki zamysł producenta, bo w moim jak i w modelach które były w Iławie też są tak "przyklejone" do bocznej ścianki.
 
1

12g

Gość
I po raz kolejny Piko musiało zepsuć światła. Tym razem projektant modelu zapatrzył się w to co "stworzyło" MTB. W modelu Piko dolne światła białe nie są w osi wzdłużnej klosza tylko trochę powyżej, podobnie wcześniej zrobiło MTB. Przecież klosze lamp w SU45 są podobne, niemożna było zrobić tego podobnie?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Zrobiłem dziś parę fotek swojej SU46 w świetle przedwieczornego słońca. Na niektórych widać dobrze o co chodzi z lusterkami. A na końcu woreczek (nieotwierany) z częściami dodatkowymi - jak pisałem, nie ma tam sprzęgów hakowych do czołownicy.

IMG_5428a.JPG
IMG_5430a.JPG
IMG_5431a.JPG
IMG_5433a.JPG
IMG_5436a.JPG
IMG_5440a.JPG
IMG_5441a.JPG

IMG_5426a.JPG
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
(...) Jedna rzecz, na którą zwróciłem uwagę, to lusterka: są tak blisko przy bocznej ścianie lokomotywy, że maszynista niewiele w nich by widział. Pytanie, czy model tak zrobiono, by lusterka nie odpadły w pudełku, czy to w moim egzemplarzu są tak przygięte? Na razie nie odważyłem się próbować ich nieco odgiąć na zewnątrz (...)

Zrobiłem dziś parę fotek swojej SU46 w świetle przedwieczornego słońca. Na niektórych widać dobrze o co chodzi z lusterkami (...)

Zobacz załącznik 663272 Zobacz załącznik 663273 Zobacz załącznik 663274 Zobacz załącznik 663275 Zobacz załącznik 663276 Zobacz załącznik 663277 Zobacz załącznik 663278
Zobacz załącznik 663279
Moim zdaniem bardzo bliskie położenie tych luster względem bocznej szyby w modelu jest jak najbardziej prawidłowe ....foto poniżej .
Dyskusyjny może być tylko kąt ustawienia - ale to już szczegół szczegółu ...


Żary - październik 2015 .
P1500651.JPG
 
Ostatnio edytowane:
C

cargo

Gość
Zrobiłem dziś parę fotek swojej SU46 w świetle przedwieczornego słońca. Na niektórych widać dobrze o co chodzi z lusterkami. A na końcu woreczek (nieotwierany) z częściami dodatkowymi - jak pisałem, nie ma tam sprzęgów hakowych do czołownicy.

Zobacz załącznik 663272 Zobacz załącznik 663273 Zobacz załącznik 663274 Zobacz załącznik 663275 Zobacz załącznik 663276 Zobacz załącznik 663277 Zobacz załącznik 663278
Zobacz załącznik 663279
Był już przejazd próbny
 

Podobne wątki