• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU46

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
303 0 0
W oczekiwaniu na nowy model Piko coś co nie jest modelem, ale jest z nim związane i na pewno zainteresuje wiele osób.
Kupiłem wczoraj najnowszą monografię lokomotyw SP45, SU46 i SP47 wydaną przez wydawnictwo Kolpress.

Jest to drugie, zmienione wydanie książki z 2004 roku - Lokomotywy spalinowe produkcji HCP serii SP45, SU46, SP47.
Okładki.jpg
W stosunku do pierwszego wydania, książka powiększyła swoją objętość o połowę - prawie 100 dodatkowych stron.
Poniżej porównanie spisu treści obu wydań
Spisy.jpg
i fragment przedmowy przybliżający zmiany obecnego wydania.
Przedmowa.jpg

Przepraszam, za jakość robionych na szybko rano zdjęć, ale zdjęcia nie są w tej informacji najważniejsze.

Nie miałem jeszcze czasu by dokładnie ją przestudiować, ale myślę, że jest to pozycja obowiązkowa.

Oficjalna strona wydawcy
 
Ostatnio edytowane:

Rafał_A

Aktywny użytkownik
Reakcje
173 35 1
I jak tu nie ponarzekać trochę pod nosem na to że "faiciora" tak nie zrobili, a "suczysko" owszem. Wolałbym żeby było odwrotnie - wówczas "suki" mógłbym sobie spokojnie odpuścić. Oni tymczasem nie dość, że robią ją wypasioną to jeszcze na pierwszy ogień atakują klasycznym malowaniem z mojego miasta.
A miałem się SU46 w ogóle nie interesować!! :/ ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
Jeszcze jedno zdjęcie fragmentu dachu jakie udało mi się znaleźć. Nie patrzcie koledzy na kolory, bo robione było przy zupełnie innym oświetleniu i aparat nie poradził sobie z kolorami. ;)

Su46 04.jpeg
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
To co....odliczamy ???:love: piękna jest !
Informacja dla bardzo niecierpliwych, którzy muszą już ją mieć :) .... PIKO POLSKA (facebook) informuje, że 12 lipca na terenie PKP Cargo w Iławie (czyli dziś), odbędzie się premierowa prezentacja tego modelu.
W sobotę i niedzielę (13-14 lipca 2019) będzie można dokonać zakupu tam, na miejscu. Ilość ograniczona - a także będzie można zapoznać się z kolejnymi nowościami PIKO wchodzącymi niebawem do sprzedaży.

Jak czytałem na stronach jednego ze sklepów (lokomotyw), model będzie dostępny pod koniec tygodnia 15-21 lipca. Czyli mniemam, że od środy/czwartku (17-18 lipca) można się spodziewać modelu już w sklepach modelarskich. Wszyscy, którzy czekali na to "malowanie" chyba powinni już szykować kasę.
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
Z informacji jaką właśnie otrzymałem to lokomotywy dotarły właśnie do Iławy. (y)
Żałuję, że w tym roku nie mogę uczestniczyć w spotkaniu w Iławie. :(
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
Dziś czy tydzień później... Dla mnie to żadna różnica. Ważne że lok będzie mój :cool:
No wiesz... Biorąc pod uwagę poniedziałkowe informacje kolegów:
Absolutnie nic podobnego !
Mamy bardzo ścisłe info. z samego Piko.
Kontenerowiec "Eleonora Maersk Line" wraz z kontenerem Maersk nr. MRKU 249 273 [8] 451 G 1 w którym jest dostawa modeli Piko z Chin a w niej pierwsza partia SU46 czeka na wejście do Hubu w Hamburgu ... ! :D
To kwestia 3-4 dni jak znajdzie się na jednej z kolejowych platform ( znając realia - stawiam na dwuczłonowy Sggmrs 715 (y) ) i wyruszy do Sonneberg'u.
A stąd już tylko 1 dzień jak znajdzie się na jednej z zabytkowych hal magazynowych Piko .
I w ciągu następnych dni nastąpi spedycja DHL'em do sklepów ...
Naprawdę dziś nie jest problemem śledzenie takich morskich przesyłek ... wystarczy troszkę ruszyć głową i grzebnąć w necie. :cool:
Hrabio coś chyba nie tak z tym informacjami wywiadu... obecna pozycja Eleonoray Maersk to :D

Zobacz załącznik 661916
to i tak szybko dotarły do Iławy.
Ważne, że zapowiadana premiera się odbędzie... :)
 

Podobne wątki