• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU46

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.667 102 1
Ale w dalszym ciągu to nie są te barwy i mamy casus SP45-155.
Czy mógłby Kolega w takim razie wskazać jakie konkretnie barwy powinien posiadać model:niepewny: Bo jak do tej pory, nikomu nie udało się odnaleźć fotografii z okresu zaraz po naprawie głównej (31.03.2003 r.), abyśmy mogli z całą stanowczością stwierdzić, jakie faktycznie były kolory na prawdziwej lokomotywie.

Poniżej porównanie zdjęcia z dnia 30.06.2004 r. z fotografią Kolegi @arvent (mam nadzieje, że Kolega się nie pogniewa, za użycie jego zdjęcia do tej prezentacji).
SU46-043.jpg
 

arvent

Aktywny użytkownik
Reakcje
571 7 0
Poniżej porównanie zdjęcia z dnia 30.06.2004 r. z fotografią Kolegi @arvent (mam nadzieje, że Kolega się nie pogniewa, za użycie jego zdjęcia do tej prezentacji).
Nie gniewam się :p

Zdjęcia potrafią dość znacznie zakłamywać rzeczywistość. Na modelach często może być taki sam RAL jak na oryginale, ale światło padające pod kątem na pudło zmienia jego odczyt kolorów. Mam zdanie, że Piko odrobinę zaszalało z tym idealnym RALem i zrobili model bardziej nasycony kolorem niż miał oryginał, ale nie ma tragedii. Model jest bardzo ładny, ta zieleń jest jak kolory wiosny. Zrobiłem sporo zdjęć tego modelu i na każdym kolor wyszedł inaczej ...zależnie od światła i kąta. Powiedzmy, że nasze monitory nie mają bardzo dużego odchyłu w oddawaniu koloru, ale jak ktoś tego modelu jeszcze nie widział na własne oczy, to poniższe zdjęcie powinno przybliżyć kolor SU46-043 od Piko, którą teraz widzę przed sobą i mam podgląd na to zdjęcie:
SU46-043 zielona.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Kamilb

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.111 28 6
Powiedzmy, że nasze monitory nie mają bardzo dużego odchyłu w oddawaniu koloru
Jedno, że "zwykłe" monitory mają spore przekłamanie odcieni, a drugie - dochodzi odwzorowanie kolorów przez zdjęcie, jego obróbkę itd.
Na koniec - ciągle się dyskutuje o SP45, gdzie seledynowo-błekitny jest taki sam jak na ET22 (pokazywałem na fotkach) - to też nie przekonało :D
 

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
Widziałem SU46-043 i mimo iż ona z Wrocławia to odpuszczam.
Nie będę się wypowiadał w odcieniach zieleni jasnej i ciemnej, ani w żadnym innym temacie.
Po prostu coś jest nie tak i mi ten lok nie leży, mimo że ładny.

Z resztą mam to samo z najnowszym wypustem SU45-070.

Nie wiem, starość, słaby wzrok, demencja lub andropauza.

Coś mnie blokuje.

Nie jest to córka, która nakazała: EN57-925 ale PR moje:eek::):)

I kuźwa jeszcze ten Nurek 754 CD/IC w sumie jest też ładny. Chyba czas wydziedziczyć.:p
 

Podobne wątki