• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

pilu35

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Każdy kupuje to co mu się podoba lub co potrzebuje, ale widzę, że nawyki z face.. zaczynają wkraczać wszędzie, Tak polecamy- bierz w ciemno- nie zawiedziesz się- nasza grupa cię wspiera w twym trudnym wyborze- a ja nie polecam- nie warto- nie bądź głupi- nie będzie pasował ci do firanek. To taki drobny żarcik :)
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Z kołami rozumiem, a jak uważacie czy zakup Piko 59469 to dobry pomysł ? Warto w ogóle ? Czy polecacie jakąś w innym malowaniu ?
To są wszystkie w zasadzie takie same lokomotywy. Wszystko zależy od tego jakie chcesz pociągi tworzyć. Jak jakiś PKP IC to weź w malowaniu IC. Jeśli pociąg Przewozów Regionalnych (np z Bohunami od Piko) to kup sobie taką. Do tego malowania które wskazałeś w zasadzie ciężko dobrać jakieś pasujące wagony a na pewno jest ich bardzo mało.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
509 41 1
Z kołami rozumiem, a jak uważacie czy zakup Piko 59469 to dobry pomysł ? Warto w ogóle ? Czy polecacie jakąś w innym malowaniu ?
To są wszystkie w zasadzie takie same lokomotywy. Wszystko zależy od tego jakie chcesz pociągi tworzyć. Jak jakiś PKP IC to weź w malowaniu IC. Jeśli pociąg Przewozów Regionalnych (np z Bohunami od Piko) to kup sobie taką. Do tego malowania które wskazałeś w zasadzie ciężko dobrać jakieś pasujące wagony a na pewno jest ich bardzo mało.
Dokładnie tak, jak napisał Kol.EC45, a także Kol. Pilu35
Każdy kupuje to co mu się podoba lub co potrzebuje
Reasumując, jak podoba Ci się ta CTL-owska SM-ka to bierz, jeżeli jest Ci to obojętne jaka lub szukasz najlepszego rozwiązania to bierz jakąś zieloną, taką jaką znamy ze "starych" Polskich, dobrych szlaków (zanim nastały malowania tzw. "korpokolei"). Akurat takie mnie osobiście się podobają i takie mam lub mam zamiar dokupić (zielone).
Do czarnej CTL-owskiej, musiał byś dokupić kilka węglarek Tillig'a i faktycznie za dużo kombinacji nie ma, natomiast z "zielonymi" wydaje mi się, że będziesz miał więcej możliwości tworzenia różnych składów oraz model prawdziwej Polskiej lokomotywy.

Ale to Tobie przede wszystkim ma sprawiać przyjemność i cieszyć oko, więc decyzja należy do Ciebie...
i nawet najlepszy modelarz czy kolejarz tego za Ciebie nie zrobi.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Bohuny to w chwili obecnej wagony do których o trakcję nie trudno, a wręcz bardzo łatwo. Mamy bowiem SM42, EU07 (PIKO), a zaraz będą również ET22 (PIKO) i Skoda 163 (ACME). Do uzupełnienia składów z Bohunami mamy również sporo 120A (PIKO). Więc można powiedzieć, że w Przewozach Regionalnych robi się bogato :D
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
No dobra, to jak już mowa o face, to coraz częściej widzę dyskusje o zestawie 97914 z SM42 i dwoma "bohunami", co o tym sądzicie ??

Zobacz załącznik 461443
Ponieważ nie jestem specem od Piko, a widzę że cena wyglada rozsądnie, to zapytam: czy zawartość tego zestawu to taka sama wersja / jakość wykonania jak modele, które można kupić pojedyńczo, czy tez ma to być jakaś bardziej uproszczona i tańsza wersja tych modeli?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
czy zawartość tego zestawu to taka sama wersja / jakość wykonania jak modele, które można kupić pojedyńczo, czy tez ma to być jakaś bardziej uproszczona i tańsza wersja tych modeli?
To jest to samo.
Nie mam dotąd żadnej stronki i biegunów więc już sobie taki zestaw kupię i zakładam, że będę miał pełny skład do zabawy.
Jeśli podłączenie stonki do biegunów sprawi ci przyjemność, to w sumie czemu nie :) ... ziemniakom zrobisz przysługę :D
Przyznam szczerze, fantazyjniejszej autokorekty to jeszcze nie widziałem ;)
...a tak na poważnie.... mi też zdarza się nie zauważyć autokorekt, szczególnie jak piszę z komórki z androidem.
 
Ostatnio edytowane:

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Ile jest obecnie w handlu schematów dźwiękowych do SM42? Wiem, że był od początku na dekoderze ZIMO (ten mam) i później powstała druga wersja nagrana przez ekipę Schlesienmodelle. Czy istnieją jeszcze jakieś inne ? Czy te które są dostępne na stronie DCC24 i te u Elvisa to są te same i pochodzą z sesji Schlesienmodelle ?
 

Podobne wątki