• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

K

krokodyl

Gość
Podziwiam kolegów za patriotyzm;)

Ja stonek nie kupię gdyż kojarzą mi się z typową masówką- na ilość nie jakość idącą...a model zewnętrznie nawet mi się nie podoba- jak wszystkie manewrowe nygusy

jest tyle pięknych modeli różnych krajów za te 450 zł;)

Wśród moich znajomych panuje raczej tendencja do kolekcjonowania wybitnych loków z całego świata...a są to ludzie którzy kolej miniaturową zbierają od lat i to na serio...pójdę raczej w ich ślady

takie przywiązanie do polskiego klimatu jest godne oczywiście szacunku!
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
251 4 0
Sorki Krokodyl, ale ja tu z innej beczki.
Pobawiłem się lutownicą, poprawiłem co trzeba i dalej pulpet w trocinach - objawy te same :mad:
Na poniższym zdjęciu (pożyczone od PiotraK, a wklejone przez Pepeja) zaznaczyłem zielonymi elipsami element, który też usunąłem jeszcze wczoraj, czy brak tej popierdółki ma wpływ na to, że w jedną stronę lok jedzie jak Rocketman po fasolce (przepraszam Ryśku), a zmiana kierunku powoduje wyłącznie zwarcie ?
Jeśli ma to wpływ, to jak mogę to odkręcić, a jeśli nie, to gdzie mam szukać dziury ? o_O
Po tylu latach pierwszy raz mi coś nie idzie z usprawnieniem loka ... czas na emeryturę ? :niepewny:

Spokojnej nocy wszystkim życzę i sam spadam.
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
845 77 5
Jestem trochę zdegustowany kolorem, co to za zieleń? czy te zdjęcia oddają rzeczywisty kolor modelu?
Zieleń czołgowa jest jak najbardziej prawidłowa. Pamiętam jak w połowie lat 80-tych lokomotywy te czasami przyprowadzały zbiorowe z Grudziądza do Terespola w duecie z SM41 i niektóre były właśnie w tej kolorystyce zieleni. Podobnie niektóre SM30. Dokładnie pamiętam, że były to SP42, bo wtedy ta seria u mnie nie jeździła.
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
611 7 0
Sorki Krokodyl, ale ja tu z innej beczki.
Pobawiłem się lutownicą, poprawiłem co trzeba i dalej pulpet w trocinach - objawy te same :mad:
Na poniższym zdjęciu (pożyczone od PiotraK, a wklejone przez Pepeja) zaznaczyłem zielonymi elipsami element, który też usunąłem jeszcze wczoraj, czy brak tej popierdółki ma wpływ na to, że w jedną stronę lok jedzie jak Rocketman po fasolce (przepraszam Ryśku), a zmiana kierunku powoduje wyłącznie zwarcie ?
Jeśli ma to wpływ, to jak mogę to odkręcić, a jeśli nie, to gdzie mam szukać dziury ? o_O
Po tylu latach pierwszy raz mi coś nie idzie z usprawnieniem loka ... czas na emeryturę ? :niepewny:

Spokojnej nocy wszystkim życzę i sam spadam.
Niestysty,ale Twój dekoder nie wytrzymał prób :(
Tak na marginesie , to naprawdę nikt nie ma w swoich zasobach dekodera LENZ ?
Podałem parę kartek temu ustawienia CV i prosiłem o testy - ale cisza jak makiem zasiał.
Ja zrobiłem próby , ale tylko solo bez obciążenia - jazda to poezja , silnika nie słychać i żadnego szarpania:cool:
Próby robiłem z dekoderem Standart+ , ale te same ustawienia powinny działać na SILVERY i GOLDY
 
Reakcje
1.780 13 0
Ja już tupie i przebieram nogami z niecierpliwości :).....
I już wiem jak moja Sp42 będzie miała dodatki..... jak już u mnie będzie na torach, to dostanie malowanie "patriotyczne"...:love:. w fotce z netu, którą załączyłem jest kilka wersji malowań w tym jest też SP42( wersja patriotyczna ). ("Patronka"):D .
 

Załączniki

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.600 15 0
Niestysty,ale Twój dekoder nie wytrzymał prób :(
Tak na marginesie , to naprawdę nikt nie ma w swoich zasobach dekodera LENZ ?
Podałem parę kartek temu ustawienia CV i prosiłem o testy - ale cisza jak makiem zasiał.
Ja zrobiłem próby , ale tylko solo bez obciążenia - jazda to poezja , silnika nie słychać i żadnego szarpania:cool:
Próby robiłem z dekoderem Standart+ , ale te same ustawienia powinny działać na SILVERY i GOLDY
Grzesiu, wczoraj przed snem włożyłem Lenz Standard do loka i poszedłem spać. Później poustawiam wartości CV jakie podałeś i dam Ci znać.
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Zieleń czołgowa jest jak najbardziej prawidłowa. Pamiętam jak w połowie lat 80-tych lokomotywy te czasami przyprowadzały zbiorowe z Grudziądza do Terespola w duecie z SM41 i niektóre były właśnie w tej kolorystyce zieleni. Podobnie niektóre SM30. Dokładnie pamiętam, że były to SP42, bo wtedy ta seria u mnie nie jeździła.
Zbyszek potwierdzam, też takie pamiętam. Mieszkałem w Nysie i podobnie malowane ciągnęły piętrusy do Opola ;)
 
A

Adam-H0

Gość
Ja tez ciesze sie na nastepny model w mojej polskiej kolekcji :)
No i wreszcie nie bede musial ogladac BR118 i Trabanta z podpisem na makiecie ( module ) ze to " POLSKI KLIMAT " :cool:
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
875 9 4
SP42 SUPER! Cieszą mnie te białe obwódki na zderzakach. Tak w ogóle to podoba mi się bardziej niż w malowaniu CARGO, strach pomyśleć jakie będą następne:D
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
Sorki Krokodyl, ale ja tu z innej beczki.
Pobawiłem się lutownicą, poprawiłem co trzeba i dalej pulpet w trocinach - objawy te same :mad:
Na poniższym zdjęciu (pożyczone od PiotraK, a wklejone przez Pepeja) zaznaczyłem zielonymi elipsami element, który też usunąłem jeszcze wczoraj, czy brak tej popierdółki ma wpływ na to, że w jedną stronę lok jedzie jak Rocketman po fasolce (przepraszam Ryśku), a zmiana kierunku powoduje wyłącznie zwarcie ?
Jeśli ma to wpływ, to jak mogę to odkręcić, a jeśli nie, to gdzie mam szukać dziury ? o_O
Po tylu latach pierwszy raz mi coś nie idzie z usprawnieniem loka ... czas na emeryturę ? :niepewny:

Spokojnej nocy wszystkim życzę i sam spadam.
Wyrzuciłeś ten brązowy kabelek, jeśli tak zrób teraz test na innym dekoderze (tamten mógł stracić jeden tranzystor końcowy PWM - stąd te zachowania).

Zaznaczony przez ciebie element - kondensator nie ma znaczenia na pracę silnika, a już na pewno nie na takie hardcorowe zachowania (lutownica się już grzeje i zaraz go też wywalę bo go zignorowałem, a faktycznie jest w obwodzie silnika.)

Update: wywaliłem kondensator i nadal jeździ OK - to tak by Cię uspokoić :)

Miłego dnia :)
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Sorki Krokodyl, ale ja tu z innej beczki.
Pobawiłem się lutownicą, poprawiłem co trzeba i dalej pulpet w trocinach - objawy te same :mad:
Na poniższym zdjęciu (pożyczone od PiotraK, a wklejone przez Pepeja) zaznaczyłem zielonymi elipsami element, który też usunąłem jeszcze wczoraj, czy brak tej popierdółki ma wpływ na to, że w jedną stronę lok jedzie jak Rocketman po fasolce (przepraszam Ryśku), a zmiana kierunku powoduje wyłącznie zwarcie ?
Jeśli ma to wpływ, to jak mogę to odkręcić, a jeśli nie, to gdzie mam szukać dziury ? o_O
Po tylu latach pierwszy raz mi coś nie idzie z usprawnieniem loka ... czas na emeryturę ? :niepewny:

Spokojnej nocy wszystkim życzę i sam spadam.
Ja ten kondensater też wyrzuciłem i nie ma to wpływu na powstawanie zwarcia. Na Twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze przewody przy silniku, czy przypadkiem koło zamachowe nie ociera o jeden z przewodów.
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.203 51 6
Ja to sie po prostu zastanawiam, czy oni tam w PIKO nie robią testów jazdy modelu? Jak można wypuścić nowy, ładny i oczekiwany model który jeździ jak wóz drabiniasty po wertepach. Co z tego, że ładny, jak BUBEL !
 

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
Czy ktoś zwrócił uwagę na to że w SP42 nie ma tych dziwnych klap na przedziałach maszynowych? A może tak zrobione zdjęcia chociaż na Cargo widać je od razu o_O Czy to znaczy że w kolejnych wersjach SM42 też już ich nie będzie? Byłoby fajnie :cool:
 

Podobne wątki