• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#45
A czy Pan z Wilczej wypowiada takie kwestie na podstawie danych z firmy Piko, czy swoich własnych przemyśleń? Bo to naprawdę istotna różnica.

Swoją drogą, jeśli to tylko jego "widzimisię", to nie wnosi to nic do tego tematu, a tylko go niepotrzebnie zaśmieca.
 

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#46
CoCu napisał(a):
A czy Pan z Wilczej wypowiada takie kwestie na podstawie danych z firmy Piko, czy swoich własnych przemyśleń? Bo to naprawdę istotna różnica.

Swoją drogą, jeśli to tylko jego "widzimisię", to nie wnosi to nic do tego tematu, a tylko go niepotrzebnie zaśmieca.
nie wiem na podstawie jakich danych wypowiada

pisze co slyszalem od niego, a gosc jakos tam w temacie siedzi bo przeciez sprzedaje te modele, w zeszlym roku jak tu pisano ze piko zrobi su42 "pod koniec roku" (2007) to sie z tego smial (i mial racje)

ja czekam na pare modeli trixa zapowiedzianych na 08 i to DB i wychodza one zawsze spoznione a idzie im to jak slimakowi bieganie wiec nie wiem czy piko PKP zrobi szybko

offtopicowo to ja czekam na 07 od jakiejs dobrej firmy, ciekawe czy dozyje az ktos to zrobi hehe
 
A

Adam-H0

Gość
#47
mnie sie wydaje ze duzo firm opowiada ludziom to co chca slyszec :LOL:

PIKO inwestuje i robi sporo modeli w nowej skali G
i jak kazda firma maja pewne granice produkcyjne gdzieby to nie bylo :D
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#48
Oczywiście, że prowadząc sklep z "kolejkami" siedzi w temacie. Ale nie oznacza to też że zna dokładne plany firm co do modeli. Tym bardziej, że firmy coś zapowiadają, a potem ociągają się z wydaniem.

Swoją drogą to trzeba też wspomnieć o fakcie, że i tu na forum szybko po pojawieniu się informacji o planowanym modelu SU42 pojawiła się kolejna informacja, że tak naprawdę to model ukaże się nie prędzej jak koniec tego, lub początek przyszłego roku. Różne kolejne zaś informacje donosiły, że będzie to jeszcze później.

Ja też ne raz pytam sprzedawcę kiedy będzie jakiś model. Ale nawet jak on wie więcej niż to, co podano w katalogu czy na stronie producenta, to i tak nie znaczy że właśnie w takim terminie napewno będzie. Więc najlepiej nigdy się na nic specjalnie nie nastawiać tylko cierpliwie sobie czekać. Można też już zawczasu sobie powoli pieniądze zbierać, by w końcu gdy model się ukaże mieć pełną sumkę na boku.
 

Szymon

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#49
zgadza sie, wiec konkluzja wspolna na dzien dzisiejszy jest taka ze su42 bedzie wtedy kiedy bedzie he - ja jako laik twierdze ze bedzie w ciagu najblizszych 2 lat, moze za 3 miesiece a moze za 24 miesiace ;)
 
A

Adam-H0

Gość
#50
najrozsadniej planowac do kupienia to co jest niz to co moze bedzie :LOL:

specjalistami od obiecywania sa szofowie w ROCO i od zmian cen - sklep kupuje po regularnej cenie
a miesiac pozniej kusztuje juz tylko polowe - bo ROCO musi ratowac kase - i kto siedzi na tej roznicy :roll:

wielu moich znajomych czaka az ceny spadna zeby kupic nowy model - ciekawe jak dlugo ROCO tak bedzie gralo
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#52
Szymon napisał(a):
zgadza sie, wiec konkluzja wspolna na dzien dzisiejszy jest taka ze su42 bedzie wtedy kiedy bedzie he - ja jako laik twierdze ze bedzie w ciagu najblizszych 2 lat, moze za 3 miesiece a moze za 24 miesiace ;)
No i dokładnie o coś takiego chodzi. :grin:

Trochę szkoda, że tak to właśnie wygląda, że człowiek nie wie kiedy i co, ale nic na to nie poradzimy. Ja się jednak nie martwię o to kiedy, tylko czy w ogóle? Oraz jeśli tak, to co to będzie warte. Jak na razie słyszałem tylko głosy że model będzie dobry.
 
Reakcje
0 0 0
#54
W ulotce ktora otrzymalem kilka dni temu w ofercie na IV kwartal 2008 nie ma slowa o SU 42.
Jest natomiast informacja ze 20 Czerwca odbedzie sie tzw. "" 6 dzien drzwi otwartych " z okazji 60 lecia PIKO .
pzdr
 
A

Anonymous

Gość
#55
gbbsoft napisał(a):
A ja słyszałem :D że pierwsze SU42 będą tylko w zestawach startowych...
No tak , za sama lokomotywa cena podobno ma byc niska, a w zestawie strate mozna nadrobic , dolozy sie ze trzy wagoniki i dowali cene,nasi kochani dystrybutorzy TEZ dowala cene(bo marza bo transport bo costam ) no i bedzie 220 ojro jak by nie patrzec.
Ech, lepiej zbierajcie na klejone trawionki od naszych wyrobnikow bo od zachodnich fachmanow nic dobrego(i taniego) nie kupicie.
 
A

Anonymous

Gość
#59
kwb3rdu napisał(a):
Za rok to jest dzien otwartych drzwi w Sonnenbergu ! :razz:
Tak, i sm_y tam nie zobaczycie, dziwne tylko ze w Parowoziku mozna zamowic(moze chodzi o SM-e z EFC? tylko cena mi nie pasuje chyba ze EFC dorownal cene do jakosci))
 

Podobne wątki