• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
Czy ktoś wie dlaczego SP42 w modelach odzwierciedlano tylko do numeru 118? Są jakieś konkretne zmiany konstrukcyjne?
Kiedyś był przyklejony wątek Pana Koja, odnośnie modeli SM/SP42 Piko, teraz go nie widzę.
Zmian konstrukcyjnych nie było, były różnice w osłonie tłumika kotła, chyba schodków wejściowych. Może Krzychu @krzysieksn61 zechce coś napisać, bo ma to w małym palcu.
Gdyby nie afera na linii Piko/ SKModel, SP42 z zakresu numerów ponad 200, kto wie? może pojawiłaby się w modelu?
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Mnie tylko zastanawia, czy poprawili silnik i przekładnie. Cena poszła do góry więc może i jakość też
Wszystko bez zmian, ich przedstawiciel stwierdził, że problemem jest źle zaprogramowany dekoder, że gdy przychodzą do nich na reklamację i wstawiają swój to wszystko jeździ cacy. Ciekawe co ma dekoder do jazdy w analogu;)
Pytanie czemu w takim razie Piko nie udostępni prawidłowych ustawień dekodera przemilczał:niepewny:
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
Ledwo pokazał się model "Stonki" PKP Cargo w sprzedaży, a ktoś już zdążył "wypuścić na wybieg" skład złożony z modelu PIKO i modeli tablotów Roco :eek: ! W dodatku modele nie zostały spatynowane :oops: ... Powalił mnie natomiast realizm makiety :D - bardzo dobrze dobrane tło :podstepny: :

2018.04.15. - Częstochowa Raków - SM42-741 [PKP Cargo CT Śląski (Tarnowskie Góry)] prowad...jpg

- źródło: http://www.kolejowaklatka.org/foto/foto2.php?f=23374
- autor: Marek Dąbrowski
- opis: "2018-04-15 * Częstochowa Raków - SM42-741 [PKP Cargo CT Śląski (Tarnowskie Góry)] prowadzi pociąg towarowy."

Tak mi się jakoś skojarzyło z modelami z ostatnich edycji ;) .
 
Reakcje
4.111 416 99
Mnie tylko zastanawia, czy poprawili silnik i przekładnie. Cena poszła do góry więc może i jakość też
Z obserwacji stwierdzam, że w modelach z jednej linii produkcyjnej zwykle nic już nie poprawiają. Taki jest i kropka. Z siódemkami PIKO też tak było, że czytaliśmy o głosach nadziei po pierwszej niebieskiej CARGO 4E, gdy zrobiło się szumnie o te beznadziejne 'odbłyśniki' reflektorów, że kolejne będą miały lepiej to wykonane.... i co? Nie miały. ET41 też. Tak zaprojektowano model i tak jest w całym ciągu produkcji modelu siódemki "klepany". Podobnie i tutaj. Dopiero nowe wypusty (SU45) mają już lepsze reflektory, bo uwzględniono te 'uwagi' w nowym projekcie. Ja bym nie liczył, że ktoś coś poprawi w modelu z aktualnej linii produkcyjnej. Tak go zaprojektowano i taki już będzie. Chyba że za X lat PIKO wyprodukuje nową wersję siódemki :) (oczywiście to tylko hipoteza w którą sam chyba nie wierzę).... - dobrze że jest ZNTK Rybnik :)
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.942 24 8
Ledwo pokazał się model "Stonki" PKP Cargo w sprzedaży, a ktoś już zdążył "wypuścić na wybieg" skład złożony z modelu PIKO i modeli tablotów Roco :eek: ! W dodatku modele nie zostały spatynowane :oops: ... Powalił mnie natomiast realizm makiety :D - bardzo dobrze dobrane tło :podstepny: :

Zobacz załącznik 605378

- źródło: http://www.kolejowaklatka.org/foto/foto2.php?f=23374
- autor: Marek Dąbrowski
- opis: "2018-04-15 * Częstochowa Raków - SM42-741 [PKP Cargo CT Śląski (Tarnowskie Góry)] prowadzi pociąg towarowy."

Tak mi się jakoś skojarzyło z modelami z ostatnich edycji ;) .
To tu „na wybiegu” mix z patyną i bez ;) ... niestety ... bez tak atrakcyjnego tła (jeszcze) :ROFL:
2F09A00E-A47E-4E1C-A6DD-4BD5FE0E0F49.jpeg DFC2F32F-1EBA-41BD-B1B0-4303CBC63C8A.jpeg
 

Podobne wątki