• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

zuk

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
180 16 1
Czy zna ktoś może jakąś gotową farbę, która odpowiada temu zielonemu na lokomotywie Cargo? NCS S 0575 G40Y nie mówi mi za dużo...
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.600 15 0
Nie wiem czy jest sens abym pokazywał swoje zdjęcia, bo CoCu pokazał dwa te same malowania. Ja od EFC mam stonkę klasyczną. Pokażę więc tylko kilka zdjęć, ale chyba tylko po to aby posiadacze EFC widzieli że mają dzieło sztuki, a posiadacze PIKO wiedzieli, że mają doskonały model fabryczny.
A mógłbyś zrobić zdjęcie obu modeli od czoła tak, aby było widać zderzaki (ale wypiąć sprzęgi na chwilę)?
Chciałbym zobaczyć jak EFC rozwiązało sprawę zderzaków, bo w PIKO są poprzycinane, aby kinematyka dobrze pracowała.
Chyba że zderzaki w EFC są ruchome razem z wózkiem.
Z góry dzięki.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.702 62 3
Elvis a pokaż te czerwone światło w wersji mocne/słabe ;)
czerwone świecą cały czas stałym światłem, serowanie intensywnością dotyczy lamp białych.
...Czy mi się wydaje czy w twoim dekoderze testowym jest mini UPS zamontowany? Mówię o tym czarnym cylinderku nad tylnym wózkiem.
Tak, w dekoderze MX645 jest zabudowany układ UPS'a na pokładzie, trzeba tylko przylutować sobie kondensator, który jest w zestawie z dekoderem. Fabryczny jednak się do "stonki" nie mieści (chyba, że się usunie tylny ciężarek), więc zastosowałem nieco mniejszy. Robiąc zdjęcie "z góry" chciałem zademonstrować najprostrzy sposób montażu typu plug&play bez ingerencji w konstrukcję modelu.
Ile będzie kosztowała taka przyjemność? Mam nadzieję, że nie więcej niż lokomotywa :gwizd:.
Dekoder MX645R z dźwiękiem do SM42 kosztuje 460zł + 30zł za głośnik.
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
ZIMO MX630 + UPS - fabryczne ustawienia CV - występuje delikatne szarpanie przy ruszaniu ale jest zdecydowanie lepiej niż na dekoderach MERG 133

Teraz trzeba znaleźć optymalne ustawienia PWM :D

 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.451 34 1
Ffox! Zdjęcia będę mógł zrobić dopiero w niedzielę. Mam co prawda jedno z wczoraj, ale jest nieostre i słabo oświetlone (dlatego nie zdecydowałem się na jego pokazanie). Może ktoś inny będzie mógł zrobić wcześniej lepsze?
ffox.jpg
 
K

Kpt.Nemo

Gość
Wczoraj, otrząsnowszy się z pijackiego amoku, porównaliśmy tenże wyrób ze "stonką" z EFC, z innymi miernotami nie porównywaliśmy bo ich nie mamy i mało prawdopodobne że mieć będziemy.

Jest kilka baboli, które można pominąć, generalnie robi dobre wrażenie, a już biorąc pod uwagę cenę jest to model, który powinien ukazać się na wielu makietach.
Najmniej podoba nam się dach przedziałów silnikowego i tego drugiego, jest tam taki rancik, którego w oryginale nie ma, i w modelu być nie powinno, bo nie jest to miejsce skałdania formy.

Ale można se to usunąć, na inne przymykamy oczko, mając wizję pozostających talarków w pugilaresie mimo zakupu modelu.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.758 30 1
Na pierwszy rzut oka już widać różnice. Ale EFC to manufakturka, więc wiadomo, że model najwyższej jakości.
Jeśli chodzi o różnice PIKO/EFC to mi wydaje się istotna jeszcze jedna różnica, mianowicie w kształcie przedziałów maszynowych. Pozwoliłem sobie skorzystać ze zdjęcia Bostoka70, widać że w EFC brak jest właściwego przejścia w linię dachu, w Piko zaznaczyłem ten fragment. Pisał już o tym Ranger w swoim wątku własnej SMki, jeśli dobrze pamiętam to określił tę wadę EFC jako "nieostrą", jednak w tedy
1 Mordki.jpg
nikt chyba tego nie zrozumiał. Oczywiście na korzyśc EFC przemawia wiele innych detali jak przestrzenne uchwyty itp.
 
Reakcje
0 0 0
Taki długi się już zrobił ten wątek, więc może też się wtrącę jeśli można. Ja jestem początkującym i też mam chrapkę na ten model, jeśli tylko uda mi się nazbierać kasę, czekając na zielone malowanie. Wszyscy bardziej doświadczeni z tego forum szukają, porównują, czasami też krytykują wykonanie tego modelu w stosunku do modeli SM42 za cenę ponad 2000 zł. Natomiast alternatywa od PIKO za nieco ponad 400 zł jest dobrą propozycją dla mniej wymagających kolekcjonerów. Zresztą każdy model przy odrobinie wprawy można na własny sposób ulepszyć, dodając jakieś elementy typu węże hamulcowe i przede wszystkim spatynować. Mnie model bardzo się podoba i jeśli nadarzy się okazja finansowa to na pewno sobie taki sprawię.

Pozdrawiam
 

Jarek

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
Wszyscy bardziej doświadczeni z tego forum szukają, porównują, czasami też krytykują wykonanie tego modelu w stosunku do modeli SM42 za cenę ponad 2000 zł.
Ten za 2000 z hakiem też krytykują ;)
Uważam, że bardzo cenne są uwagi pokazujące braki modelu, szczególnie te ilustrowane zdjęciami, warto to wiedzieć, choćby właśnie dlatego, żeby móc sensownie model, tak jak pisałeś "na własny sposób ulepszyć". :)
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.600 15 0
Modele od teraz sa już dostępne w ofercie. Zapraszam do oglądania na stronie i w galerii.
Bardzo ładnie wykonane. Mieć wszystkie 3 Stonki od trzech różnych producentów - marzenie.
Poza tym, jakby nie patrzeć to w rzeczywistości każda Stonka jest indywidualna i różni się szczegółami od siebie.

Takie pytanie do autora,
Czy zielone dodatki są prawidłowe? Bo do tej pory widziałem wszystkie seledynowe jak w PIKO-wskiej.
Oraz u Ciebie boczne okna są jedną całością, choć pewnie w wielu lokomotywach okna były różne.

Gratuluję.
 

Podobne wątki