• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.600 15 0
Czy możesz opisać właściwości jezdne stonki?
Ale tylko analog jak na razie.
Silniczek cichutki.
Rusza od najmniejszego napięcia - bardzo powoli.
Jeździ stabilnie, nic się nie kołysze.

Światła barwy białej ciepło-zimnej - bardzo ładnie to wygląda w realu!
Czerwone również bardzo wyraźnie świecą.

Naprawdę szok!
I to w tej cenie.

Mniej więcej tak wygląda barwa światła:
DSCF6617.jpg DSCF6620.jpg
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.702 62 3
MX645 się mieści. Kable tylko do wtyczki musząbyć skrócone. Głośnik jakiś nietypowy tam wchodzi. Jest też trochę miejsca za kabiną. A na bank takie głośniki do SM' ki załatwię.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
251 4 0
Działaj Elvis, bo gra warta świeczki jest :D

A do SM-ki Rangera można wsadzić coś standardowego? -pytam, bo jeszcze nie miałem czasu złożyć.
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.634 10 1
Miesci sie ESU jak i kostka ZIMO.
A możecie dać jakieś zdjęcia bebechów? Szkoda, że kogoś wyobraźnia za bardzo poniosła przy tej ramie i wózkach. Teraz czekamy na pierwszego odważnego który weźmie ją na warsztat i zrobi co trzeba.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
251 4 0
Dzięki Ranger.

Modelu jeszcze nie mam, ale już myślę co z tym fantem zrobić, a konkretnie o usunięciu sprężyn.
Nad ramą jeszcze nie dumałem.
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
Przetestowałem SM-kę na 2 dekoderach M133 od kolegi Rubikus-a i kolegi Lokor z forum, który rozdawał je za darmo i niestety żaden nie radzi sobie dobrze z 3 polowym silnikiem - lokomotywa rusza skokami i hałasuje po nabraniu prędkości jest już lepiej ale to raczej mało pocieszające wiec zamówiłem Zimo MX630R :)
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.203 51 6
Przetestowałem SM-kę na 2 dekoderach M133 od kolegi Rubikus-a i kolegi z forum, który rozdawał je za darmo i niestety żaden nie radzi sobie dobrze z 3 polowym silnikiem - lokomotywa rusza skokami i hałasuje po nabraniu prędkości jest już lepiej ale to raczej mało pocieszające wiec zamówiłem Zimo MX630R :)
To zła wiadomość. Mam podobne objawy przy PIKOWSKICH BR118 i 119. I to zarówno z Lenzami i MX630 też !
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
251 4 0
Czy Wy też słyszeliście strzały w 30-ej sekundzie ? :D
Dzięki Pepej za filmik, tylko co tam tak piszczało w czasie przejazdu, bo chyba nie stonka?
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
To jaki dekoder jazdy koledzy by polacali ? Normalnie trzymam z esu lokpilot, ale te chyba beda za duze,wiec chyba w cos innego trzeba bedzie sie zaopatrzyc.
..., ale dekoder montowałem...
Model działa bez problemu pod DCC. W modelu jest przygotowane miejsce na dekoder o wymiarach maksymalnych 16x20mm. Bez problemu mieści się tam MX630 (ten dekoder wstawiłem)...
Moje testy MX630 do końca tygodnia
 

Podobne wątki