• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

Bynio

Znany użytkownik
Reakcje
125 2 0
Panie Byniu jaki jest symbol RAL tej oliwki?
Witam
RAL 6021
Pozdrawiam[DOUBLEPOST=1381183002][/DOUBLEPOST]
A trójczłonowy to jeszcze piękniejszy z SU45, taki zestaw na gwiazdkę 2014r.
Witam
Szukamy malowania i pracujemy nad dźwiękiem tej lokomotywy, ponieważ planujemy ten model razem z pełnym wyposażeniem. Chcemy zaprezentować razem z dekoderem dźwięku.
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane:

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
9 0 0
Szał kociołkowy chyba jakby trochę opadł... SP42-111 epoka V jeszcze dostępna jest w modelmanii :) A ja myślałem, że nie będzie szans tego nabyć bez wcześniejszego zamówienia. Pamiętam jak jeszcze niedawno modele w tych oliwkowych i zielonych malowaniach (szczególnie SP42-064 epoka IV, ale i SP42-071 epoka V) były wyprzedawane zanim pojawiły się w sklepie. O zielonej i oliwkowej stonce nie wspominając. Jak to się mówi pierwsze koty za płoty...
 
Ostatnio edytowane:

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
9 0 0
Witam
Szukamy malowania i pracujemy nad dźwiękiem tej lokomotywy, ponieważ planujemy ten model razem z pełnym wyposażeniem. Chcemy zaprezentować razem z dekoderem dźwięku.
Pozdrawiam
Zaczynam zastanawiać się z powrotem nad zmianą skali na TT. Głowa mnie już zaczyna boleć od tych nowości... Po co mi to było? :D Tam przynajmniej jak coś godnego uwagi wyjdzie to raz na 5 lat. W takim tempie można spokojnie odkładać na lokomotywę z dźwiękiem 1zł/ dziennie. A jak już się po 5 latach uciuła i kupi to łooochochooo - radochy, a radochy!!!! :LOL: A teraz trza latać do totka-lotka ale na razie same jedynki... (n)
 
Ostatnio edytowane:

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Piękny model ale z lat 90-tych pamiętam powszechnie umieszczaną informację o przydziale pojazdu czarnymi literami w białym prostokącie (np. Lok. Wrocław Dolnośląska DOKP). Zauważyłem, że brakuje tego w tym modelu, jak również w SM42-1083. Czy nie jest to przeoczenie?
 
M

Melchior

Gość
Przyznam szczerze i bez bicia, kupiłem wczoraj swojego kociołka, ogólnie pierwszą z rodziny SM/SP42. Wcześniej nie mogłem się przełamać. Model piękny, ale niestety napęd pozostawia nieco do życzenia :( te luzy na trybach...

Mam nadzieję że Pan Bynio dopilnuje, by EU07 nie powieliła błędu poprzedniczek.
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
Zgadza się.
Wrocławska SP42-111 już we Wrocławiu :)
Kolor budy jak w SM42-1083. Pomarańczowy pas oraz trójkąty jaśniejsze.
Z mojej strony na zdjęcia porównawcze nie ma co liczyć przy obecnej pogodzie.
Rewizja: 91.10.31
Zobacz załącznik 146353

Ciekawi mnie czy już do końca historii tych modeli drabinki będą krzywe?
Cargo to jedyny model, w którym miałem wszystkie poręcze i drabinki proste.
eh abym i ja się Warszawskiej doczekał..........pozdr
Piękny model ale z lat 90-tych pamiętam powszechnie umieszczaną informację o przydziale pojazdu czarnymi literami w białym prostokącie (np. Lok. Wrocław Dolnośląska DOKP). Zauważyłem, że brakuje tego w tym modelu, jak również w SM42-1083. Czy nie jest to przeoczenie?
ZGADZAM SIĘ i sam czekam na modele z przydziałami z czasów DOKP
 

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
475 4 0
I tak i nie.
Gdyńskie SP jak i SM42 na przełomie lat 80 i 90 najczęściej w ogóle nie miały naniesionego przydziału. Być może wychodzono z założenia, że to lokomotywy do ruchu lokalnego, więc i tak nigdzie poza swój rejon obsługi się nie zapuszczą, więc nie ma co ich opisywać, bo nie zginą :)

Natomiast pamiętam też, że stonki z MD Gdańsk Zaspa Towarowa najczęściej były opisane, ale napis często brzmiał: Lok. Gd. Nowy Port (a nie Zaspa Tow.!!!).
To taka zagwozdka dla lubiących pogrzebać w przeszłości.
 
Ostatnio edytowane:

tcy

Znany użytkownik
Reakcje
62 0 0
Piękny model ale z lat 90-tych pamiętam powszechnie umieszczaną informację o przydziale pojazdu czarnymi literami w białym prostokącie (np. Lok. Wrocław Dolnośląska DOKP). Zauważyłem, że brakuje tego w tym modelu, jak również w SM42-1083. Czy nie jest to przeoczenie?
W tym wątku załączone są zdjęcia oryginałów i takiego opisu na nich nie ma.
 

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
263 35 1
Witam
Na przyszły rok luty/marzec przygotowywany jest zestaw dwóch wagonów piętrowych ze stacji LEGNICA. To może być bardzo ładny skład.
Pozdrawiam
Ja wolałbym jednak bardziej kultową trasę przez Kobierzyce i Sobótkę. Dużo osób miało przyjemność jeździć z Wrocka na wycieczkę do Sobótki, obłożenie czasem ponad 100%, ale tylko do Sobótki.[DOUBLEPOST=1381232711,1381232198][/DOUBLEPOST]
Ten numer to kolor bladozielony, czy chodzi może o 6022, czy 6012?
Według internetu RAL 6021 tak wygląda:
http://www.barwy.net/images-colors/000134-01-kolor-zielony-blady.png
http://www.jaw.com.pl/blachyplaskie/ral7-6006-6021.jpg
i nie zgadza mi się z tymi zdjęciami SP 42 - 111.
 

Podobne wątki