• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Znaleźć coś konkretnego w tym temacie to już prędzej o wodę na Saharze.
Bardziej przydałoby się, gdyby ktoś rzeczowo opisał w osobnym wątku wszystkie niedogodności tego modelu.
Wtedy może Pan Bynio odpisałby, co ewentualnie dałoby się poprawić w dalszej fazie produkcji.
Można by ewentualnie zrobić post zbiorczy z postulatami tak aby nie trzeba było szukać, który był by raz na jakiś czas aktualizowany, najlepiej gdyby jakiś mod wcisnął go powiedzmy na początek wątku tak zeby był łatwy do odnalezienia i by to rozwiązało sprawę...
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
Po dziszejszym telefonie do pana nazwijmy go X, musimy uzbroić się jeszcze około tygodnia na wysyłanie modeli do nas, no i wszyscy czekają z niecierpliwością co odwali PKP i ile zasunie sztuk dla siebie, a to odbije się na nas z okrojeniem dostaw do sklepu, a więc wszyscy mogą nie dostać. Jeszcze okażę się, że oliwka to nie biały kruk, a zostanie nim IC
 

schumix1982

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Właśnie też czekam na to, co zaprezentuje PKP IC i ile sztuk zgarnie z rynku. Mam nadzieję, że swoją SM42 IC otrzymam, ponieważ czekam na nią z niecierpliwością :)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
845 77 5
Pewnie wywolałeś zagwochę bo zamówili 1000 a Ty im po chęciach tą pięćsetką :gwizd:
Zadałem mu pytanie o SM42 Piko, a on, że to ljedna z lokomotyw, używana przez spółkę IC.
coś tam jeszcze zapytałem i odszedłem od kompa... i tu nagle słyszę. ''Ponieważ nie rozmawiamy, przestudiuję rozkład jazdy''

Na marginesie, to ta cisza zaczyna mnie coraz bardziej martwić. Nie chcę tu roztaczać czarnych wizji, ale pewnie na rozmowie z Rafałem się nie skończy.
 
Reakcje
0 0 0
Zastanawiam się mad malowaniami i remontami w InterCity -11 lokomotyw SM42 IC będzie miało to fajniejsze malowanie iCCCPKPINTERCITY,a część po remoncie będzie to SU42? i z jakim malowaniem?
 
Reakcje
0 0 0
Zadzwonilem do Pana Adama z Modelmanii, powiedzial mi ze za to ze pkp IC udostepnila swoje logo maja prawo pierwokupu ale tez nie wie ile zgarna z rynku. Wszystko podobno sie okaze w poniedzialek. Pozostaje nam trzymac kciuki aby pkp braklo srodkow na zakup tych lokomotych:)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
845 77 5
Na początku roku, kasa jest pełna. Niech biorą wszystkie, to przez miesiąc nie będę musiał przeglądać, tego wątku, a SK model, domówi za 4 lata nową partię.
Złośliwiec. Proponuję już dziś wydzielić dyżury moderacji tego wątku, bo po 14 marca mogą tu latać przeróżne panienki i inne części ciała pod różnym adresem.:mad:
 
Reakcje
0 0 0
To najwyżej na razie SM42 IC nie będę miał.Nie mam SP-064 i jakoś żyję.
Może kolega Bynio zapoda ile było sztuk zamówień ze sklepów?Może nie było takiego szału w zamówieniach.Jak by było to np.300-400sztuk,to nie widzę problemu(dzięki zgodzie IC jest ten model ).Powtarzam się,ale może będzie inne malowanie iCCC??? Fakt późno informują ,ale no cóż wcześniej też nie wszystko było dograne.W sumie jak to tej pory w miarę normalnie nabyłem tylko SM42-593 PR.
W razie czego z czarna CTL dostanie nowe malowanie:).
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
875 9 4
Zadzwonilem do Pana Adama z Modelmanii, powiedzial mi ze za to ze pkp IC udostepnila swoje logo maja prawo pierwokupu ale tez nie wie ile zgarna z rynku. Wszystko podobno sie okaze w poniedzialek. Pozostaje nam trzymac kciuki aby pkp braklo srodkow na zakup tych lokomotych:)
Chociaż na te loki mogło by im kasy zabraknąć:)
Co do ilości to nie chce mi się wierzyć żeby wzięli więcej niż 50 sztuk. Po co im tyle? Na allegro nie sprzedadzą (no chyba, że na WOŚP w przyszłym roku).
 

Remaj12

Znany użytkownik
Reakcje
5.105 129 19
Niech kupują ile wlezie!
Jeżeli będzie nam brakowało modeli ze względu na wykupienie dużej ilości przez właścicieli znaku towarowego umieszczonego na modelu to istnieje szansa, że SK Model wyda kolejną edycję danego malowania.
Im więcej sprzedanych modeli tym większe szanse na kolejny model, np. na fiata.
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
782 0 0
Mam tylko krótkie pytanko , na której stronie tego przepastnego wątku mogę przeczytać opinie na temat właściwości jezdnych tych modeli . Spasowała by mi się taka SM albo SP głównie jako manewrowa ale nigdy nie miałem dobrego zdania o lokomotywach Piko. Interesuje mnie głównie ilość osi napędzanych , ilość osi z gumkami , ilość i jakość odbieraków prądu . Krótko mówiąc - jak to jeździ i ciągnie ? Proszę o opinie albo linki jeśli już było.
 

Podobne wątki