• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

Reakcje
635 3 1
Melchior napisał(a):
Powolutku zbliżamy się do końca roku 2011, a temat umarł w lutym.
Panie Krzysztofie, jest jeszcze nadzieja, czy zaczniemy piąty rok oczekiwań ?
No cóż, to prawda... ale nie dalej jak tydzień temu dokonałem kolejnej i mam nadzieję, że ostatniej, korekty modeli lokomotyw SM42 i SP42 firmy Piko, a więc wszystko wskazuje na to, że temat (który umarł w lutym), w lutym się odrodzi... :)
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
2.082 16 2
Melchior napisał(a):
Czyli można modeli wypatrywać w katalogu PIKO na 2012 ;)
HAhaha
W Katalogu się pokaże na 2012 a będzie może w Grudniu albo na początki 2013.
Puki co na nasze szczęście Grzesiek robi fajne odlewy i przy odrobinie chęci można stworzyć sobie fajny model ;)
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
W sumie z punktu widzenia marketingowego Piko opóźniając wydanie modelu zmniejsza rzeszę klientów docelowych. Pozbawiając się młodej klienteli, bo w realu lokomotyw jest coraz mniej i jako taka powoli znika ze świadomości młodych pokoleń. Kiedyś ciągnęły wszystko, jako SU/SP/SM42. Dla mnie będzie zawsze wszędobylską lokomotywą pracującą w Nysie przy manewrach, ciągnącą piętrusy do Opola, czy niewielkie składy towarowe, czasami nawet jedno wagonowe między lokalnymi małymi miejscowościami pod Nysą :D
 
Reakcje
0 0 0
W kapitaliźmie wszystko kręci się wokół pieniądza i nawet jakby w tym wątku było dziesiątki tysięcy stron to PIKO nie będzie liczyło tych stron, tylko będzie liczyło na zyski. Jaki polski rynek kolejkowy jest każdy zainteresowany widzi - można zastosować tu porównanie ilu jest niemieckich grzybiarzy a ilu jest ich w Polsce?
Na pewno w PIKO obserwują sprzedaż innego DIZLA Roco w barwach PKP, który od niedawna można nabyć i to może być decydującym elementem czy model powstanie - ja po modernizacji i oszpeceniu tej maszyny w 1:1 wręcz tego pragnę i MOCNO trzymam kcuki.
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Na pewno Roco nie zdradza innej firmie efektów w sprzedaży swoich modeli. Jakieś tam informację może mają, ale niezbyt dokładne. Pamiętać należy, że klientem docelowym SU42 będzie o wiele większa rzesza modelarzy, bo będzie znacznie tańszy i można go będzie sprzedawać w różnych tanich zestawach! W dodatku SU42 to stricte polska konstrukcja. Ponadto prowadząc badania marketingowe każda firma korzysta z takiego dobrodziejstwa jak internet, fora internetowe i to nie tylko, żeby wybadać, co i jak, ale niestety żeby manipulować rynkiem. Tak niestety działa kapitalizm. :cry:


Tak czy siak ja też trzymam kciuki za wydanie modelu. :D
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.758 30 1
Juras napisał(a):
Ponadto prowadząc badania marketingowe każda firma korzysta z takiego dobrodziejstwa jak internet, fora internetowe i to nie tylko, żeby wybadać, co i jak, ale niestety żeby manipulować rynkiem. Tak niestety działa kapitalizm. :cry:
A jak według ciebie ta manipulacja rynkiem wygląda. Masz na myśli reklamę?
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
Wszędzie spiski ;)
Nigdy kalkulacja czy uwarunkowania gospodarczo-rynkowe...
- wprowadzą lub nie
- termin (albo własne "obłożenie" albo próba wbicia się pomiędzy wypusty konkurencji przy czym nie wykluczone, że ustalają pomiędzy sobą kto kiedy i co - co dla nas też często jest pozytywne bo rozkłada wydatki)
- cena
To wszystko co mogą.
Bo nakazać lub zabronić Klientowi kupić - jakby nie mogą ;)
Wot cała "manipulacja".
Ja bym się tak o nią nie martwił. Stwierdzą, że mogą i im się opłaci i zrobią w odpowiednim dla nich momencie.

Kapitalizm.
 
Reakcje
0 0 0
martinezo napisał(a):
To wszystko co mogą.
Bo nakazać lub zabronić Klientowi kupić - jakby nie mogą ;)
Wot cała "manipulacja".
A ja zostałem zmanipulowany :D
Nie miałem zamiaru kupować żadnego diesla (oparłem się gagarinowi pod pretekstem złej epoki) , a stonkę zdecydowanie kupię. Jest to dowód na efektywną manipulację, nie wiem jak to zrobili, ale po owocach ich poznacie, tych manipulantów tych.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.600 15 0
A co będzie, jeśli okaże się, że za... dajmy na to 10 miesięcy, ukaże się model (a może modele ?) SM42 i SP42 firmy Piko, w rzeczywiście przyzwoitym wykonaniu (czyli nie w wersji hobby, tylko expert), w kilku wersjach wyposażenia nadwozia, w zgodnym z rzeczywistościa malowaniu, i oznakowaniu, i to w dodatku w rozsądnej cenie (np. poniżej 400,- PLN)... :?:
Czy wtedy także będziecie wyznawać "userski black marketing", czy też może na Forum zalegnie CISZA (jak to zwykle bywa, kiedy na rynku pojawia się dobrze wykonany model :D ) i, po prostu... będziecie kupować te modele :?: :D
Witam,
Wracam do tematu z przed paru miesięcy i odpowiadam na pytanie Pana Krzysztofa.
Jeśli model będzie wykonany tak jak na pierwszych zdjęciach z wątku o zapowiedziach PKP na rok 2012, to będę kupował te modele!
Może zbyt przedwcześnie, ale bardzo dziękuję ze swojej strony za pomoc dla PIKO w wykonaniu tego modelu.
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
127 3 0
Sądzę, że z dostępnością nie powinno być problemów. Przykładowo, ostatnie zielone Gagariny Roco zostały zrobione w ilości ok. 100-150szt każda i są one dostępne w sprzedaży. Jednakże, czynnikiem wpływającym na jakość sprzedaży może być cena, co w przypadku Piko jest prawie 2x niższa.
 

Podobne wątki