• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

Mandylion

Użytkownik
Reakcje
9 1 0
Czy aby na pewno? PIKO ma wydać TRAXX-a w malowaniu LOTOS-u i ma kosztować około 260 zeta :arrow: http://makieciarz.pl/product_info.php?c ... s_id=28835
Naprawdę myślisz, że jeżeli wyjdzie SM/SU42 będzie w cenie 500 zeta :?: A taki TRAXX o połowę taniej :?: Co do zestawów startowych to pewnie SM/SU gdzieś upchną z Bohunami...ale spokojnie poczekajmy z osądami aż wyjdzie ten lok :roll:
To zależy w jaką serię upchnie Piko SU42. Bo jeśli w nową serię Expert - to cena będzie wyższa (choć jakość wcale niekoniecznie).
 

Marcin

Użytkownik
KKMK
Reakcje
23 0 0
Jezu, Panowie , ten wątek powinno się zamknąć bo SM/SU42 NIE BĘDZIE przynajmniej w tym roku gdyż nie ma jej w katalogu PIKO.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.921 119 22
Zapewne wątek wzbudza emocje, ze względu na sam fakt, iż kiedyś tam Piko zapowiedziało wydanie tego modelu.
Teraz tylko zostały spekulacje bez większego sensu, typu będzie/nie będzie, oraz jaka będzie cena.
Dajcie już spokój. Pożyjemy - zobaczymy. Luz.
 

Olecki75

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
Bodek napisał(a):
Uważam, że mówienie o kwocie rzędu 300-350 zeta za SM42 Piko to czysta socjotechnika.
Model (o ile w ogóle ujrzy światło dzienne) będzie kosztował minimum 5 stów, bo takie mamy realia. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę niszowość tego produktu, z której producent z pewnością zdaje sobie sprawę.
Jeśli chodzi o wielkość produkcji, moim zdaniem te 10 000 nie byłoby przesadą gdyby stonka (np. w wersji uproszczonej) stała się podstawową maszyną we wszystkich zestawach startowych Piko na Polskę. Zestawy są stosunkowo tanie (biorąc pod uwagę ich zawartość), dzięki czemu z ich zbytem pewnie nie ma takiego problemu, jak z pojedynczą lokomotywą za np. 800 zł.
A niech będzie i za 800zł. Poczekamy 2 lata i pójdzie za 300-400zł tak jak OK2 :D
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
2.082 16 2
nie dzielcie skóry na niedźwiedziu :!:
Ileż można dyskutować o modelu, jego jakości i o jego cenie którego nie ma i nie ma żadnych dowodów na to ,że pikowcy coś w tym kierunku działają.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.974 275 41
popowe napisał(a):
nie dzielcie skóry na niedźwiedziu :!:
Ileż można dyskutować o modelu, jego jakości i o jego cenie którego nie ma i nie ma żadnych dowodów na to ,że pikowcy coś w tym kierunku działają.
Krótka analiza ;
- 11 stron wątku :)
- 6 postów Gbbsoft 8) --- :D
- 13 postów CuCo :| --- :LOL:

Więc to jest wystarczajacą podstawą do uznania zasadności następującego stwierdzenia :

To jest wątek śmietnisko !
Tu jest forumowe ściernisko !
Tu można pisać wszystko !

To jest wątek ascenizacyjny.
To jest wątek kanalizacyjny.
To jest wątek melioracyjny.


A więc : SM42/SU42/SP42 ukaże się w oznaczeniu IV/V epoki w cenie 109 zł jako kit.
Ślepak w cyrkowych okularach niedalej jak wczoraj dzwonił !
Ślepak rzuci kilka tysięcy sztuk na rynki : Polski i Białoruski ( dla tamtejszej Polonii ).

Co jeszcze chcecie wiedzieć ?
Acha ... sklep firmowy w Bielsku-Białej i Rudzie Śląskiej ! Producent o Krakowie nie chciał nawet słyszeć jak zobaczył wieczorem ciemną - z dyndającymi kloszami na sznurku nad środkiem ulicy - Starowiślną. No i .. te ciemne witryn sklepów po godz. 18. A to samo centrum miasta-tyfusu :)

Acha ..aaa kotki dwa... pudełka będą tzw. połówkowe t.j. z jednej strony nowa foremka a z drugiej jeszcze pamiętające DDR - te niebisko-żółte.Takowe znaleźli na opuszczonych magazynach w 1993 pod Rostokiem !...

Silniki ...tu nie będę zdradzał tajemnicy !

Ja ostrzegałem że ze śmietniska na bocznicy idzie gaz. :devil: Myśmy tam z Gbbsoftem w maskach chodzili. 8) Tam podobno userzy giną bez wieści...a i samolot się roz...ł ...

Tylko sza ! Cichosza !

W sumie to fajnie że śmietnisko się rozszerzyło aż tu ...


Dla każdego kupującego Suuuu 42 ! Kicha !!! Od zielonego-trupa-producenta prosto po amputacji...Gra !!! Tiz !!! ... i lizak z termometrem ... oraz platikowa strunowa CE 09478-9823-1-/DDR/ 09-45606143 torebeczka o współczynniku transparentności 0.91528 bIRg !!!

I to jeszcze nie wszystko moi drodzy ! :)

350 sms'ów 450 mms'ów i 550 pejsów.

Akt-foto Życińskiego na CD/DVD i MP4 !!!!

Bilet-packiet ( wiecie jak się czyta fonetycznie ? no "paqiet " ! ) na Poland-EURO 2012 i Poland MUNDIAL 2022 ... Tak ! Tak ! My o tym już wiemy ! ;)

128 butelek półtora litrowych wody mineralnej nie gazowanej nie pasteryzowanej i nie chlorowanej prosto z kolektorów kanalizacji miejskiej Tel-Awiwu ! ...oj zasobnej w "minerały" ! Będzie rozlosowanych wśród kupujących Suuuu/Speee/ 42 !

Acha póki jeszcze piszę to już Wam jeszcze to napiszę :


To jest wątek śmietnisko !
Tu jest forumowe ściernisko !
Tu można pisać wszystko !

To jest wątek ascenizacyjny.
To jest wątek kanalizacyjny.
To jest wątek melioracyjny.



Marrrrrilyn Mansoooooon - This Is The New Shit

http://www.youtube.com/watch?v=4kQMDSw3Aqo

Ja ostrzegałem że ze śmietniska na bocznicy idzie gaz.Myśmy tam z Gbbsoftem w maskach chodzili.Tam podobno userzy giną bez wieści...
 

Załączniki

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
A co będzie, jeśli okaże się, że za... dajmy na to 10 miesięcy, ukaże się model (a może modele ?) SM42 i SP42 firmy Piko, w rzeczywiście przyzwoitym wykonaniu (czyli nie w wersji hobby, tylko expert), w kilku wersjach wyposażenia nadwozia, w zgodnym z rzeczywistościa malowaniu, i oznakowaniu, i to w dodatku w rozsądnej cenie (np. poniżej 400,- PLN)... :?:
Czy wtedy także będziecie wyznawać "userski black marketing", czy też może na Forum zalegnie CISZA (jak to zwykle bywa, kiedy na rynku pojawia się dobrze wykonany model :D ) i, po prostu... będziecie kupować te modele :?: :D
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
Ja to lubię czytać posty K.K.
"Krzysztof Koj" - Liczba postów: 193
0 - postów licznikowych
0 - postów ...
0 - postów...
193 - posty konkretne
Ale dalej będą niedowiarkowie.
A niech mają radochę z pisania.

Ja tam czekam.
Się doczekam, zobaczę, będzie OK to nawet zanabędę 8)

PS.
Krzysztof Koj napisał(a):
... w kilku wersjach wyposażenia nadwozia, w zgodnym z rzeczywistościa malowaniu, i oznakowaniu...
Ciekawe czy to da sceptykom coś do myślenia :D
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
845 77 5
Będzie model SM42 od Piko. Sąsiadka mi rano mówiła na schodach, jak wróciłem z pracy. Mówili w radiu, czy telewizji. Już nie pamięta dokładnie. Mam pytanie do Pana Krzysztofa. Jak ten model ma się do rzeczywistości? Czy taka lokomotywa jeździła na PKP, czy jest to kolejna przemalowanka? :D :D :D
Całkiem poważnie, to ciekawe jaką przebitkę cenową zastosują lokalni sprzedawcy i czy nie będzie się opłacało zakupić np. w De.
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
Krzysztof Koj napisał(a):
A co będzie, jeśli okaże się, że za... dajmy na to 10 miesięcy, ukaże się model (a może modele ?) SM42 i SP42 firmy Piko, w rzeczywiście przyzwoitym wykonaniu (czyli nie w wersji hobby, tylko expert), w kilku wersjach wyposażenia nadwozia, w zgodnym z rzeczywistościa malowaniu, i oznakowaniu, i to w dodatku w rozsądnej cenie (np. poniżej 400,- PLN)... :?:
Czy wtedy także będziecie wyznawać "userski black marketing", czy też może na Forum zalegnie CISZA (jak to zwykle bywa, kiedy na rynku pojawia się dobrze wykonany model :D ) i, po prostu... będziecie kupować te modele :?: :D
DRACULA, jesteś tam :?: :?: :twisted:
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.974 275 41
Rafał G. napisał(a):
Krzysztof Koj napisał(a):
A co będzie, jeśli okaże się, że za... dajmy na to 10 miesięcy, ukaże się model (a może modele ?) SM42 i SP42 firmy Piko, w rzeczywiście przyzwoitym wykonaniu (czyli nie w wersji hobby, tylko expert), w kilku wersjach wyposażenia nadwozia, w zgodnym z rzeczywistościa malowaniu, i oznakowaniu, i to w dodatku w rozsądnej cenie (np. poniżej 400,- PLN)... :?:
Czy wtedy także będziecie wyznawać "userski black marketing", czy też może na Forum zalegnie CISZA (jak to zwykle bywa, kiedy na rynku pojawia się dobrze wykonany model :D ) i, po prostu... będziecie kupować te modele :?: :D
DRACULA, jesteś tam :?: :?: :twisted:

Jestem !
Nie podniecaj się... ;)
Akurat z Krzysztofem Kojem naszym Naczelnym Archiwistą Rzeczpospolitej miałem okazję rozmawiać kilkakrotnie na temat Suuu-Spee42 ... i znam chyba wszystkie niedorzeczności w postępowaniu Stazi-producenta na etapie projektu.

Więc niech się najpierw ukaże ...
Tylko Życiński nie doczekał i to było powodem mojego postu.
Tak chciał mieć ten model w jego ukochanych barwach tęczy obyczajowej ... :?
 

Podobne wątki