• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

Reakcje
0 0 0
Melchior - niedawno byłem w browarze Żywiec w tamtejszym muzeum - można zakupić model Volvo w skali H0 - oznaczenia logo Żywca tampodrukiem za 12,99 zeta . Model jest "prawie" taki sam jak Volvo Herpy. Kiedyś nawet w Tesku była promocja, że kupując 4 piwka taki model dostawało się gratis.
Przy okazji polecam wizyte w tym muzeum - jest tam wielka makieta browaru w "87" . Budynki na wysokim poziomie natomiast wagony i lokomotywy strasznie koślawe chyba z kartonu.
 

wespe

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
"Cena zależy od ilości/ dostępności i to w komunizmie i kapitaliźmie."

raczej: popyt zależy od ceny ... i to w komunizmie(o ile masz przydział i jest na stanie) i kapitaliźmie
 
Reakcje
0 0 0
Cene za Sputnika i inne sprzęty zapodaje na PW . Samo opakowanie do tego krótkoseryjnego modelu (drewniane z grawerem) kosztuje mnie prawie 50 zeta.
A ja mam do Ciebie pytanie - ile kosztuje CD nie nagrany, a ile kosztuje CD nagrany?
Wiesz między nagranym i czystym CD "prawie" nie widać różnicy...tylko czyste kupuje się na kila a nagrane pojedynczo...gdyby Sputnika brali na kila to cena była by niska 8)
 
D

Dariusz

Gość
lokojacko napisał(a):
Cene za Sputnika i inne sprzęty zapodaje na PW . Samo opakowanie do tego krótkoseryjnego modelu (drewniane z grawerem) kosztuje mnie prawie 50 zeta.
A co to jakas wielka tajemnica? :shock: Przeciez jestes poducentem danego produktu wiec cena detaliczna powinna byc jawna dla klienta. Piszesz, ze Piko powinno sprzedawac model za 50 zeta a sam tyle placisz za pudelko (kawalek drewna pewno nawet nie mahoniowego). I zrobienie pudelka nie wymaga form za setki tysiecy $$$

Cos tu sciemniasz kolego. Ja bym zrozumial gdybys robil konwersje jednego modelu dla mnie i wtedy umawiamy sie na jakas kwote na osobnosci bo wykonujesz dla mnie usluge ale ja sie pytam o podstawowa cene modelu, ktory kupuje klient A, B i C.
Powiedz mi ile tych sputnikow musisz wyprodukowac aby ci sie oplacalo je sprzedawac po 100 zeta. Odliczam 50.00 na koszt pudelka choc przy duzej ilosci pewnie bedziesz je mial taniej.

Ja jednak mysle, ze po 300-400 zlotych to kolega by do interesu musial jednak doplacac. Myle sie????
Zasady ekonomiczne sa wszedzie takie same.
 

wespe

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
żywica: 50zl/kg
pudełko:50zl
przygotowanie żywicy:?
odlanie:?

wynik: 2500-3000zl - odlew, nie robota ręczna TOLO

Sm42 OSTBAHN proponuje za 150zl + silnik może 400zł za całość wyjdzie
 

irek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Jacek stosuje bardzo dziwne metody promocyjne, niezrozumiałe dla mnie. Od roku trąbi o sputniku na stronie www zero informacji - wszystko na PW lub maila, czy to jakaś konspiracja. Czy to aby na pewno legalne? Jest produkt, jest cena :)
 
Reakcje
0 0 0
Dariusz -cena jest na 100% jawna na PW dodatkowo na e mail i telefon - temat jest poświęcony SM42 a nie ET21... ale spoko tysiaka zielonych + haczyk trzeba* położyć.
Jeśli chodzi o drewniane puzderka to drwalowi niechciało się nawet odpalać maszyny dla takiej ilości i powstał dodatkowy koszt w postaci tego czego drwale lubią najbardziej

*trzeba ale bez przymusu

8)
 
Reakcje
0 0 0
W sumie se tak pomyślałem o tej jawności ...a może by tak jawnie i oficjalnie spytać PIKO czy mają zamiar zrobić ten model czy nie mają takiego zamiaru? ...chyba jest tam jakieś PW, telefon albo internet! Najprostsze rozwiązania są najlepsze 8)
Zapraszam do S.P.A.
SzopingPozaAllegro
 

irek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
A o co chodzi ze S.P.A (SzopingPozaAllegro)?
Wbiłem w google i nic nie wyskoczyło, a na Twojej stronie www również nie ma żadnych informacji :(
Pozdrawiam
Irek
 

lokojacko

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Dziś z rańca wyskoczyłem se do kiosku po gazete. Patrze a tam Ogóras czerwony Jelczu w 72. Pytam panią kioskarke po ile to a ona mi odpowiada, że bardzo drogo bo 29,99 zł.
Myślę, że w mojej, nie dużej miejscowości jest ze 100 kiosków, a w każdym kiosku z 10 szt Ogóra...Kiedyś napisałem, że gdyby PIKO dało cene za SM42 - 50 zeta to sprzedaliby tego ze 100 000 szt.
Pewnie gdybym powiedział tej pani, że troche mniejszy Ogór kosztuje 200 zeta to uznałaby mnie za niepoczytalnego ...dlatego kupiłem sobie gazete i ten bardzo drogi model choć skala nie ta 8)
 

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
475 4 0
Uważam, że mówienie o kwocie rzędu 300-350 zeta za SM42 Piko to czysta socjotechnika.
Model (o ile w ogóle ujrzy światło dzienne) będzie kosztował minimum 5 stów, bo takie mamy realia. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę niszowość tego produktu, z której producent z pewnością zdaje sobie sprawę.
Jeśli chodzi o wielkość produkcji, moim zdaniem te 10 000 nie byłoby przesadą gdyby stonka (np. w wersji uproszczonej) stała się podstawową maszyną we wszystkich zestawach startowych Piko na Polskę. Zestawy są stosunkowo tanie (biorąc pod uwagę ich zawartość), dzięki czemu z ich zbytem pewnie nie ma takiego problemu, jak z pojedynczą lokomotywą za np. 800 zł.
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Za model z serii hobby 500 zł?
Może sugerowanie zawyżonej ceny to socjotechnika?
Producent w zapowiedziach podawał cenę poniżej 300 zł za wersję bez dekodera i tego powinniśmy się trzymać!
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
875 9 4
Bodek napisał(a):
Uważam, że mówienie o kwocie rzędu 300-350 zeta za SM42 Piko to czysta socjotechnika.
Model (o ile w ogóle ujrzy światło dzienne) będzie kosztował minimum 5 stów, bo takie mamy realia. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę niszowość tego produktu, z której producent z pewnością zdaje sobie sprawę.
Jeśli chodzi o wielkość produkcji, moim zdaniem te 10 000 nie byłoby przesadą gdyby stonka (np. w wersji uproszczonej) stała się podstawową maszyną we wszystkich zestawach startowych Piko na Polskę. Zestawy są stosunkowo tanie (biorąc pod uwagę ich zawartość), dzięki czemu z ich zbytem pewnie nie ma takiego problemu, jak z pojedynczą lokomotywą za np. 800 zł.
Czy aby na pewno? PIKO ma wydać TRAXX-a w malowaniu LOTOS-u i ma kosztować około 260 zeta :arrow: http://makieciarz.pl/product_info.php?c ... s_id=28835
Naprawdę myślisz, że jeżeli wyjdzie SM/SU42 będzie w cenie 500 zeta :?: A taki TRAXX o połowę taniej :?: Co do zestawów startowych to pewnie SM/SU gdzieś upchną z Bohunami...ale spokojnie poczekajmy z osądami aż wyjdzie ten lok :roll:
 

Podobne wątki