• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

Sytzmer

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
264 0 0
Jak mawiał klasyk w filmie, "Miałeś moje zaciekawienie, teraz masz moją uwagę". Głośniki w laptopach ostatnich lat są niezłej jakości, więc skoro i tak zaślepka leży i nic nie robi, wypadało by spróbować.
 

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
256 18 0
Nie ośmielę się zaprzeczyć. W mojej rodzinie każdy noworodek jest komisyjnie zanoszony do zoo, żeby słoń nadepnął mu na ucho. Ale producenci laptopów przeważnie chwalą się olśniewającym dźwiękiem ;) Dlatego, gdybyś chciał wypróbować jeden z tych moich, mogę odstąpić za cenę samej przesyłki.
Ja zaprzestałem montażu głośnika gdzie producent przewidział bo magnes łapie mi syf z torowiska. Czy nie masz tego problemu z zamiennym głośniczkiem?
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.867 86 0
Ja zaprzestałem montażu głośnika gdzie producent przewidział bo magnes łapie mi syf z torowiska. Czy nie masz tego problemu z zamiennym głośniczkiem?
Nie - ale ja bardzo mało jeżdżę, oraz musiałby to być syf magnetyczny (czyli jakiś metal - trawy magnes nie łapie - a skąd metal na torowisku?). A przed jazdą odkurzam torowisko odkurzaczem akumulatorowym.

Można oczywiście montować kostkę wewnątrz pudła, jak w każdym normalnym modelu.
 

Piter75

Aktywny użytkownik
Reakcje
693 38 0
Nie wiem czy o tym było, ale Piko powiela błąd w zapisie. Nprawa rewizyjna odbyła się w ZNLS Piła, bo ZNTK Piła już nie istniał w 1998 roku. Oryginał też jest tak opisany, co widać na zdjęciu:

Z Facebooka - Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu:
[...] Pociąg relacji Lwówek Śląski - Jelenia Góra prowadzony lokomotywą SP42-051
plus z zdjęcie autorstwa Stefana Kanii.

Zobacz załącznik 956518
 

xTOMOx

Użytkownik
Reakcje
29 28 6
Przecież to w instrukcji do dekodera jest opisane, a instrukcja jest wraz z dekoderem sprzedawana lub dostępna do pobrania ze strony ESU.
Super, teraz też inni forumowicze będą o tym wiedzieli. A z linka, że w ESU LokSound V5 potrzebna jest dioda i rezystor i że w Zimo nie są potrzebne.
A z tej strony o problemach stonek z jazdą Zimo MX645R i że wystarczy wylutować 1 kondensator zamiast całej płytki.
https://forum.modelarstwo.info/threads/zimo-mx645r-sound-sm42-w-piko.17122/page-3
 

Podobne wątki