• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ST44

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
To rzeczywiście ciekawostka. Ale zdjęcie wykonano w ZSRR, najpewniej na terenie fabryki - widać wózki transportowe na tor 1520 mm (chyba bez napędu) i sprzęgi SA-3 oraz brak zderzaków. Może przed wysyłką do Polski reflektory przerobiono, zgodnie z życzeniem PKP? Te pierwsze trzy sztuki dostarczono do testów i pewnie w wyniku tych testów PKP zażyczyły sobie dużych, typowych na PKP, reflektorów.
 

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
Oby napewno trzy? Na pierwszych ST44 jeździli mechanicy z MD Iłowo (zdaje się przydzieleni do MD Warszawa Odolany - uwaga moja), (w podwójnej obsadzie, ponieważ nie było na tą serię jeszcze przeszkolonych pomocników maszynisty) i jeździł na nich między innymi mój wujek, który utrzymuje, że były ich cztery. Przytaczał nawet fakty z służby 004 jak przytarcie zestawów kołowych, na skutek gwałtownego hamowania i zablokowania kół. Lokomotywa musiała zostać wysłana na obtaczanie zestawów kołowych... Wątpię, że relacja była jakaś zafałszowana...
 
Reakcje
4.111 416 99
Oby napewno trzy? Na pierwszych ST44 jeździli mechanicy z MD Iłowo (zdaje się przydzieleni do MD Warszawa Odolany - uwaga moja), (w podwójnej obsadzie, ponieważ nie było na tą serię jeszcze przeszkolonych pomocników maszynisty) i jeździł na nich między innymi mój wujek, który utrzymuje, że były ich cztery. Przytaczał nawet fakty z służby 004 jak przytarcie zestawów kołowych, na skutek gwałtownego hamowania i zablokowania kół. Lokomotywa musiała zostać wysłana na obtaczanie zestawów kołowych... Wątpię, że relacja była jakaś zafałszowana...
W książkach i prasie takie wycinki znalazłem...

Koleje Male i Duże...
_20191031_143257.JPG

A tu z książki o ST44 Pana Ryszarda Rusaka...
_20191031_143345.JPG

_20191031_143513.JPG


Czyli od 001-004 małe reflektory i bez tłumika na dachu...
005-044 już duże lampy i bez tłumika...
Od 045 z tłumikiem...
 
Ostatnio edytowane:

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
No ja mam ESU i Zimo. I wybrałbym ESU.
Ale ja nienormalny jestem, amerykanów zbieram ;-) Tutaj ESU ma lepszą i dźwięczniejszą ofertę ;-) No po prostu brzmi lepiej. I nie porównuje sampli z neta, tylko modele.
 

MarekSt

Nowy użytkownik
Reakcje
11 0 0

Podobne wątki