• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ST44

Rafał_A

Aktywny użytkownik
Reakcje
169 35 1
(...) Przecież chodzi o to, aby model był zgodny z oryginałem, wiernie odtworzony.
Czepialiście się reflektorów. Każdy ma swoje zdanie. Jednemu się podoba, a drugiemu nie.
Ja początkowo się zapytałem o pulpity. Nagle po głębszej dyskusji beczka gnoju się wylała. Ja się tylko grzecznie pytałem.(...)
Ale Ty skrytykowałeś model Piko, a to dla wielu ludzi na tym forum jest niedopuszczalne. :p Gdybyś tak samo pisał o modelach MTB, Roco albo innych to nie byłoby problemu. :p
O modelach Piko należy mówić tylko, że to bardzo dobry model w doskonałej cenie. Zauważ, że są tacy forumowicze, którzy potrafią to napisać kilka razy w jednym temacie. :p
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Czy orientuje się ktoś, czy będzie wznowienie numeru 1240? Dość szybko schodzi, a prawdę mówiąc teraz mam pilniejsze zakupy modelowe ;)
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Monitoruje stany sklepowe od początku pojawienia się jej w sprzedaży :podstepny::gwizd:.
Wiem gdzie jest a gdzie już nie. Tylko szybko schodzi i nie wiem czy ryzykować i czekać na wznowienie czy brać :niepewny:
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
Na czerwiec jest zapowiedziane wznowienie ST44-613, także idąc tym tropem pewnie i 1240 doczeka się wznowienia. Produkty Piko dawno przestały być rarytasami czy też białymi krukami.
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.691 58 9

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
113 16 3
DieselPower.

Nie ma co się zastanawiać.
Jak jest model dostępny to zakup. Nie popełniaj błędów tak jak inni np w przypadku modeli siódemek Piko. O co mi chodzi. kiedy modele siódemek były dostępne to co poniektórzy ich nie zakupywali, a gdy się skonczyły to zauważ jak na giełdzie czasami pokazuje się info kupie model taki czy taki.
Taka jest prawda którą zauważyłem. Poczekaj jak skończy się w sprzedaży np model EP08-010 czy któryś z modeli fiata lub stonka np PKP Cargo, a wspomnisz moje słowa.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
U mnie był w analogu. Lokomotywa została wymieniona na nową i tu znów miałem pecha bo druga miała wady lakiernicze, niebieskie plamy na dachu. Wymienili mi na trzecią i ta jak na razie jeździ dobrze i wygląda dobrze. Mam głęboką nadzieje, że to już koniec przygód i czas radości :) Z tego miejsca, pomimo tego, że ostatnio byłem na nich zły za chaos informacyjny, wielkie ukłony dla Modelmanii za zaangażowanie i profesjonalne podejście do klienta w temacie reklamacji. Nie jest to post sponsorowany :) Ogólnie ja mam jakiegoś pecha. SMka ze zdjęcia miała już naprawę gwarancyjną. Był luźny silnik. A w tle kolejny nowy nabytek, choć dla wielu z Was nic specjalnego. Polowałem na niego ponad rok - Tillig 74797 sypialny PKP IC.
Czy to jest szafka Ikea detolf lub coś podobnego?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Znamy już rewizję mającej się ukazać edycji ST44 z nowym numerem bocznym --- 859 . Info: Sklep Lokomotyw

859.jpg

Spodziewana dostawa (Czerwiec 2019).
 
Ostatnio edytowane:

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Znamy już rewizję mającej się ukazać edycji ST44 z nowym numerem bocznym --- 859 .
Hmm... :niepewny: nie miałem w planach kupować zupełnie mi "obcej" maszyny z lubelskim przydziałem, ale biorąc pod uwagę okres, z którego model odwzorowuje swój pierwowzór i to, że ów "Gagarin" miał okazję prowadzić pociąg pospieszny SAN (rel. Bydgoszcz Gł. - Przemyśl / Zamość) trzeba będzie jednak rozszerzyć plany zakupowe :gwizd: ...

- źródło: http://rail.phototrans.eu/14,118942,0,M62_ST44_859.html
- autor: Leszek Ochmański (lechu992)
- opis: "27 sierpnia 2008 - Pociąg pospieszny San relacji Przemyśl - Bydgoszcz, na szlaku Lipa - Zaklików, zbliża się do stacji Zaklików."

118942.jpg

Do pełni szczęścia przydałyby się nowe modele wagonów piętrowych z Torunia i model wagonu typu 112A z przydziałem najprawdopodobniej do Bydgoszczy. W sumie 6 modeli (4 wagony piętrowe i 2 wagony typu 112A), bowiem widoczny na zdjęciu skład wagonów ciągnięty przez ST44-859 stanowi tylko połowę składu pociągu pospiesznego SAN. Druga (najczęściej identyczna) jechała do innej stacji końcowej. Cały skład 6 wagonów do/z Bydgoszczy prowadziły najczęściej lokomotywy serii EP07-10xx, czyli wówczas tzw. "budynie" (charakterystyczne kremowe-bordowe malowanie). Mam nadzieję, że doczekamy takiego dnia, gdy powstanie również wielkoseryjny model lokomotywy elektrycznej pasujący do składu tego pociągu :) . Pojawienie się "Gagarina" przy obsłudze pociągu pospiesznego SAN było raczej ewenementem, podobnie jak prowadzenie go przez SM42 czy SM48 [!], a zazwyczaj na niezelektryfikowanym odcinku na czele owego pociągu była maszyna serii SU45.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
Monitoruje stany sklepowe od początku pojawienia się jej w sprzedaży :podstepny::gwizd:.
Wiem gdzie jest a gdzie już nie. Tylko szybko schodzi i nie wiem czy ryzykować i czekać na wznowienie czy brać :niepewny:
Dobrze robisz ,masz fan jak urzędnik skarbowy, Patrzysz na obroty sklepowe lampiąc się w monitor ,
nie musisz nigdzie chodzić ,a model to kłopoty ,trzeba go trzymać w pudle ,
albo ,,puszczać ,,i narzekać na to i tamto i pisać epistoły na forum.
.A tak masz spokój i fan.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Dotarł do mnie egzemplarz ST44-613. Ogólny odbiór modelu-bardzo pozytywny. Jest to mój drugi model Gagarina w życiu, pierwszy był Roco, kupiony ze dwa miesiące temu, ot taki dziwny jestem. Jeden i drugi, ma swoje ładne, jak i brzydkie strony.
Na pewno na plus dla Roco poręcze, ale zdecydowanie na minus ramki reflektorów i zderzaki. Zresztą uważam, że w jednym i drugim przydało by się wymienić te ramki na delikatne i trawione, podobnie jak trawione literki/cyferki i tabliczki.
Pamięta ktoś jeszcze czasy, gdy szczytem marzeń był ST44 na bazie VEB Kombinatu z reflektorami zrobionymi z obudowy długopisu?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Ale Ty skrytykowałeś model Piko, a to dla wielu ludzi na tym forum jest niedopuszczalne.
Bzdura.
Dlaczego krytykowanie PIKO ma być niedopuszczalne? Jakaś dziwna sytuacja wytworzyła się na forum, gdzie wielu już zauważa i wytyka, że krytykowanie PIKO jest be.... PIKO jak każdy inny model podlega krytyce. A (moim zdaniem) to przeświadczenie o tym, że krytykowanie tej firmy jest niedopuszczalne wynika ze zwykłej zazdrości, że modele PIKO po prostu mają wzięcie. Nie będę już pisał kto to nakręcił. A mają wzięcie gdyż .... ludzie liczyć i patrzeć potrafią. Wystarczy wspomnieć dobrą dostępność, dobrą cenę do jakości.... czego więcej chcieć w kraju ludzi niezbyt zamożnych (których nie stać na modele po kilka tysięcy).
 

Rafał_A

Aktywny użytkownik
Reakcje
169 35 1
O modelach Piko należy mówić tylko, że to bardzo dobry model w doskonałej cenie. Zauważ, że są tacy forumowicze, którzy potrafią to napisać kilka razy w jednym temacie. :p
A mają wzięcie gdyż .... ludzie liczyć i patrzeć potrafią. Wystarczy wspomnieć dobrą dostępność, dobrą cenę do jakości.... czego więcej chcieć w kraju ludzi niezbyt zamożnych (których nie stać na modele po kilka tysięcy).
Tak, J1947H0. Pisząc o tym, że są forumowicze, którzy potrafią kilka razy napisać w jednym temacie, że to bardzo dobry model w doskonałej cenie, miałem na myśli m.in. Ciebie. Płacą Ci za to?
 

Podobne wątki