• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ST44

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Od 8:30 porównanie Gagarinów PIKO (613) i Roco (190). Może kogoś zainteresuje. Ten materiał:


Zobacz załącznik 645266

Szczerze, to porównanie z dupy wzięte, ... komentarze typu "tego nie wiem, tamtego nie wiem, czy tak czy inaczej" nie wiesz czy poręcze mają być bardziej wpuszczone cz mniej w budę to idź i sprawdź, czy tekst typu , że poręcze są może z metalu ..no są chłopie bo to widać i nie trzeba być filozofem aby to stwierdzić, czy też klamki , tak samo z wózkami i eleemntami, które możesz sobie przykleić klejem na stałe, wiadra nie pasują... idź i pomierz .... zero poparcia wiedzą tematyczną, bez sensu ..... po cholerę takie cos ktoś robi ?? Konkluzja jest taka ,,,,przysłowiowy Kowalski kupił dwa podobne modele i je porównuje bez wiedzy na temat realnej lokomotywy, a z tego wynika zapewne, ze oba modele sa spierdzielone i każdy ma wady.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
7 4 7
Zgadzam się z kolegą m_zntk. Jeśli ktoś nie ma wiedzy a uparł się żeby coś nakręcić to może pokazać oba modele bez silenia się na porównania skoro nie ma pojęcia jak nazywa się i prawidłowo powinno wyglądać "to kolko" albo "ten prostokąt".
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Tak patrzę na tego ST44 Piko i na reflektory to sobie przypomniałem ile było krzyku jak robiłem jakieś 3 lata temu ST44 ROCO i zrobiłem takie reflektorki na poczekaniu zanim lok pojechał na operację do Elvisa ;) ....


P1010600.jpg
FB_IMG_1553506962932.jpg
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Szczerze, to porównanie z dupy wzięte, ... komentarze typu "tego nie wiem, tamtego nie wiem, czy tak czy inaczej" nie wiesz czy poręcze mają być bardziej wpuszczone cz mniej w budę to idź i sprawdź
Gość z kanału z którego to kanału YT filmik podlinkowałem faktycznie zna się jak pies na gwiazdach. Podlinkowałem jednak ten filmik by każdy mógł obejrzeć sobie to video zestawionych modeli i sam wyciągnąć wnioski bo jakoś nie znalazłem nigdzie takich zestawień modeli ST44 PIKO i Roco. Pomyślałem, że lepszy "rydz" jak nic.
A w życiu, czym się przejmować, głosami ludzi, którzy niczego sami nie zrobili
A tego to nigdy nie wiesz na 100% :) Nie każdy się chwali. Ale zgadzam się z tym, że nie ma co się przejmować gdyż jak się coś pokazuje to krytyka zawsze się pojawi. To już jest jakby "efekt ujawnienia" z którym często (niestety) trzeba się liczyć, szczególnie gdy 'zarzuty' są z d....y.
 
Ostatnio edytowane:

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Gość z kanału z którego to kanału YT filmik podlinkowałem faktycznie zna się jak pies na gwiazdach. Podlinkowałem jednak ten filmik by każdy mógł obejrzeć sobie to video zestawionych modeli i sam wyciągnąć wnioski bo jakoś nie znalazłem nigdzie takich zestawień modeli PIKO i Roco. Pomyślałem, że lepszy "rydz" jak nic.
Spoko, miałeś dobre intencje. Jak widać filmik jest słaby tak samo jak ów prowadzący pod kątem merytorycznym. Moje odczucie osobiste było takie jakbym czytał lipne komentarze z grup na FB, tam też wiedza fachowa tryska jak woda z pisuaru.

Gość z kanału z którego to kanału YT filmik podlinkowałem faktycznie zna się jak pies na gwiazdach. Podlinkowałem jednak ten filmik by każdy mógł obejrzeć sobie to video zestawionych modeli i sam wyciągnąć wnioski bo jakoś nie znalazłem nigdzie takich zestawień modeli ST44 PIKO i Roco. Pomyślałem, że lepszy "rydz" jak nic.

A tego to nigdy nie wiesz na 100% :) Nie każdy się chwali. Ale zgadzam się z tym, że nie ma co się przejmować gdyż jak się coś pokazuje to krytyka zawsze się pojawi. To już jest jakby "efekt ujawnienia".

Uwierz mi, że ci co robią mają jakieś pojęcie o temacie, a największe klapaczki to zawsze ci co nawet nosa nie wysciubia poza ekran laptopa. Ostatnio nawet nasz kolega Mikont do mnie napisał o porady, bo zauważył, że coś nie halo z tym co robi, chłop coś działa w temacie i to jest ok, za to ujadacze tylko potrafią szczekać i oczy klejem sklejać.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Ja po kilku tygodniach czytania ile w lokomotywach ST44, SP/SU45 jest utajonego zła w postaci prawie wszystkiego wykonanego źle znalazłem na to wszystko jedną uniwersalną receptę, która te mankamenty załatwia jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Zastosowałem to co odkryłem i dzięki temu cieszę się modelem idealnym.
 

Podobne wątki