• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ST44

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Patrząc na kształt wkładu reflektora można mieć takie oczekiwanie.
Spójrzcie na ten fragment ze zdjęć kolegi wyżej - (tak przypuszczam, bo nie miałem modelu w rekach) - to, co zaznaczyłem czerwonym przerywanym wygląda na wgłębienie, jak by tam miały jeszcze wchodzić jakieś odlewy plastikowych "soczewek" wciskane w te dziurki po środku, a których to "soczewek" jeszcze nie ma zamontowanych (no w każdym razie tak być może) :) Myślę, że gdyby coś takiego jeszcze miało miejsce, reflektor zyskał by w oczach co po niektórych narzekających tu osób.

Zobacz załącznik 639739

Wyciąg z instrukcji (PIKO SHOP):

Zobacz załącznik 639745

Fakt, szybka zespolona z wkładem światła.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Fakt, szybka zespolona z wkładem światła.
I tu jest pies pogrzebany. W oryginale, światło czerwone jest minimalnie mniejsze niż białe. W tym modelu, poprzez takie a nie inne jego wykonanie, czerwone wydaje się duże, zaś białe jakby tylko takie malutkie. Tu właśnie ta mała kropeczka światła białego psuje cały wygląd tych reflektorów.
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
Popieram kolegę. Za te cenę model jest cuuuuulllll. Jak komuś nie pasuje to niech te manu....coś tam sobie kupi. Jak pacze na ten model to jest on ok za tą cenę. Cena jak za model seryjny jest na prawdę ok. Przez chwilę się wachałem czy to kupię ale za tą cenę grzechem by było nie kupić. Powtarzam, cena jest mega kosmiczna na model seryjny więc nie ma ci się zastanawiać.
A na tym porównaniu jeszcze jakoś tak ta klimatyzacja mało podobna, ale jest coś na dachu w tym miejscu zaakcentowane więc nie ma co marudzić bo to model seryjny i to jeszcze w naprawdę super cenie.
Serio, Ty go kupisz? Taki przeciwnik i krytykant Piko będzie miał ich produkt w swojej stajni? Czekam na zdjęcie.
Sprawdź tekst i popraw go o ile masz taką możliwość jeszcze.
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
Tu właśnie ta mała kropeczka światła białego psuje cały wygląd tych reflektorów.
CoCu - no to nie kupuj tego modelu i już.
Może oszczędzicie wreszcie tego wybrzydzania ?
Żygać się chce czytając wasze utyskiwania.
W każdym modelu można znaleźć tysiące niezgodności z oryginałem, bo w modelu HO nie da się wszystkiego odtworzyć z dokładnością do 0,01 mm.
Czepiacie się najmniejszych drobiazgów, a na przykład taki sprzęg modelarski - to jak dyszel sterczy z modelu, a powinien być przecież śrubowy z odpowiednim w skali gwintem ! To nie rzuca się wam w oczy ???
Firma PIKO, i inne firmy produkujące modele w oznaczeniach PKP, powinna zrezygnować w ogóle z tego asortymentu, bo starając się coś wyprodukować na polski rynek spotyka się jedynie z krytyką i hejtem na naszych stronach internetowych.
Do tego ta fala krytyki następuje zanim jeszcze model ukaże się na półkach sklepowych.
Dla wymagających powinny pozostać jedynie manufaktury produkujące pod zamówienie i wymóg konkretnego odbiorcy.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
W 100% popieram wpis Prezesa Tadeusza. Że też Wam się chce chrzanić (żeby nie użyć bardziej dosadnego określenia) bez sensu już dwie strony. A co do celu publikacji Piko, to nie podejrzewam ich o prowokację, sądzę raczej, że koledzy z firmy ciągle jeszcze nie zdają sobie w pełni sprawy z tego, jakie idiotyczne konsekwencje powoduje publikowanie zdjęć nie w pełni dokończonych modeli. Niestety, większość z piszących nie przyjrzy się dokładnie, nie doczyta opisu (nawet, jeśli jest), nie zada sobie trudu przeanalizowania treści i zdjęć, a od razu wypisuje często kompletne głupoty.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Panowie nie ma co bić piany. Tyle razy było pisane o PIKO i podejściu do klienta, że rzygać się chce. Zrobią tak jak uważają za stosowne. Wielkokrotnie było już udowadniane, że da się zrobić model z plastiku za rozsądne pieniądze i będzie full wypas, to się da zrobic, bo takie modele serii EU07 ( od innego producenta ) się ukazały i koniec kropka. PIKO powtarzam jeszcze raz , zrobi tak jak uważa. To nie jest model jako model tylko normalna zabawka. Kiedyś VW garbus był dla masy ludnościowej, takie samo podejście ma PIKO. To jest tylko i wyłącznie zabawka.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Serio, Ty go kupisz? Taki przeciwnik i krytykant Piko będzie miał ich produkt w swojej stajni? Czekam na zdjęcie.
Sprawdź tekst i popraw go o ile masz taką możliwość jeszcze.
Wszelkie formy w tekście użyte celowo, nie ma co poprawiać. To tekst trochę....żartobliwy ;). Odpowiedź na tą mantrę wciąż powtarzaną.
Model PIKO kupowałem, kupuje i będę kupował. Mam ich na razie 10-samych lokomotyw PKP. A krytykuje bo jest za co. Bo można by lepiej, znikomym kosztem, bo coś powinno być lepsze w 2019 roku od tego co można było mieć 20 lat temu.
 

BorekT

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
41 1 0
Panowie nie ma co bić piany. Tyle razy było pisane o PIKO i podejściu do klienta, że rzygać się chce. Zrobią tak jak uważają za stosowne. Wielkokrotnie było już udowadniane, że da się zrobić model z plastiku za rozsądne pieniądze i będzie full wypas, to się da zrobic, bo takie modele serii EU07 ( od innego producenta ) się ukazały i koniec kropka. PIKO powtarzam jeszcze raz , zrobi tak jak uważa. To nie jest model jako model tylko normalna zabawka. Kiedyś VW garbus był dla masy ludnościowej, takie samo podejście ma PIKO. To jest tylko i wyłącznie zabawka.
Z modelami chyba jest jak z babami, każdy zwraca uwagę na coś innego. Dziś na FB ktoś wrzucił zartobliwą przerobkę zdjęcia siódemki (miało to być w kontekście ST44-1240), a jak na moje wyszła parodia lokomotyw SM, w których moim zdaniem też idealnie nie jest. Ale kto wybrzydza... Ten nie yyy jeździ.
Za FB:
Screenshot_20190318_140307.jpg
 

szprync3

Aktywny użytkownik
Reakcje
95 21 5
Wystarczyłoby wsunąć w głąb kubłów białą tarczę ze światłami. Nadanie głębi, w ten prosty sposób, dużo by pomogło w ogólnym wizerunku. Trzeba będzie to samemu przemyśleć. I podjąć decyzje czy kupować.
 

Rafał_A

Aktywny użytkownik
Reakcje
169 35 1
Patrzę na te światła i nie wierzę. Jedyna nadzieja dla tych, którym na tym modelu zależy jest taka, że pewnie będzie jak ze światłami w SM42 - to co powiększone na pół monitora wygląda okropnie, w rzeczywistości aż tak straszne nie jest.

ps. światła okropne, paskudne, brzydkie i nie wiadomo jakie, a dzięki temu Piko już kilka stron reklamy ma. :p
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Chyba mam pomysł!
Skoro te światłowody są faktycznie takie długie, to może wystarczy je wydłubać, a otwory pod nie lekko rozwiercić wiertłem zbliżonym do średnicy soczewki halogenu od strony czoła i przyciemnić otwór od środka jakąś czarną (lub szarą farbą), aby uzyskać imitację efektu większej średnicy głębi tego światłowodu. Wówczas, z daleka te lampy nie powinny dawać już wrażenia 2 razy mniejszych niż powinny być jak to wygląda obecnie na zdjęciach..
Moim zdaniem powinno to coś dać. Jak pojawi się model w sprzedaży to kupię, spróbuję i zobaczymy co wyjdzie.
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
Witam,
niezadowoleni zawsze mogą poczekać na bliźniaczy model roco, i zachwycać się głębią odbłyśników, aksamitną poświatą czerwonych
końcówek , filigranowością czołowych barierek i ramek reflektorów oraz przestrzennością wentylatora, nie mówiąc już o wspaniałych wycieraczkach.
Wszystko za jedyne 130 zł drożej. Może się załapiemy na druk 3D.
Piszę to jako właściciel czterech modeli ze stajni roco, piko kupię tylko w IV epoce.
 

Podobne wątki