• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ST44

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Kilka dokładniejszych fotek "Kołomny" z facebooka PIKO Polska.
Model skreślony z listy zakupów, pieniądze zostaną w kieszeni lub pójdą na coś innego. Nie mógł bym na niego patrzeć od czoła, a to hobby ma sprawiać przyjemność a nie podnosić ciśnienie.
Niedługo SU46, która zapowiada się obiecująco według projektu 3D, oby tam znowu czegoś nie spieprzyli celem obniżenia ceny o 20 zł lub nawet mniej.

Pełna zgoda, szkoda że nie wybrali jakiegoś numeru bez tej blachy, wizualnie zdecydowanie lepiej się prezentującego.
Zobacz załącznik 639235 Zobacz załącznik 639236 Zobacz załącznik 639237 Zobacz załącznik 639238 Zobacz załącznik 639239 Zobacz załącznik 639240
Dlaczego ja mam wrażenie, że cały czas coś nie jest tak z geometrią czoła lokomotywy, dla mnie jest jakaś taka kanciata. Patrzę na "model" i widzę starego pikolca badź gutza po liftingu. Czy Wy też macie takie wrażenie?
 
Ostatnio edytowane:

szprync3

Aktywny użytkownik
Reakcje
95 21 5
Dlaczego ja mam wrażenie, że cały czas coś nie jest tak z geometrią czoła lokomotywy, dla mnie jest jakaś taka kanciata w PIKO. Patrzę na "model" i widzę starego pikolca badź gutza po liftingu. Czy Wy też macie takie wrażenie?
Też mi się tak zdaje. Nie pisałem o tym, myślałem że mi się wydaje tylko. "ALE NIE, ALE NIE":LOL:
 

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
860 6 2
Pełna zgoda, szkoda że nie wybrali jakiegoś numeru bez tej blachy, wizualnie zdecydowanie lepiej się prezentującego.
To prawda, fajne jest, takie nietypowe :) A tak z ciekawości - zostały jeszcze jakieś maszyny w tym malowaniu? Bo z tego co pamiętam to przy naprawach ujednolicano barwy wszystkich ST44.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Szczere wyznanie nawet jeśli nie jest poprawne w rozumieniu mas, nagrodzone negatywną oceną, oceniający odbiera koledze prawo do własnego zdania, a może kilka słów uzasadnienia czy następna negatywna ocena i foch.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Szczere wyznanie nawet jeśli nie jest poprawne w rozumieniu mas, nagrodzone negatywną oceną, oceniający odbiera koledze prawo do własnego zdania, a może kilka słów uzasadnienia czy następna negatywna ocena i foch.

Pawełku bądźmy poprawni modelarsko-politycznie.... produkty made in pic są Cool :)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Pawełku bądźmy poprawni modelarsko-politycznie.... produkty made in pic są Cool :)

Nie bądźmy wyrozumiali, każdy może mieć inne zdanie, o tym co jest cool lub srul, chyba że marzy nam się świat w którym każdy ma takie same zdanie, na każdy temat.

Większość z wypowiadających się nie zrobiło nawet poprawnie kupy w życiu co dopiero modelu, w dawnych czasach było inaczej, niestety modelrzy wyparli zbieracze, a na ich opinii bazują inni zbieracze, bo prawdziwy modelarz buduje sobie sam lub daje radę sobie sam, bez lamentów i utyskiwania.

Aby było jasne mam w d...e, Roco Piko i inne imperialistyczne firmy, od lat buduję modele sam bo w moje niszowej wielkości nikt polskiego taboru nie produkuje.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
Zaraz jakiś "mundry" postawi Ci ultimatum żebyś udowodnił jaki jesteś zdolny modelarz albo nie zabierał głosu w tej jakże merytorycznej dyskusji. Albo jakaś inna żelatyna w kapeluszu umoralni Cię żebyś nie psuł zabawy zbieraczom bo jedni budują inni zbierają i wszyscy mają frajdę bo to w sumie zabawa jest. A na końcu doda "podoba mi się" ;)
 

Szymon32

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
59 2 0
Wbrew forumowemu marudzeniu na temat tego modelu :):) ja się ciesze że Piko zrobiło model właśnie tej lokomotywy :)
Dla mnie jest to pierwszy masowy model z lokomotywowni w której pracowałem :) i lokomotywa ta często pojawia się w moim rodzinnym mieście :) jakoś znowu straszny to ten model nie jest, fakt reflektory nie powalają ale Piko otworzyło i tak wiele elementów cechujących ten typ gagarina.
Chodź zbieram epokę IV/V to i tak zakupię sobie ten model:) a reflektory się kiedyś poprawi.
 

Wojtek`61

Aktywny użytkownik
Reakcje
36 1 3
Myślę, że ktoś z Piko celowo pokazał model tego Gagarina z takimi reflektorami, być może chodzi o to, żeby zrobić zamieszanie na forum i pisać o nim jeszcze przez kilka stron, a tym samym zrobić Piko marketing. Dla mnie model na tym etapie jest niekompletny, ponieważ zgodnie z wykazem części z jakich jest zbudowana lokomotywa, widać, że reflektor zostanie uzupełniony o soczewki białą i czerwoną.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Planowałem tego ST kupić. I rezygnuje bez żalu. Takiego gniota wyprodukować w 2019 to żenada.
Moim zdaniem przesadzacie. Oczywiście, każdy ma swoje racje, ale weźcie spójrzcie na ten model pod kątem jego ceny.... 639zł.
Powiem więcej - zrzędzicie jak stare baby.
Tak... macie racje - reflektory mogły być lepsze, jak u niektórych "manufakturzystów" u których są 'naj' i w ogóle tanie :) .... a tak naprawdę to po co macie wydawać 639zł na ten lok, może kupicie sobie bazę za... 639 i dajcie do macherów których w aspekcie marudzenia i w tym temacie nie brakuje - niech wam przemalują od nowa i wogóle zrobią jak trzeba za ... + 800zł. Będziecie mieli jak trzeba za 1640zł (+ koszt wysyłki i odsyłki modelu) :)

Zdjęcia porównawcze
ST1240_1.jpg


ST1240_2.jpg

źródła zdjęć oryginałów:
- https://lizawka127.flog.pl/archiwum/tag/1240
- https://www.wrphoto.eu/details.php?image_id=26802

....Jak patrzę na te zdjęcia to uważam, że model naprawdę jest spoko (choć to nie moja epoka) - jak za te pieniądze. Pokażcie mi ST44 z takimi zmianami (reflektory, zmiany w dachu, i ta klima) wielkoseryjne za.... no właśnie.... 639zł.
Takim marudom jak co niektórzy tutaj to i święty Walenty nie dogodzi. 100lat nie było - źle, zrobili za 600, znowu źle.
Co?! Dziurka z 'lumpce' za mała? Kupcie sobie kuźwa w manufakturze i nie zrzędźcie. 'Antenki' też za grube na przednim podeście.... jak żyć panie premierze? ....jak żyć?....
 
Ostatnio edytowane:

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Moim zdaniem przesadzacie. Oczywiście, każdy ma swoje racje, ale weźcie spójrzcie na ten model pod kątem jego ceny.... 639zł.
Powiem więcej - zrzędzicie jak stare baby.
Tak... macie racje - reflektory mogły być lepsze, jak u niektórych "manufakturzystów" u których są 'naj' i w ogóle tanie :) .... a tak naprawdę to po co macie wydawać 639zł na ten lok, może kupicie sobie bazę za... 639 i dajcie do macherów których w aspekcie marudzenia i w tym temacie nie brakuje - niech wam przemalują od nowa i wogóle zrobią jak trzeba za ... + 800zł. Będziecie mieli jak trzeba za 1640zł.

Zdjęcia porównawcze
Zobacz załącznik 639672

Zobacz załącznik 639673
źródła zdjęć oryginałów:
- https://lizawka127.flog.pl/archiwum/tag/1240
- https://www.wrphoto.eu/details.php?image_id=26802

....Jak patrzę na te zdjęcia to uważam, że model naprawdę jest spoko (choć to nie moja epoka) - jak za te pieniądze. Pokażcie mi ST44 z takimi zmianami (reflektory, zmiany w dachu, i ta klima) wielkoseryjne za.... no właśnie.... 639zł.
Takim marudom jak co niektórzy tutaj to i święty Walenty nie dogodzi. 100lat nie było - źle, zrobili za 600, znowu źle.
Co?! Dziurka z 'lumpce' za mała? Kupcie sobie kuźwa w manufakturze i nie zrzędźcie.

Jest cool ....wszystko się zrobi jak ktoś będzie chciał, a jak komuś taki pasuje to też ok.
 

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
Tylko ja nie rozumiem jednej rzeczy. Jak Piko robi coś nowego (w tym przypadku lapy) to dlaczego nie zrobi czegoś co je przypomina. Może nie mam racji to proszę mnie poprawić, ale czy za dany element zapłaci więcej jak będzie wyglądać bardziej realniej. To już nie chodzi o nie wiem jak szczegółowe wykonanie, ale w jakiś granicach. Czy wykonanie tego "czegoś" nie jest zwykłym zaniedbaniem? Dlaczego ktoś robi sobie samemu na złość? Przecież to ich produkt który przy dobrym wykonaniu tych lamp może byłby hitem?
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Moim zdaniem przesadzacie. Oczywiście, każdy ma swoje racje, ale weźcie spójrzcie na ten model pod kątem jego ceny.... 639zł.
Powiem więcej - zrzędzicie jak stare baby.
Tak... macie racje - reflektory mogły być lepsze, jak u niektórych "manufakturzystów" u których są 'naj' i w ogóle tanie :) .... a tak naprawdę to po co macie wydawać 639zł na ten lok, może kupicie sobie bazę za... 639 i dajcie do macherów których w aspekcie marudzenia i w tym temacie nie brakuje - niech wam przemalują od nowa i wogóle zrobią jak trzeba za ... + 800zł. Będziecie mieli jak trzeba za 1640zł (+ koszt wysyłki i odsyłki modelu) :)

Zdjęcia porównawcze
Zobacz załącznik 639672

Zobacz załącznik 639673
źródła zdjęć oryginałów:
- https://lizawka127.flog.pl/archiwum/tag/1240
- https://www.wrphoto.eu/details.php?image_id=26802

....Jak patrzę na te zdjęcia to uważam, że model naprawdę jest spoko (choć to nie moja epoka) - jak za te pieniądze. Pokażcie mi ST44 z takimi zmianami (reflektory, zmiany w dachu, i ta klima) wielkoseryjne za.... no właśnie.... 639zł.
Takim marudom jak co niektórzy tutaj to i święty Walenty nie dogodzi. 100lat nie było - źle, zrobili za 600, znowu źle.
Co?! Dziurka z 'lumpce' za mała? Kupcie sobie kuźwa w manufakturze i nie zrzędźcie. 'Antenki' też za grube na przednim podeście.... jak żyć panie premierze? ....jak żyć?....
Popieram kolegę. Za te cenę model jest cuuuuulllll. Jak komuś nie pasuje to niech te manu....coś tam sobie kupi. Jak pacze na ten model to jest on ok za tą cenę. Cena jak za model seryjny jest na prawdę ok. Przez chwilę się wachałem czy to kupię ale za tą cenę grzechem by było nie kupić. Powtarzam, cena jest mega kosmiczna na model seryjny więc nie ma ci się zastanawiać.
A na tym porównaniu jeszcze jakoś tak ta klimatyzacja mało podobna, ale jest coś na dachu w tym miejscu zaakcentowane więc nie ma co marudzić bo to model seryjny i to jeszcze w naprawdę super cenie.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Wchodząc na forum hobbystyczne człowiek ma nadzieję, że przynajmniej to miejsce będzie wolne od jadu, dziwnych podziałów (my - oni) oraz innych zjawisk tak charakterystycznych dla polskiej codzienności ostatnich kilku lat.
 

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
A ja napiszę tak - to nie są najładniejsze reflektory, ale... O ile będziecie się przychrzaniać, że Piko skopało reflektory, to może warto włożyć jeszcze 3 grosze w to jak są zrobione zdjęcia. A te są zwyczajnie skopane! Na innych widać, że te nieszczęsne białe tło jest w głębi reflektora, a dalej jest przestrzeń i potem szkło. Natomiast to denne zdjęcie od czoła tworzy złudzenie, że w miejscu szkła od razu jest białe tło i czerwony z białym reflektorem są przesunięte do przodu. A to bzdura :) Zdjęcia są silnie wykontrastowane i słabej rozdzielczości, przez to uwypuklają moim zdaniem negatywny odbiór tychże reflektorów. Poczekajmy aż ktoś zrobi ich lepsze zdjęcia. I to zdjęcia z włączonymi reflektorami - ich odbiór znowu będzie zupełnie inny.
Akurat też jest tak, że do odwzorowania wybrano taki egzemplarz ST44, a nie inny. Te reflektory nie są najładniejsze, ale i w oryginale nie zachwycają. To co, mieliby wsadzić do modelu ładniejsze, ale niezgodne z oryginałem? Przecież i tak też będziecie chcieli brudzić ten model - dach aż się prosi o przyciemnienie. Wydaje mi się, że spokojnie dałoby radę i jakoś poradzić sobie z tymi reflektorami i to niekoniecznie poprzez ich wymianę, lecz umiejętną zabawę farbkami. I dla spokoju własnych nerwów należy podejść do tematu tak, jak tu już ktoś napisał - za stosunkowo niewielkie pieniądze bardzo dobra baza do zrobienia porządnego modelu.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Wydaje mi się, że te reflektory, to nie jest ostateczny produkt. Jeżeli brakuje światłowodu i soczewki, to finalny produkt może wyglądać zupełnie inaczej i oby tak było.
Patrząc na kształt wkładu reflektora można mieć takie oczekiwanie.
Spójrzcie na ten fragment ze zdjęć kolegi wyżej - (tak przypuszczam, bo nie miałem modelu w rekach) - to, co zaznaczyłem czerwonym przerywanym wygląda na wgłębienie, jak by tam miały jeszcze wchodzić jakieś odlewy plastikowych "soczewek" wciskane w te dziurki po środku, a których to "soczewek" jeszcze nie ma zamontowanych (no w każdym razie tak być może) :) Myślę, że gdyby coś takiego jeszcze miało miejsce, reflektor zyskał by w oczach co po niektórych narzekających tu osób.

ref.jpg


Wyciąg z instrukcji (PIKO SHOP):

ins.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki