• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ST44

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
Dajesz Leszek

Co do modelu pojawiła się informacja że będzie to ST44-1240, czy to zostało gdzieś potwierdzone?
Jeżeli tak to jakie lata będzie odzwierciedlał model, chodzi dokładnie o to jaki będzie przydział, Katowice, Warszawa. czy TG?
Na Facebooku Piko pojawiła się informacja, że premiera ST44-1240 przesunięta na kwiecień. Znamy tylko numer lokomotywy i nic poza tym
 

jabol

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 3 0
Witam,
Czy ktoś wie jak programować Piko ST44-613 z „fabrycznym” dekoderem dźwięku (Piko 52805)? Nie używałem tej loko przez parę tygodni i musiałem zresetować fabryczny dekoder. Niestety czerwone światła a także funkcje F5, F7, i F8 nie działają a załączona instrukcja jest trochę “ciężka”. Dziękuję.
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.271 28 2
1240.JPG

ST44-1240 w gablocie Piko w Sosnowcu. Wykonane przez mojego syna produktem nazywanym aparatem, którym nie jest, więc nie wiem, czy Was zainteresuje...
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.271 28 2
Ta obudowa klimatyzacji wygląda dramatycznie! Jak na prawdziwej lokomotywie, tak i na modelu. W zasadzie w modelu jeszcze gorzej, bo oglądamy go w znacznym stopniu z góry. Nawet przez myśl nie przeszło mi, aby go nabyć :cenzura: Ciekawe, że pierwsze 25 zmodernizowanych lokomotyw obeszło się bez tej wspaniałej konstrukcji.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Kolega chyba tylko manufaktury kupuje skoro nie wie jak doskonałe mogą być reflektory w wyrobie "tylko seryjnym ".
Ale przypomniałem sobie "argumentacje" Pana z Piko który tłumaczył mi dlaczego EU07 jest jakie jest pod względem lamp. Otóż zapytał on kolegę modelarza a ten kolega spytał innych kolegów modelarzy czy chcą porządne lampy ale lokomotywa będzie droższa czy dziadowskie ale za to będzie tańsza. Okazało się, że wolą tańsze bo sobie zrobią lepsze na własną rękę. No i na podstawie tych profesjonalnych analiz zapadła decyzja. Potem się okazało że jednak polski cham (Pan PIKO nie użył tego określenia ) chciałby lepsze i jest w stanie za to zapłacić. No to w kolejnych modelach dali lepsze. No naprawdę taką ciemnotę mi wciskał. Już widzę jak Pan doktor decyzję podejmuje na podstawie tego co powiedział kolega Pana Gziesia :ROFL::ROFL::ROFL:
Panie Gziesiu z Piko, z kimś Pan znowu gadał?!:eek::eek::eek:
 
Ostatnio edytowane:

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Model skreślony z listy zakupów, pieniądze zostaną w kieszeni lub pójdą na coś innego. Nie mógł bym na niego patrzeć od czoła, a to hobby ma sprawiać przyjemność a nie podnosić ciśnienie.
Niedługo SU46, która zapowiada się obiecująco według projektu 3D, oby tam znowu czegoś nie spieprzyli celem obniżenia ceny o 20 zł lub nawet mniej.
Ta obudowa klimatyzacji wygląda dramatycznie! Jak na prawdziwej lokomotywie, tak i na modelu. W zasadzie w modelu jeszcze gorzej, bo oglądamy go w znacznym stopniu z góry. Nawet przez myśl nie przeszło mi, aby go nabyć :cenzura: Ciekawe, że pierwsze 25 zmodernizowanych lokomotyw obeszło się bez tej wspaniałej konstrukcji.
Pełna zgoda, szkoda że nie wybrali jakiegoś numeru bez tej blachy, wizualnie zdecydowanie lepiej się prezentującego.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki